Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna Łucznik Ewa II nie łapie dolnej nici

04 Kwi 2020 20:22 297 1
  • Poziom 1  
    Hej,
    Od dwóch tygodni używam maszyny Łucznik Ewa II 2014. Do tej pory nie było żadnego problemu, działała bez zarzutu. Dzisiaj nagle przestała. Igła nie łapie dolnej nici. Wymieniłam ją, tak samo nić, szpulkę wyjęłam kilkanaście razy. Włożona jest prawidłowo. Nic się nie zacięło, więc nawet nie wiem kiedy to się stało. Potem udało mi się wyciągnąć dolną nitkę, ale przy pomocy dodatkowych narzędzi. Jednak gdy zaczęłam szyć to tylko górna nić została na materiale. Pomocy :((
  • Poziom 35  
    Zwolnij blokady bębenka, wyciągnij wszystko. Dłuższy pędzelek i wymiatanie wszystkiego i ma być błysk. Teraz do ręki bębenek, dokładnie obejrzyj i dotykając palcem sprawdź czy nie ma jakichś zadziorów. Igła mogła uszkodzić wewnętrzną powierzchnię bębenka. Umieść szpulkę z nitką w uchwycie i sprawdź czy nitkę można wysunąć z delikatnym oporem. Dźwignia uchwytu szpulki w stanie złożonym jak w czasie normalnej pracy maszyny. Jeśli występują jakieś zadziory, nierówności przetrzeć zewnętrzną powierzchnię papierem ściernym o gradacji nie mniejszej niż 600. Powierzchnia ma błyszczeć. Powtórnie złożyć. Jak nie będzie efektu, dalsza korespondencja. Sprawdzić czy górna nitka nie jest za ciasna. Górna i dolna nitka ma się wysuwać z takim samym oporem.