Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe przekaźniki elektroniczne od Sensata Technologies

ghost666 03 Kwi 2020 14:27 354 0
 • Nowe przekaźniki elektroniczne od Sensata Technologies
  Sensata Technologies, firma zajmująca się technologią przemysłową i wiodący dostawca czujników, ogłosiła dodanie do swojej oferty nowej serii półprzewodnikowych przekaźników elektronicznych (SSR) o niskim poziomie szumu (LNR) zaprojektowanych do stosowania w szerokiej gamie systemów konsumenckich i przemysłowych oraz produktacg, w których wymagana jest precyzyjna kontrola mocy, a także długa żywotność, niezawodność i obniżony poziom zakłóceń elektromagnetycznych.

  Zamiast stosowania ruchomych elementów, jak w przypadku elektromechanicznych przekaźników mocy, przekaźniki SSR wykorzystują technologię krzemową w postaci, zazwyczaj triaka, która pozwala przekaźnikom zapewnić cichszą pracę (bez klikania), dłuższą żywotność i bardziej precyzyjną kontrolę przełączania.

  Nowe przekaźniki elektroniczne, marki Sensata Crydom, są zgodne z normami IEC 60947-4-3 Environment B i CISPR 11 dla instalacji niskonapięciowych i instalacji domowych, handlowych i lekkich obiektów przemysłowych. Są także zgodne z normami certyfikatów C-UL-US i TUV . Seria LN to montowane na panelu przekaźniki półprzewodnikowe o napięciu pracy do 528 VAC i przełączanym prądzie do 75 A.

  "Aby sprostać wymaganiom niskiego poziomu zakłóceń EMI, co wymagane jest w wielu zastosowaniach komercyjnych i domowych, opracowaliśmy opatentowaną konstrukcję obwodu wyzwalającego w przekaźniku, która zapobiega konieczności stosowania zewnętrznych filtrów, a tym samym zmniejsza koszty instalacji" powiedział Jesus Miranda, kierownik ds. Marketingu produktu w Sensata Technologies.

  Najważniejsze cechy serii LN:

  * Prąd znamionowy do 75 A przy 48–528 VAC
  * Włączanie przy zerowym napięciu
  * Dostępna jest obudowa w klasie IP20
  * Wbudowane zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dla wejścia i wyjścia
  * Wskaźnik stanu wejścia LED
  * Izolacja optyczna do 3500 VAC
  * Zgodny z EMC do poziomu III
  * Dostępne wersje z pinami do montażu na płytce drukowanej

  Więcej informacji na temat przekaźników półprzewodnikowych do profesjonalnego sprzętu spożywczego lub przemysłowego firmy Sensata znaleźć można na stronie producenta.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/sensata-technologies-launches-new-low-noise-solid-state-relays

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9753 postów o ocenie 7931, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze