Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[PiCamera/MMALSharp] Podgląd obrazu z kamery live

mikmas 05 Apr 2020 16:16 195 0
    mikmas
    Level 18  
    Jako jeden z elementów większego projektu na raspberry pi zero jest przejmowanie obrazu z kamery i przesłanie przez sieć. Chciałem na żądanie puszczać w świat obraz klatka po klatce. Tak więc dałem w rozdzielczości 640x480 JPEG MMALCamera.Instance.TakePicture() do InMemoryCaptureHandler, a stamtąd tablicę bajtów, jednak strasznie wolno robi zdjęcia - 1 do nawet 3 sekund. Jest to prędkość absolutnie niedopuszczalna. Znalazłem przykład w pytongu, jednak nie potrafię go zaadaptować w MMALSharp. Ma ktoś jakiś prosty przykład?

Pytanie "przy okazji" - obraz jest straszny. Rozmazany, podobny do tych starych dołączanych aparatów do SE T300. Czego to jest wina? Rozumiem, że za parędziesiąt złotych nie powinienem oczekiwać teleskopu Hubble-a, ale tu jest po prostu dramat (w załączniku zdjęcie).
    Już nawet pomijam fakt, że kąt 170st. to liczyłem bardziej na panoramiczny obraz, a nie widok z Judasza montowanego w drzwiach w latach '60.

Pytanie nie ma wysokiego priorytetu, bo posiadam plan B - kilkunastoletnia kamerka internetowa na USB kupiona za grosze w tescopodobnym miejscu, jednak PiCamera posiada jedną (póki co tylko pod jednym względem przewyższa webcam) zaletę - wielkość.

Link do kamerki
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.