Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Uniden EZI 33 XLT - pytanie o funkcję

05 Kwi 2020 09:26 231 3
  • Poziom 8  
    Witam, mam skaner Uniden EZI 33 XLT. Czy można w nim nasłuchiwać dwóch kanałów w jednym momencie? Tzn. w ten sposób, że normalnie mam powiedzmy jakiś kanał radiowy z muzyką, a drugi kanał - kolejowy - i jak na częstotliwości kolejowej pojawi się jakaś rozmowa, to skaner przełącza się na ten kanał kolejowy i po komunikacie ponownie przełącza się na muzykę z jakiegoś kanału radiowego?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Cześć. Niestety nie.
    W takim przypadku należy kupić trx np Baofeng GT3TP czy bardzo fajny TYT THUV3R. One mają niezależne radio FM działające jak opisujesz. Ewentualnie coś o lepszej jakości jak ICOM R20, R30, AOR 8200 lub TRXy typu YAesu FT1D, VX8 (inych nie znam) itp. Te urządzenia mają 2 niezależne odbiorniki.
  • Poziom 14  
    Małe niedomówienie. R20 na dodatkowym słyszy tylko od airbandu w górę.
  • Poziom 28  
    Nie wiem Hektar gdzie ty tu jakieś niedomówienie widzisz.

Odbiorniki w ICOM R20:
    Dualwatch VFO A :0.150-469.999MHz (AM, FM, WFM, LSB, USB, CW)
    Dualwatch VFO B :118-174.999, 330-1304.999 (AM, FM, WFM)

Przeczytaj UWAŻNIE i ze ZROZUMIENIEM co pisze autor posta:
    "tzn. w ten sposób, że normalnie mam powiedzmy jakiś kanał radiowy z muzyką, a drugi kanał - kolejowy - i jak na częstotliwości kolejowej pojawi się jakaś rozmowa, to skaner przełącza się na ten kanał kolejowy i po komunikacie ponownie przełącza się na muzykę z jakiegoś kanału radiowego?"

I napisz - gdzie ty tu widzisz niedomówienie. Przypomnę Tobie, że pasmo radiofonii FM to 88-108MHz (patrz VFO A), pasmo kolejowe to powyżej 150MHz - VFO B. Gdzie tu jest NIEDOMÓWIENIE?