Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik gazowy kuchenki AMICA gaśnie gaz

kgklk 04 Apr 2020 15:15 1701 6
    kgklk
    Level 3  
    Witam, mam problem z piekarnikiem kuchenki amica. Po zapaleniu płomienia w piekarniku i poluzowaniu kurka gazu płomień gaśnie. Nawet jeśli trzymam 5 minut, w trakcie których gaz się pali - po odpuszczeniu kurka - gaz gaśnie. co robić?
    Piter3040
    Level 24  
    Czy masz czujnik płomienia? (czujnik wypływu gazu?) w tej kuchence? Jaki to model?
    kgklk
    Level 3  
    Nie wiem jaki model, kuchnia ma ok. 7 lat. Odkręciłem płytę piekarnika i przy termoparze jest jakiś drut/drucik niepołączony z niczym - czy tak ma być?
    Piter3040
    Level 24  
    Wygląda na uszkodzoną termoparę
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Trzeba wezwać serwis. Piekarnik gazowy to nie miejsce na jakiekolwiek samodzielne naprawy i inspekcje. Dla twojego bezpieczeństwa, albo wezwij gazownika, albo wymień piekarnik na elektryczny, a na pewno zaniechaj jego używania kiedy jest niesprawny. Widziałem sytuację kiedy piekarnik zgasł, kucharka zajrzała do środka, nacisnęła zapalarkę i cała pieczeń razem z gospodynią znalazła się na środku kuchni. Na szczęście pieczeń trochę zdążyła ostygnąć i skończyło się na lekko nadpalonych włosach.
    Edit;
    Pewnie uszkodzona termopara, ale sam i tak nic nie zdziałasz.
    kgklk
    Level 3  
    Ok, z tym serwisem to też problem teraz...
    antekch
    Level 21  
    Jeśli termopara jest dwu drutowa, to jeden drut w oplocie izolacyjnym jest podłączony do środka zaworu ,a drugi to masa podłączony na zewnątrz zaworu.