Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 - Regulacja gaźnika Bing 17 Simson S51

06 Kwi 2020 10:58 957 10
  • Poziom 3  
    Witam
    Posiadam w swoim Simsonie zamontowany gaźnik bing 17 i chciałem się dowiedzieć jak go wyregulować gdyż teraz raczej podaje za dużo paliwa bo świeca czarna kopci dość mocno. Regulacja odbywa się poprzez śrubę regulacyjna oraz iglice i pytanie moje jest takie kiedy zmniejszy się dopływ paliwa? Jak się wkręca śrubę regulacyjna czy wykręca? Gdy zapinka iglicy jest wyżej czy niżej? Zależy mi w miarę na dobrej regulacji gdyż zbliża mi się przegląd i trzeba jechać. Mam nadzieje że ktoś pomoże.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Iglica o jeden stopień niżej, czyli zapinka o jeden stopień wyżej (zdaje się są cztery lub pięć). Wtedy poda trochę mniej paliwa w stosunku do powietrza.
  • Poziom 39  
    Zużyta (wytarta) iglica - tak one się także zużywają bo to wszystko wibruje podczas pracy, tudzież rozkalibrowany otwór w dyszy głównej (tej wkręcanej od spodu), względnie za wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej.

Poczytaj tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic487823.html#gallery-1
    To co prawda nie Bing 17, ale wszystkie motorowerowe gaźniki do siebie są podobne.
  • Poziom 39  
    Raczej przyczyna może tkwić w niedomykającym się tłoczku ssania. Weź pod uwagę że linki do Binga są inne, linka ssania musi mieć dłuższą część pracującą w stosunku do linki BVF. Natomiast zużycie iglicy czy rozpylacza nie daje tak spektakularnych efektów. Pływak musi być ustawiony tak, aby przy zamkniętym zaworze iglicowym pływaki były ustawione równolegle do korpusu gaźnika.
  • Poziom 39  
    Po pierwsze, luz pancerza linki. Po drugie, mechanik powinien zauważyć reakcję silnika na otwieranie i zamykanie ssania.
  • Poziom 9  
    Podłącze się do tematu ponieważ mam podobny problem, ciężko ustawić ten gaźnik aby świeca była książkowa. Sprawdzane na różnych simsonach. W załączniku wrzucam zdjęcia świecy u mnie Simson Sr50, ta jaśniejsza wydaje się trochę za ubogo po podniesieniu o 1 ząbek wyżej iglicy z kolei świeca zbyt czarna. W S51 mam jeszcze gorzej, iglica najnizej a świeca dalej zbyt czarna. W obu przypadkach dysza 68. Pomysłów już brak.