Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Vidos S36 + M320B + M8W - dzwonią zawsze oba - dlaczego

greggy 06 Apr 2020 17:52 444 1
Ochrona Domu
    greggy
    Level 13  
    Wykonałem instalację:
    - przy furtce S36 (2 przyciski)
    - kabel 4 pary skrętek - ok 9m
    - rozszycie na 2 kable 4 przewody w ekranie
    - zasilanie 14,5V na rozszyciu
    - po domu 4 przewody we wspólnym ekranie - ok 10 m
    - w domu M320B a drugi to unifon M8W
    Masa wspólna wraz z (-)14.5V spięta na rozszyciu.
    Zasilanie (+)14.5V doprowadzone do rozszycia - idzie do furtki i monitorów. W furtce jako wspólne do otwierania rygla.
    Problem polega na tym, że naciśnięcie dzwonka 2 powoduje dzwonienie w obydwu terminalach - 1 i 2.
    W czym może być problem.
    Schemat w załączeniu Vidos S36 + M320B + M8W - dzwonią zawsze oba - dlaczego
  • Ochrona Domu
    greggy
    Level 13  
    Udało się doprowadzić do działania. Podejrzewam że problem leży w dwóch punktach masy połączonych relatywnie długim przewodem, na dodatek "skręconym" w parze z innym sygnałem - zasilania kamery.
    Pomogło jednak ustawienie zworek odpowiedzialnych za dopasowanie impedancyjne przewodu z sygnałem wideo i podsłuchem dzwonienia przy stacji bramowej. Trudno wywnioskować kiedy zwora jest zwarta a kiedy rozwarta przy trzypinowych wyprowadzeniach. Ale porozwierałem zwory J1 i J3 w monitorze M8W oraz przestawiłem zworki na takie jak na zdjęciu w M323B (prawdopodobnie to odpowiada zworom rozwartym).
    Rzeczywiście w stacji S36 nie słychać już gongu po użyciu przycisku 1 lub 2, a dodatkowo na monitorze automatycznie pojawia się podgląd z kamery.
    Vidos S36 + M320B + M8W - dzwonią zawsze oba - dlaczego Vidos S36 + M320B + M8W - dzwonią zawsze oba - dlaczego