Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski

niedziel83krk 06 Apr 2020 16:50 2091 12
    niedziel83krk
    Level 8  
    Miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski i ustawienia programatora. Sprawdziłem grzałka jest ok. Pralka nie daje żadnych innych znaków, dźwięków. Odpływ i dopływ ok.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Blokują się drzwi?
    niedziel83krk
    Level 8  
    Nie , bo blokują się dopiero po wybraniu programu, a żadnego nie można włączyć.
    niedziel83krk
    Level 8  
    Sprawdziłem: filtr, termostat, jeszcze raz grzałkę, pompę podpiąłem na krótko i jest ok. hydrostat też ok. elektrozawór też ok.
    niedziel83krk
    Level 8  
    Niestety kombinacje z przyciskami i programatora nie działają.
    U mnie dopiero jak wybiorę program mruga dioda przy przycisku Play jak go wcisnę zaświeca sie i w tym momęcie następuje blokuje drzwi i pralka pierze. A teraz jeśli przekręce programator to mruga dioda opisana płukanie i nie chce przeskoczyć na Play.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Wie ktoś jak przetestować ten czujnik drzwiczek ,bo wyczerpały mi się pomysły... 🤔😤
    Kenworth 18
    Level 43  
    To w końcu pralka blokuje drzwi i pierze czy jednak nie?
    Tutaj jest ładnie pokazane jak sprawdzić napięcia na wtyczce blokady i samą blokadę: https://youtu.be/IgcWOe_Y1lw
    hubert1188
    Level 13  
    Robiłeś reset ?
    Programator na godz.6 - redukcja wirowania - pokrętło na godz. 7.
    niedziel83krk
    Level 8  
    hubert1188 wrote:
    Robiłeś reset? Programator na godz.6 - redukcja wirowania - pokrętło na godz. 7.
    Robiłem i nie dziala.
    Gobro
    Level 31  
    Zaglądnij do pompy czy nie jest zablokowana brudami.
    tc
    Level 19  
    Sprawdź odpływ z bębna przed pompą (gumowy wąż harmonijka)ostatnio przerabiałem podobny problem okazało się że utknęło w nim kilka groszówek na których osadził się syf w konsekwencji zatkał się i nie było odpływu.
    niedziel83krk
    Level 8  
    Gobro wrote:
    Zaglądnij do pompy czy nie jest zablokowana brudami.
    Jak już wyżej pisałem sprawdzałem.
    tc wrote:
    Sprawdź odpływ z bębna przed pompą (gumowy wąż harmonijka)ostatnio przerabiałem podobny problem okazało się, że utknęło w nim kilka groszówek na, których osadził się syf w konsekwencji zatkał się i nie było odpływu.
    To też sprawdziłem i jest ok.
    Kenworth 18 wrote:
    To w końcu pralka blokuje drzwi i pierze czy jednak nie?
    Tutaj jest ładnie pokazane jak sprawdzić napięcia na wtyczce blokady i samą blokadę: https://youtu.be/IgcWOe_Y1lA w
    Czujnik drzwiczek sprawdzilem jest ok. Niestety spalił się jakiś układ scalony na płycie programatora. Ten w czerwonym kółku, a serwisant wlutował nowy i wymienił dwa kondensatory. Mimo to GAME OVER😤😠 Nowy programator do tego modelu jest nie dostępny, używki też nie znalazłem. Pozostaje mi tylko zakupić nową pralkę. Wszystkim dzięki za rady 👍
    Pralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski Pralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski Pralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciskiPralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski Pralka Bosch WLX20060PL/03 - miga dioda płukanie, nie reaguje na przyciski
    Kenworth 18
    Level 43  
    To przetwornica napięcia, gdyby była uszkodzona moduł byłby martwy i żadna kontrolka by się nawet nie zapaliła.