Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot do tv sharp aquas - Po czyszczeniu płynem przyciski nie reagują.

zwirzyk 04 Apr 2020 09:32 762 5
    zwirzyk
    Level 10  
    Dzień dobry..
    Po 6 letniej eksploatacji pilota zaczęły zacinać się przyciski funkcyjne, nie reagowały za każdym naciśnięciem. Rozebrałem pilota , płynem w spraju do urządzeń elektronicznych zgodnie z instrukcją użytkowania spryskałem płytkę po stronie druków i z drugiej strony bo była zatłuszczona, spryskałem żelowe przyciski od strony wewnętrznej. To wszystko momentalnie wyschło, delikatnie złożyłem pilota i jeszcze większa klapa niż przed czyszczeniem, bo teraz żaden z przycisków nie funkcjonuje. Nie biorę pod uwagę uszkodzeń mechanicznych układu elektronicznego- wszystko zrobione delikatnie bez naprężeń przy rozbieraniu i składaniu. Nie wiem co może być przyczyną. Po tym okresie eksploatacji chyba najrozsądniej będzie wymienić pilota. Szukałem w internecie, ale oferują zamienniki, a nie wiem czy te obsługują wszystkie funkcje.
    Proszę o podpowiedź.
    TV SHARP AQUOS LC40LE732. Pilot GA983 WJSA.
    alvin
    Level 25  
    Witam
    Na starym pilocie powinien być nadrukowany symbol, chyba że jest wytarty.
    Można sprawdzić elektronikę pilota zwierając pola kawałkiem srebrzonego papieru np. od papierosów lub folii aluminiowej.
    zwirzyk
    Level 10  
    Szanowni Panowie- piszecie sloganami , a nie każdy jest alfą i omegą w temacie elektroniki TV. Kolegia napisał - wymień gumki - jakie gumki, czy chodzi o całą nakładkę żelową na której są przyciski ? i czy poszczególne jej elementy? .
    Ktoś drugi napisał , ażeby sprawdzić filią alu. Jak sprawdzić skoro pilot rozebrany i nie ma zasilania bateryjnego?
    Nie jestem elektronikiem, ale podstawowe zasady działania obwodów elektrycznych kapuję. . Bardzo proszę o bardziej dokładne informacje.
    kkknc
    Level 43  
    Wpisz gumki do pilota, a dostaniesz informacje co i jak.
    Zasilanie, jak to mówią masz łeb i ...... To kombinuj. Włóż odwrotnie pilota do obudowy to i zasilanie podłączysz. Tylko zrób to prawidłowo żebyś polaryzacji nie pomylił.
    zwirzyk
    Level 10  
    Dziękuję .ta druga podpowiedź pomogła.

Dodano po 52 [minuty]:

kkknc- Ta podpowiedź "masz łeb i......" mnie zdopingowała.Rozebrałem jeszcze raz pilota i zacząłem dokładnie oglądać styki na gumkach, Stwierdziłem, że niektore się błyszczą, a inne są matowe, więc te błyszczące dokładnie przemyłem preparatem do styków, bo spirytus poszedł na inne cele. Mogę powiedzieć za kimś " operacja się udała -pacjent żyje". Dziękuję. Pozdrawiam.