Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens NCDC 2015 w Corsie

prezes7 30 Wrz 2005 14:32 5971 13
  • #1 30 Wrz 2005 14:32
    prezes7
    Poziom 10  

Witam,
    mam pytanie, kupilem opla corse z zamonotwanym wlasnie tym radiem. Wszystko dziala, cd i tuner ok, jednakze otwarzac nie ejst podpiety pod wysiwetlacz (corsa C) stad mam pytanie czy jest to mozliwe? czy jest to skomplikowane? jest to troche uciezliwe gdy nie widzi sie jaka jest grana stacja, tudziez jaki utwor w cd. Z gory dziekuje za pomoc.

0 13
  • #2 30 Wrz 2005 19:53
    olecki
    Poziom 27  

cokolwiek wyswietlacz powinien pokazywac...nawet gdy radio nie jest podlaczone to czas date i temperature powinien wyswietlac...dodaj czy masz monochromatyczny czy kolor lcd...jesli nie bedzie zainstalowany w systemie to powinien pisac DISPLEY program lyb DISPLEY SAFE....najlepiej niestety podjechac na serwis opla...co by sie wypowiedzieli...

0
  • #3 30 Wrz 2005 22:05
    djlj24
    Spec od car audio

Jest jeszcze jedna możliwość - radio jest bez kodu wsadzone na sztuke. A wyświetlacz standardowy.

0
  • #4 01 Paź 2005 02:01
    olecki
    Poziom 27  

jak na sztuke to troche droga zabawka....serwis opla samemu nie polecam...niestety a przynajmniej narazie...

0
  • #5 01 Paź 2005 10:25
    prezes7
    Poziom 10  

lcd jest standartowy taki jak w corsie i wyswietla date, godzine i temperature, ale wlaczenie radia nie powoduje zeby cos sie na nim zmienialo - tak jakby byl niepodlaczony. Radio jest wsadzone chyba faktcyznie bez kodu , bo pipczy ale jesli wlaczy sie radio przed wlaczeneim silnika to radio dziala normalnie. Co zrobic?

Dodano po 58 [minuty]:

i jeszcze bym prosil o wytlumaczneie co to znaczy na sztuke bo jestem zioemlony w tym temacie

0
  • #6 01 Paź 2005 13:39
    djlj24
    Spec od car audio

Czyli zasadzony na sztukę - czyli ktoś włożył aby grało. Do tego radia trzeba wyświetlacz CID graficzny, a Ty masz segmentowy TID.
    Co do ceny zabawek to nie jest tak źle, już widziałem różne kozackie modele włożone na sztukę.

0
  • #7 01 Paź 2005 13:42
    prezes7
    Poziom 10  

rozumiem, jednakze kwestia nierozkwilana pozostaje fakt iz nie wiem czy istnieje mozlwisoc aby na tym orginalnym wysiwtlaczu corsy byly wysiwetlane jakiekowleik informacje z radia?

0
  • Pomocny post
    #8 01 Paź 2005 13:58
    djlj24
    Spec od car audio

Musiałbyś zakupić nowy wyświetlacz oraz spory kawał instalacji z szyną CAN aby autko poprawnie z tym modelem chodziło. Niestety to nie koniec problemów bo trzebaby to wszystko posynchronizować - a to już nie tyle drogie co kłopotliwe jest.

0
  • #9 01 Paź 2005 18:28
    prezes7
    Poziom 10  

to lipa straszna

0
  • #10 03 Paź 2005 09:48
    gonzotom
    Poziom 15  

Rozumiem, że dotyczy to auta do roku 2004, po roku 2004 wszystko jest inne.
    Ncdc2015 w Corsie może współpracować z GID (wyświetlacz wielkością podobny do TIDa, ale posiada znaki graficzne do nawigacji), CID (czyli LCD) nie zmieści się w kokpicie. Do CIDa daszek kokpitu musi być jak z Tigry. GID i CID mają w sobie komputer z komunikatami. W GID można wyłączyć je TECHem (nie robiłem tego, ale wiem o tym) lub pomostkować wejścia do plusa lub minusa i display nie pokazuje awari pojazdu. Nawigacja komunikuje się z displayem poprzez CAN BUS i to wystarczy. Do poprawnej pracy nawigacji jest jeszcze potrzebny sygnał prędkości, który jest poza CANem. Nie wiem jak jest z LCD, ale powinno być tak samo: CAN plus RGB.
    Displaye GID i CID były już na allegro, można je kupić na ebay.
    Jednak skojarzenie Ncdc z displayem nie z kompletu wymaga Techa oraz PinKodów.

0
  • #11 03 Paź 2005 13:40
    prezes7
    Poziom 10  

corsa z 2001 roku , bez szans?

0
  • #12 03 Paź 2005 15:31
    gonzotom
    Poziom 15  

KOSZT, KOSZT, KOSZT !
    Display GID na allegro widziałem za 200-400 zł,
    zciągnięcie PinKodów poprzez ASO OPEL 100-150zł,
    skojarzenie TECHem w ASO OPEL (elektryk musi znać się na sprzęcie, bo musi to zrobić na stole)100-200zł,
    pozostaje okablowanie, antena do nawigacji.

0
  • #13 04 Paź 2005 17:10
    prezes7
    Poziom 10  

Lipa lipa lipa, myslalem ze da rade podlaczyc pod orginalny wyswieltacz tak zeby minimum typu ktora stacja bylo widoczne eh, dzieki za info

0
  • #14 06 Cze 2008 10:56
    szatz
    Poziom 25  

Cytat:
    Jednak skojarzenie Ncdc z displayem nie z kompletu wymaga Techa oraz PinKodów

Mam chyba podobny problem. Miałem oryginalne radio NCDC 2015 w Oplu które któregoś dnia się uszkodziło ( przestało grać ). Zakupiłem na allegro identyczny model - po włożeniu niby wszystko gra ale jak się wejdzie w głębsze menu to pojawia mi się komunikat RADIO CODE.
    Byłem w kilku serwisach Opla ale tam nikt nic niewie . Z przeczytanych innych postów dowiedziałem sie że trzeba skojarzyć wyswietlacz z radiem przy pomocy Techa oraz PinKodów. Jakiś pin czterocyfrowy do tego radia mam ( był zapisany na obudowie ) - niestety niewiem jak się za to zabrać.

0
  Szukaj w 5mln produktów