Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Biały ekran i ciche brzęczenie w starym monitorze

06 Kwi 2020 10:09 117 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    Posiadam monitor (stary)(asus x193hq (z roku 2008)) i chce go podłączyć do kompa przez adapter hdmi - vga ale jeszcze nie mam bo dopiero w środę przyjdzie i ogólnie jest sprawa, że jak sam monitor włączę to widać że tam matryca świeci ale nie wiem czy na pewno on działa.. .a poza tym on chyba z 1 rok stał w garażu. Lecz postał przez 3 dni w domu w moim pokoju. Kiedy ten monitor raz mrugnie (po włączeniu jest biały po chwili mrugnie czarny ekran i spowrotem biały ekran.) to po cichu tam w środku coś brzęczy.
    Chciałbym go naprawić bo potrzebuję drugiego monitora a nie posiadam owego. Oczywiście nie piszmy tu komentarzy typu "to kup sobie inny"
    Chciałbym ten monitor, ponieważ jest idealny a pieniędzy nie będę specjalnie wydawać na drugi monitor.
    zdjęcie: Biały ekran i ciche brzęczenie w starym monitorze
    Dokładnie to taki ekran pojawia się. Dodam jeszcze, że ŻADNYCH PLAM nie ma!!

edit 1) Podłączyłem ten monitor do laptopa z wejściem vga. Monitor nie reaguje

• Poziom 43  
    Mniejszego zdjęcia nie dało się zamieścić?
    MENU monitora jest wyświetlane na ekranie(wątpię, wygląda to na uszkodzenie matrycy)?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Taśma sygnałowa łącząca przetwornik obrazu w monitorze z matrycą jest albo uszkodzona albo nie łączy. W najgorszym przypadku uszkodzona matryca
  • Poziom 2  
    Naprawiłem poprzez sprawdzenie czy prąd dochodzi i obraz z wejścia vga do całej matrycy. Prąd dochodził prawidłowo a wejście vga które było podłączone w środku do takiego paska (ten pasek to tak jakby kabel) nie był podpięty do matrycy. Więc:
    Obraz nie miał co wyświetlać ale że miał prąd to widać było biały kolor. Po podłączeniu tego paska wszystko wróciło do normy i monitor zaczął działać.