Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Teddy i mikrofon FD1818

Zk123 05 Apr 2020 08:52 1506 7
    Zk123
    Level 2  
    Witam wszystkich
    Mam problem z podłączeniem mikrofonu fd 1818 do radia prezydent teddy. Nie jestem elektronikiem, nie znam się na schematach. Proszę o opis typu: czerwony do gniazda nr 3, oplot do czarny, zielony do...
    Dzięki, pozdrawiam Zbyszek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Hektar_Zahler
    Level 14  
    Po kolorach się nie da.
    don_viking
    Level 21  
    Wszystko się da są już podobne tematy na forum wystarczy poszukać. W pierwszym linku w poście 6 masz rozpisane na drugim rysunku połączenie z kolorami kabli mikrofonu FD1818.
    FD1818
    W kolejnym temacie masz również w poście 6 zdjęcie ze schematem podpięcia oryginalnego mikrofonu. Możesz porównać sobie schematy i podłączyć. Przeczytaj dokładnie całe tematy by móc zrozumieć o co w nich chodzi.
    Teddy
    Pozdrawiam.
    Novile
    Level 34  
    Zk123 wrote:
    do radia prezydent teddy nie jestem elektronikiem nie znam się na schematach
    Jak widać nie tylko nie znasz się na elektronice, ale też na gramatyce i nawet słabo czytasz. Zero znaków interpunkcyjnych, radio nazywa się PRESIDENT a nie tak, jak obecne stanowisko Pana Andrzeja Dudy. To tyle kąśliwości z mojej strony. :)
    Co do meritum, nie radzę Ci samemu podłączać tego zestawu. Skoro nie znasz się na tego typu sprzęcie, bo "załatwisz" nie tylko to radio ale i ten mikrofon. Zatem zbytnia wiara we własne siły i szczęśliwy zbieg okoliczności może Cię kosztować kilka stów "w plecki". To nie jest zwykłe stare radio typu Onwa czy Unidenik gdzie metodą prób i błędów można było "trafić" wreszcie odpowiednie połączenie wtyku. Tutaj raz się pomylisz i poleci dymek. Albo bierz się za dokształcanie( trochę to potrwa), albo do kogoś kto zna temat zanieś to radio.
    gumisie
    Level 43  
    @Zk123 Posłuchaj porady Kol. Novile.
    Tym bardziej że:
    Zk123 wrote:
    nie jestem elektronikiem nie znam się na schematach

Szkoda kasy na doświadczenia.
    Zleć to osobie która zna się na tym.

Pozdrawiam.

R.
    Hektar_Zahler
    Level 14  
    Bez przesady. Niech pokaże zdjęcie płytki mikrofonu to się ponumeruje piny.
    gumisie
    Level 43  
    Marcin, tobie jako fachowcowi, zdjęcie jest potrzebne?
    Nie żartuj. :wink:

Pozdrawiam.
    Hektar_Zahler
    Level 14  
    Musowo się przyjrzeć ze zdjęcia płytki który przewód gdzie przylutowany jezeli miernikiem nie da rady. Po kolorach na pałę się nie da.