Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o radę, szukam sprawdzonych, dobrych jakościowo sprzętów AGD

05 Kwi 2020 12:14 519 13
  • Poziom 2  
    Witam,
    poszukuję dobrych jakościowo, ale w miarę rozsądnych cenowo tzn. dobry stosunek jakość/cena, sprzętów AGD do kuchni tzn.:
    - lodówka do zabudowy
    - piekarnik
    - zmywarka do zabudowy
    - płyta indukcyjna, mam na oku https://www.ceneo.pl/65837785#tab=reviews poradźcie, czy dobry pomysł
    - okap do zabudowy
    Nie mam pomysłu w które marki iść, bo na temat wszystkich słyszę jakieś niepochlebne komentarze.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc Panowie!
  • Poziom 29  
    :) Temat pewnie "rzeka" ile osób, ilu producentów, ile modeli danego sprzętu, tyle opinii.
    Od siebie mogę podać:
    - lodówka HotPoint (10 lat)
    - piekarnik Bosch (8 lat)
    - zmywarka Bosch (2 lata)
    - okap Candy (10 lat)
    - płyta gazowa Amica :) (10 lat)
    - pralka Whirpool (12 lat) - taki model co niby wszyscy narzekali po 2-3 latach :)

Podobno Electrolux robi dobre piekarniki i płyty grzejne, kolega ma indukcję już 8 lat i jest zadowolony.
  • Poziom 37  
    madamsz1 napisał:
    [...] Od siebie mogę podać: - lodówka HotPoint (10 lat) [...]

Czy to oznacza, że polecasz autorowi aby kupił lodówkę sprzed 10 lat? No bo chyba nie współczesną, która w ciągu 10 lat przeszła wiele "ulepszeń konstrukcyjnych".

Te wątpliwości tyczą się każdego, polecanego sprzętu i to nie tylko polecanego przez Ciebie.
  • Poziom 29  
    Podaje tylko urządzenia które posiadam i jaki okres bezawaryjnie użytkuję. A jeżeli chodzi o nowe sprzęty (nowe modele) to pewnie można coś będzie na ich temat powiedzieć za 3-5 lat, ale wtedy czy będą "nowe" i koło się zamyka.
  • Poziom 37  
    madamsz1 napisał:
    ... A jeżeli chodzi o nowe sprzęty (nowe modele) to pewnie można coś będzie na ich temat powiedzieć za 3-5 lat.

A wtedy co? Polecać sprzęt 5-cio letni czy znów nowy, po "ulepszeniach"?

Kolega chyba nie rozumie tego co napisałem - to może jaśniej: uważam, że "starego sprzętu" nie ma co polecać bo nikt starego nie kupi. Polecanie "nowego" nie wchodzi w rachubę bo... (jak Kolega zauważył) będzie można go ocenić dopiero "jak będzie stary".
  • Poziom 2  
    Z jednej strony macie Koledzy rację, z drugiej wiem, że są szczegóły typu w zmywarce plastikowe dno, co słyszałem, że jest wadą itd.

Dlatego myślę, że jednak ktoś będzie w stanie podpowiedzieć które ze sprzętów obecnie dostępnych warto rozważyć, a na które nie warto nawet zwracać uwagi.
  • Poziom 37  
    Cezarclon napisał:
    Dlatego myślę, że jednak ktoś będzie w stanie podpowiedzieć które ze sprzętów obecnie dostępnych warto rozważyć, a na które nie warto nawet zwracać uwagi.

Biorąc pod uwagę aspekt użytkowy to piekarnik mam siemensa i nie narzekam. Ma prowadnice pod tacki które są dość sztywne, zimna szyba i to co mnie najbardziej irytowało w innych firmach to chowane pokrętło od wyboru funkcji które już w sklepie miało luz liczony w milimetrach. W tym egzemplarzu pokrętło jest stałe i chodzi bardzo precyzyjnie bez nadmiernego luzu.

Indukcja siemens aczkolwiek żadnymi aspektami się tutaj nie kierowałem. Wszystko chodzi płynnie i sprawnie, obsługa intuicyjna a moc jak dla mnie aż wręcz za duża (7kW). Normalnie używam 4-7 poziom grzania a ma do 9 z skokiem co 0.5. Ma dwa pola grzewcze łączone w jedno co się czasami przydaje. Nie wiem jak grzeją inne płyty ale każdy się mnie pyta jak "grzeje" bo podobno inne marki mają z tym problem. Nie wiem jak jest w innych bo to moja pierwsza indukcja aczkolwiek trybu booster nie używam bo nie ma takiej potrzeby.

Zmywarka siemens ze stalowym dnem, nic jej nie mogę również zarzucić. Myje i suszy dobrze mimo ustawień w "połowie skali". Ma tryb który skraca czas mycia co według mnie jest świetnym pomysłem.

Lodówka bosch wolnostojąca, chłodzi, mrozi a to jest najważniejsze.

Pralka LG, zdecydowałem się ze względu na wymienne łożyska oraz Direct Drive. Jedno stałe pokrętło do wyborów programu które podobnie jak w piekarniku siemens chodzi sztywno i precyzyjnie. Do tego przekonała mnie opcja dodania odzieży po rozpoczęciu programu, skrócenie czasu prania i co dla mnie bardzo ważne czyli możliwość samego wirowania prania czego wiele pralek nie ma. Chodzi bardzo cicho nawet przy wirowaniu nie "wyje".

Okap Amica, to największa porażka. Uparłem się na początku na okap wysuwany pod szafkowy ale dałem się przekonać na "zwykł" do zabudowy w szafce którego nie widać.
    Efekt tego jest taki że pół indukcji jest pod linią okapu a drugie pół poza szafkami i okapem. Przy gotowaniu na pierwszych dwóch polach poza okapem wszystko leci na mieszkanie a okap nawet na 1 poziomie prędkości tak niemiłosiernie wyje że nie da się nawet rozmawiać z drugą osobą stojącą obok nas. Wytrzymać 30 minut z tym włączonym wyjcem to nie lada sztuka.

Sprzęty mam od jakiś 4-6 miesięcy i nie mogę im nic zarzucić przynajmniej jeśli chodzi o aspekty użytkowe a jakość, no cóż dowiemy się o tym za jakiś czas.
  • Poziom 37  
    bearq napisał:
    [...] Sprzęty mam od jakiś 4-6 miesięcy i nie mogę im nic zarzucić przynajmniej jeśli chodzi o aspekty użytkowe a jakość, no cóż dowiemy się o tym za jakiś czas.

No właśnie. Za jakiś czas, bo w okresie 4-6 miesięcy większość działa dobrze.

Poza tym pamiętajmy też, że jeden używa pralki raz na tydzień a inny ma dwie i używa ich czasem 3 razy dziennie jak moja żona ;) więc poza powiedzeniem "pralka wytrzymała 4 lata" trzeba by jeszcze napisać jak intensywnie użytkowana.

Autor słusznie zauważył, że łatwiej jest podać "czego nie kupować" niż "co kupić" i będzie miało to większy sens dla autora.
  • Poziom 37  
    MM2X napisał:
    Na marginesie jak używacie okapy kuchenne, do czego są podłączone wyloty, czy w kuchni są podgrzewacze gazowe cwu?,

Ja mam kuchnię w której leci akurat kanał wentylacyjny więc wystarczyło się tylko przebić i podłączyć rurą spiro.

Erbit napisał:
    No właśnie. Za jakiś czas, bo w okresie 4-6 miesięcy większość działa dobrze.

Dlatego napisałem że mogę się odnieść tylko do aspektu użytkowego
  • Poziom 26  
    bearq napisał:
    Ja mam kuchnię w której leci akurat kanał wentylacyjny więc wystarczyło się tylko przebić i podłączyć rurą spiro.

A czy w tej kuchni jest piecyk gazowy typu junkers?, właśnie chodzi mi o to, że wtedy okap będzie ciągnął spaliny w drugą stronę tj. do tego nowo utworzonego kanału wentylacyjnego :(
  • Poziom 37  
    MM2X napisał:
    ... wtedy okap będzie ciągnął spaliny w drugą stronę...

Niestety "nam wszystkim" wydaje się, że co tam okap, przecież nie zabija, a w innym topiku co tam prąd, zdejmę sobie żyrandol do malowania.
  • Poziom 26  
    Erbit napisał:
    wydaje się, że co tam okap, przecież nie zabija

Mam za sobą incydent członek/rodziny z zatruciem tlenkiem węgla (komora izobaryczna) "tylko" po wymianie okien w kuchni na plastikowe/szczelne-brak wrzutu powietrza. Tutaj natomiast mamy do czynienia z silnym ciągiem w drugą stronę (okap) i weź teraz pod uwagę fakt, że na drodze od junkersa do okapu przebywa człowiek :( . Jeśli się nie mylę to kominiarze zaznaczają w protokołach taką instalację, na wypadek jakby coś się tragicznego wydarzyło, czyt. "dupochron".
  • Poziom 9  
    Cezarclon napisał:
    Witam,
    poszukuję dobrych jakościowo, ale w miarę rozsądnych cenowo tzn. dobry stosunek jakość/cena, sprzętów AGD do kuchni tzn.:
    - lodówka do zabudowy
    - piekarnik
    - zmywarka do zabudowy
    - płyta indukcyjna, mam na oku ...
    - okap do zabudowy
    Nie mam pomysłu w które marki iść, bo na temat wszystkich słyszę jakieś niepochlebne komentarze.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc Panowie!

Cieżko coś wybrać z góry na wszystko są i złe i dobre opinie, szum medialny i sklepowy a warto z rozsądkiem i "budżetem nie szastać"
    Co do lodówki, musisz wskazać czy będzie to model std czyli do 180 cm i tu jest spory wybór ale pojawiają się już od kilka lat nowości czyli np modele 193 cm np taki:
    BCNA306E3S (zwróć uwagę na montaż drzwi, tzw zawiasy ślizgowe są słabsze a tu masz nożycowe - trwalsze i lepiej będą na lata spasowane z frontem meblowym)
    Piekarnik - wiadomo wielu oprócz designu szuka rozwiązań, ale tu kluczem zawsze jest to co się zamierza piec itd. Ja w domu mam model z parą , dużo teraz nowości typu dwie strefy (w BEKO, Samsungu) łatwiej mi byłoby Ci pomóc jeśli byś doprecyzował, u moich znajomych jest taki :
    BVR34500BGMS zleży od promocji w ME ok 2000 zł czasami za 1800
    zmywarka tu szukaj czegoś sprawdzonego - nie wiem czy 45 czy 60 nie napisałeś więc jeśli zakładam że raczej 60 - (tradycyjnie wysokie modele Boscha, są fajne ale tańsze BEKO ma dużo lepsze parametry - znam kilka osób co kupuje w Łodzi tylko to : DIN28431) - dla mnie nr 1 wśród zmywarek obecnie
    Płyta masz wiele opcji - nowe electroluxy tzw slim fity mają fajny marketing (za to się niestety na cenach odbija) - w konkurencji za podobne zapłacisz mniej lub podobnie ale lepiej wyposażone - tą wybraną śmiało możesz zamienić na nasza:
    HII64801F2HT (zakładam że masz siłę więc tu warto wskazać na plus nowe ciche wentylatory, lepsze sterowniki - ładny design)
    Okap - nie wiem czy ma być ukryty, wbudowany z wysuwanym frontem czy np przyścienny - na tą chwilę bez takich danych nie pomogę. W razie pytań pisz pozdrawiam

Moderowany przez gulson:

Porada może nie być obiektywna, pochodzi z konta ambasadora marki Beko założonego w celach reklamowych.