Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 - nie leci woda

krzysztof.jask 03 Apr 2020 16:05 6387 16
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Witam. Po włączeniu ekspresu wydaje się, że pompka chodzi ale woda nie jest najprawdopodobniej podawana na bojler. Nie mogę zrobić kawy czy wyczyścić go bo nie leci woda. Ma ktoś schemat lub jest w stanie mi podpowiedzieć co w jakiej kolejności rozkręcić i wyczyścić?
    stefan_marek
    Level 17  
    Czy odkamienianie robiłeś we właściwym czasie?
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Tak odkamienianie zawsze jak zapaliła się dioda.
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Z dyszy spieniającej także nie leci woda.
    sorier
    Level 27  
    Czyli rozbiórka i poszukiwania zatoru. Ewentualnie wykluczenie awarii pompki.
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Zator powinien być w rurkach czy szukać gdzieś jeszcze ?
    sorier
    Level 27  
    Po kolei: pompka > bojler > itd. Rozpinaj wężyki i sprawdzaj.

Ekspres ma tryb testowy w którym mozesz uruchamiać ręcznie pompkę. Aktywuje się go na wyłączonym ekspresie przytrzymując przyciski 2kaw i pary i wkładajac wtyczkę do gniazdka do zapalenia kontrolek. W trybie testowym przycisk pary uruchamia pompkę.
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Jutro z rana zabiorę się do rozkręcania sprawdzę i napisze jak poszło.
    sorier
    Level 27  
    Wszystkie węże są od wody.
    Pompa tak ma pracować, im wyższe ciśnienie tym ciszej.
    Rozepnij wąż na wylocie z bojlera i włącz pompę.
    kubadzik
    Level 10  
    A ruszałeś filtr (wyciągałeś go i z powrotem wkładałeś) ?
    Mam ten sam problem (nie pobiera wody), ale tylko jak jest włożony filtr.
    Wyciągnąłem go na chwilę i na górze przekręciłem pokrętło do ustawiania czasu (ilość miesięcy).
    Nie wiem jaka była wartośc, ale coś pokręciłem (ot, tak) i teraz z filtrem nie pobiera wody (moczyłem go 5 min,bo całą wodę z niego wylałem)
    Teraz pobiera, ale jest bez filtra. Z filtrem nie pobiera.
    Zamówiłem nowy filtr
    krzysztof.jask
    Level 6  
    Po wypięciu węża z wylotu bojlera woda leciała. Wyciągnąłem wszystkie węże. Jeden z końcowych węży za pomocą igły przepchałem i działa. Winowajca na dołączonym zdjęciu. Dziękuję za pomoc.
    rumun1990
    Level 10  
    Podepnę się pod temat.

U mnie również nie pobierało wody - nie można było zrobić kawy, a przy procesie odkamieniania nie było przepływu wody mimo iż było słychać pracę pompy.

Tak samo jak u kolegi zatkany był wężyk.
    Po odetkaniu go igłą ekspres parzy kawę poprawnie.

Natomiast przy procesie odkamieniania woda wypływa tylko ze spieniacza. Natomiast nie ma żadnego przepływu przez głównę dyszę w czasie tego procesu.

Ktoś wie czemu tak się dzieje jak słychać pracę podczas odkamieniania to woda leci tylko przez spieniacza. Nie ma sytuacji że pompa pracuje a woda się nie pojawia.

Kawa jest robiona poprawnie, ale przy odkamienianie nie ma przepływu wody przez główne dysze.

Jakieś pomysły, rady?
    kardaw
    Level 2  
    U mnie był problem, że woda nie leciała ani z wylotu na kawę, ani z wylotu na parę. Próbowało pompować przez rurki, ale nic nie leciało, było terkotanie pompki. Wina leżała przy pionowym filtrze do pojemnika na wodę, był napowietrzony.
    Wyciągnąłem filtr, to woda leciała. Filtr zanurzyłem w dużym pojemniku z wodą, i pomacałem palcem by odpowietrzyć filtr, i wsadziłem z powrotem do maszyny.
    Już działa.
    Jak ktoś ma podobny problem, powyższa czynność mogłaby pomóc.
    martyman
    Level 11  
    Wtrącę się do tematu, gdyż mam ten sam ekspres i podobny problem.
    Ekspres był regularnie odkamieniany, ale już jakiś czas temu miałem wrażenie, że przez dysze płynie mniej wody, zamiast tego odrobina jej zawsze spływa do tacki.
    Ostatnio miałem jednak taką sytuację, że po pojawieniu się lampki sugerującej odkamienianie jeszcze przez około miesiąc korzystałem z ekspresu robiąc kilka kaw dziennie. Po tym czasie zauważyłem, że wyraźnie zmniejszyła się ilość wypływającej z dysz wody. Przy ustawieniu pokrętła na ok. 1/4 mocy woda nie zdążyła nawet polecieć z dysz. W końcu odkamieniłem ekspres i się trochę poprawiło. Po około tygodniu powtórzyłem odkamienianie dla pewności. Od razu po tym sytuacja się pogorszyła. Więc jeszcze raz odkamieniłem i tym razem woda przestała już w ogóle płynąć z dysz. Całość idzie do tacki.
    Co zrobiłem:
    Rozkręciłem prawie na części pierwsze. Po wejściu w tryb testowy i odpięciu wężyka wychodzącego z grzałki a wchodzącego do termobloku (miejsce odpięcia zaznaczyłem na czerowno na zdjęciu) woda płynie z wężyka po uruchomieniu pompy. Sama pompa po rozebraniu wygląda idealnie. Rozebrałem termoblok, w środku wszystko czyste, zero kamienia, trochę osadu z kawy. Wszystko wyczyściłem i złożyłem. Uszczelki wyglądają ok. Problem pozostał. Rozebrałem też moduł zaparzacza, oczyściłem. Bez zmian.
    Woda z termobloku w każdej sytuacji wraca wężykiem zaznaczonym na zielono. Tym wężykiem wypływa z termobloku i wpada do sprzęgła pary, a stamtąd już do tacki.
    Po włączeniu przepływu przez dyszę do spieniania woda normalnie płynie z tej dyszy.
    Może ktoś orientuje się co może być problemem, gdy woda wpływa do termobloku i od razu wężem obok z niego wypływa?
    DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 - nie leci woda

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Rozwiązałem problem. Jedna uczelka wewnątrz tłoka termobloku wyglądała na mocno zużytą. Tryb testowy pokazał 4500 kaw, więc się nie dziwię. Po wymianie tej uszczelki woda leci tak dobrze, że aż dech zapiera.