Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris 1 2001 r - Yaris 1 - centralny zamek, siłowniki master - co to może być...

Dominik19922 04 Apr 2020 19:21 618 8
    Dominik19922
    Level 3  
    Witam,

od kilku dni zapragnąłem założyć sobie w mojej Yarisce centralny zamek. Widziałem przewody wchodzące do każdych drzwi, choć w samych drzwiach nic "na prąd" nie ma, bo szyba na korbkę i głośników brak. Postanowiłem zdjąć boczki i ujrzałem instalację oraz zamontowane "niefabrycznie" siłowniki. Siłowniki master były odłączone od strony kierowcy i pasażera, natomiast tylne siłowniki slave połączone. Połączyłem 5-przewodowe mastery zgodnie z kolorami na przewodach i przeszedłem do uruchomienia centralnego.

Po wielu próbach skończyłem na tym, że układ działa, jednak nie tak jakbym chciał. Przykładowo podczas otwierania zamka kierowcy wymuszam pozycję górną (wysuniętą), nie dzieje się nic. Dalej, aby reszta zamków się otworzyła, muszę master kierowcy przesunąć delikatnie w dół, tak jakbym chciał zamknąć zamek kluczykiem, ale w połowie zmienił zdanie. Wówczas otwierają się pozostałe zamki.

Innymi słowy aby wymusić działanie centralnego, muszę wysunąć/wsunąć siłownik do skrajnej pozycji, a potem delikatnie cofnąć, wtedy zaskakuje reszta.

Wyczytałem na forach, że styk położenia siłownika znajduje się w 1/3 i 2/3 "skoku" siłownika, a nie w krańcowych położeniach.

U mnie działa to tak, że muszę z mastera dwa razy wysłać sygnał do centralki, aby wykonać jakikolwiek ruch, stąd to delikatne cofnięcie jest wymagane (przynajmniej tak mi się wydaje).

Od strony kierowcy mam siłownik Lageford a od pasażera jakiś noname czarny.

Widać, że to trochę garażowasamoróbka.

Aaa i jeszcze jedno gdy podmieniłem zielony z niebieskiem przewodem w masterze kierowcy, to siłownik wysyłał sygnał od razu i zamki działały... tyle, że odwrotnie do mastera kierowcy.

Proszę o poradę.
    Dominik19922
    Level 3  
    Od strony pasażera nie mam zdjęcia, ale jest to taki chiński zamiennik master.

Do czego może służyć ta kość, wychodząca z centralki na brązowym i fioletowym przewodzie?

Yaris 1 2001 r - Yaris 1 - centralny zamek, siłowniki master - co to może być... Yaris 1 2001 r - Yaris 1 - centralny zamek, siłowniki master - co to może być... Yaris 1 2001 r - Yaris 1 - centralny zamek, siłowniki master - co to może być...
    Dominik19922
    Level 3  
    Rozumiem, że mam płytkę spryskać czy zanurzyć w izopropanolu?

Poprawić luty co masz na myśli?

Wybacz za banalnośc, ale nie jestem biegły w temacie.

Dzięki
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Dominik19922 wrote:
    Rozumiem, że mam płytkę spryskać czy zanurzyć w izopropanolu?
    Pędzelkiem obmyj, sprawdź z drugiej strony stan ścieżek na laminacie.
    Dominik19922 wrote:
    Poprawić luty co masz na myśli?
    Lutownicą rozgrzać punkty lutownicze (głównie przy gnieździe i przekaźnikach), w razie potrzeby dodaj troszkę cyny.
    Dominik19922
    Level 3  
    Przeczyściłem płytkę, jednak bez efektu.

Problem rozwiązałem zamieniając połączenie przewodów położenia, brązowy z białym w masterze kierowcy. Wszystko działa teraz poprawnie.

Dzięki mimo wszystko za podpowiedzi.