Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Benjamin - chyba uszkodzony stopień końcowy

fgrabarek 30 Sep 2005 18:34 1422 4
    fgrabarek
    Level 11  
    Witam!

Mam następujący problem: w ręce wpadło mi radio President Benjamin. Kiedy je włączam to wszystko wygląda ok (świeci wyświetlacz, można zmieniać kanały itp.), jednak kiedy podłączam antenę jest głucha cisza. Wskazówka ani nie drgnie (zarówno przy nadawaniu jak i odbiorze). Prawdopodobnie poprzedni właściciel uszkodził stopień końcowy.

Jestem mało zaawansowanym elektronikiem, więc w związku z tym mam pytanie: co konkretnego mogło zostać uszkodzone? Jak to zlokalizować i naprawić? Bardzo proszę o pomoc
  • Helpful post
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    najpierw przyjzabym sie syntezie bo stopien koncowy w nadajniku i odbiorniku nie odpowiada za sam odbior czyli potocznie powiem wychylanie sie smetra.napisalbym wiecej,ale sadze ze bedziesz miec problem z odszukaniem kolejnych blokow,w to wchodza demodulatoyAM,FM, 2 pcz,1pcz,mieszacz i obwody wejsciowe bo w takim przypadku najpierw robi sie odbiornik.dodam jeszcze ze koncowka mocy mcz powinna byc sprawna zeby dalej cos z odbiornikiem robic.opisalem to zgrubsza bo nawet ty nie wiesz kto i jak juz w tym radiu kopal.moze byc wszystko i nic.pozdowienia.
    fgrabarek
    Level 11  
    Ojej, czy ktoś mógłby napisać to jaśniej?
    sq6ade
    Level 40  
    kriss51 dobrze Ci radzi - przyjyrzyj się syntezerowi - w przypadku braku synchronizacji PLL ......TX i RX są nieczynne.
    Kalabasz
    Level 12  
    Czy działa może funkcja PA?