Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie:Integra-sterowanie rolet + przycisk z odbiornikiem radiowym PPKR 313

polak-polak 06 Apr 2020 12:08 939 0
    polak-polak
    Level 3  
    Cześć,

Do mojej instalacji alarmowej opartej o Integrę 64 + manipulator TSI chciałbym podłączyć rolety. Planuję zakup poniższego zestawu:

1. Roleta: IT2000 - Link
    2. PX-15T Pilot 15
    2. PPKR 313/2 - przełącznik przewodowy podwójny z wbudowanym odbiornikiem radiowym - Link
    3. PPKR 313 Przełącznik z wbudowanym odbiornikiem radiowym - Link

Co chciałbym osiągnąć:
    a) Sterować pojedynczymi roletami z manipulatora
    b) Otworzyć lub zamknąć wszystkie rolety za pomocą jednego przycisku z manipulatora
    c) Wciąż mieć przyciski przy każdej rolecie
    d) Otwierać lub zamykać roletami za pomocą pilota

Odnośnie bezpiecznego podłączenia rolet tak by nie spalić silnika jeśli ktoś poda przeciwne sygnały z centrali alarmowej i przycisku czytałem na montersach jak i na tym forum.

Prosiłbym o poradę czy poniższy schemat podłączenia jest bezpieczny, że równoczesne sterowanie z pilota/przycisku i centrali nie spowoduje uszkodzenia silnika a w razie niedziałającej Integry, sterowanie roletami wciąż będzie możliwe.

Podłączenie:Integra-sterowanie rolet + przycisk z odbiornikiem radiowym PPKR 313

Ponadto chciałem zapytać o ewentualne zastąpienie INT-IORS jakimś tańszym i mniejszym rozwiązaniem. Co myślicie o RM84 2P cewka 12V? Pobór prądu: 40mA@12V/DC więc wygląda, że centralka spokojnie da radę.

Dodam, że przyciski mogę pracować w dwóch trybach:
    1. Tryb z podtrzymaniem
    Naciśnięcie i puszczenie przycisku GÓRA lub DÓŁ powoduje uruchomienie zaprogramowanej funkcji silnika (otwieranie lub zamykanie rolety). Silnik będzie działał tak długo, aż całkowicie zamknie lub otworzy roletę.

2. Tryb bez podtrzymania
    Silnik będzie działał tylko wtedy gdy trzymamy wciśnięty przycisk. Puszczenie przycisku powoduje przerwanie pracy silnika. Jeżeli przycisk przytrzymamy dłużej niż 2 sekundy silnik zacznie działać tak jak w trybie z podtrzymaniem, czyli do całkowitego zamknięcia lub otworzenia rolety.

Zakładam, że będę mieć tryb z podtrzymaniem, wtedy krótki sygnał z integry zapoczątkuje otwarcie lub zamknięcie rolety. Drugi też myślę, że jest możliwy gdyby ustawić odpowiednio długi sygnał by cała roleta była zamknięta.

Z góry dziękuję za pomoc
  • OptexOptex