Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S I/C 196707-0175-01 - Schemat części, różnice w silnikach

05 Kwi 2020 18:51 192 5
  • Poziom 7  
    Witam, nie mogę poradzić sobie ze znalezieniem informacji dotyczących mojego silnika, od numerów części po informacje serwisowe.

Silnik: Briggs&Stratton 8,5HP I/C - MODEL: 196707 TYPE: 0175-01 CODE: 0203131A

Znalazłem podobne np. 196707-0174-01, ale nie mam pojęcia czy jest to dokładnie to samo co u mnie czy czymś się różni. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam,a jaki jest to model silnika z walem korbowym położonym pionowo jak w traktorku, czy poziomo?.Bo znalazłem na stronie B&S do numeru 196707 0175-01 dwie instrukcje obsługi.Co ciekawe jest nie ma tego numeru w catalogu części.Z numeru modelu winika że jest to silnik z pionowym walem korbowym.
  • Poziom 7  
    Witam, właśnie problem w tym, że nawet na stronie B&S w zakładce " Jak znaleźć numery części silnika" jest odnośnik do "ilustrowanego wykazu części" gdzie znajduje ten konkretny model, ale jedyne co wyświetla to standardowe instrukcje obsługi. W tych instrukcjach znalazłem jedynie takie info jak srednica tłoka czy przerwy zaworów :(

Jest to silnik z wałem pionowym z traktorka Stiga Villa 8.5 HP

B&S I/C 196707-0175-01 - Schemat części, różnice w silnikach

W internecie znajdowałem części opisywane np. jako do silników 7-8 HP lub do serii np 19000, ale nie mam pojęcia czy to wystarczy.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ja myślę ze czesci do tego silnika powinny pasować od 196707 0174-01 bo model silnika i pojemność jest taka sama,nie potrafię jednak wytłumaczyć tego dlaczego nie nie ma go w katalogu części.
  • Poziom 7  
    Też mnie to zdziwiło :/ Zaryzykuję i zamówię, bo przeszukałem dziesiątki polskich i zagranicznych stron, sklepów i aukcji no i wychodzi na to, że taki silnik nie istnieje :D

Dzięki i pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Powodzenia!