Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - zakup nowych opon, czy opony starsze?

07 Kwi 2020 11:45 480 15
  • Poziom 3  
    Witam. Zakupiłem auto peugeot 206. Dotąd zawsze kupowałem do auta nowe opony całoroczne, w tym aucie mam dwa komplety, ale opony zimowe Dębice frigo mają już 9 lat, a letnie maxiss victra 7 lat... Dotąd miałem opony z bardziej bieżnikien letnim niż zimowym jak choćby ostatnio Apollo Allnack season. Teraz chce kupić bardziej zimowy Dębice Navigatory 2. Myślicie, że lepiej znowu kupić nówki? Jeżdżę głównie po mieście i dwupasem do pracy. Czy warto spróbować wyjeździć te dwa komplety opon? Jednak wiek mnie trochę przeraża...
  • Poziom 3  
    Wyglądają w porządku:
    Peugeot 206 - zakup nowych opon, czy opony starsze?
  • Poziom 34  
    Pokaż z boku.
  • Poziom 39  
    Eskimos91 napisał:
    Dębice frigo mają już 9 lat, a letnie maxiss victra 7 lat... Dotąd miałem opony z bardziej bieżnikien letnim niż zimowym jak choćby ostatnio Apollo Allnack season. Teraz chce kupić bardziej zimowy Dębice Navigatory 2.

Opony stare jak węgiel, nie trzymają parametrów.
    Nie bardzo wiem po co Ci ta tendencja ku zimowym , bo ostatnie zimy temu przeczą.
    Kup przyzwoite budżetowe opony wielosezonowe, ale NOWE , a te sprzedaj , jakiś sknera się znajdzie.
    Jakieś imperiale, czy hifly kosztują 160-170 /szt i są to przyzwoite opony a po 3 sezonach i tak do wymiany.
  • Poziom 3  
    Imperiale mnoe kompletnie nie przekonują, wolałbym już kupić Dębice, jeździłem na bieżniku całorocznym bardziej letnim i gdy posypało, a jechać musiałem to byłem cały chory... Wolę dla świętego spokoju nowe Navigatory kupić.
  • Poziom 3  
    Zamówiłem nówki Dębice Navigatory z Oponeo. Dziś Ministerstwo wydało zgodę na zmianę opon.

Powiem szczerze, że boję się jeździć na chińskich 7 letnich gumach, a kolejną zimę na 10 letnich zimówkach. Także wybrałem tak jak w poprzednim aucie nowe opony całoroczne, z tym że bieżnik bardziej zimowy niż letni, ale całoroczne.
  • Poziom 17  
    Dobry ruch, ogólnie wg mnie bezsensu do takiego auta kupować jakieś używane..

Nie wiem jaki masz rozmiar ale klasyczne do 1,4 - 175/65 R14 to koszt 500 zł - Dębicia Pasio i pod 600 Navigatory, na znanym portalu możesz wziąć na raty po 100 zł miesięcznie, opony to jednak coś innego niż filtr powietrza.
    Nie warto ryzykować.

Te opony są dość tanie, co innego jakbyś miał kupić komplet R19 to Touarega jakiegoś.
  • Poziom 3  
    Mam silnik 1.1.

Rozmyśliłem się z Dębic i wezmę nowe całoroczne Uniroyal Allseaseon Expert 2.
  • Poziom 29  
    Eskimos91 napisał:
    Mam silnik 1.1.

Rozmyśliłem się z Dębic i wezmę nowe całoroczne Uniroyal Allseaseon Expert 2.
    przy takiej masie auta każde będą dobre.
  • Poziom 43  
    Zawsze kupuje nowe na oponeo. Nowe to nowe a nie szajs. Zabić się za 800_1000 zł???
  • Poziom 41  
    Mi też w poniedziałek przyszły Dunlop'y, czekałem ponad miesiąc aż będą z nadrukiem z 20 roku. Zaskoczyło mnie ich wyważenie, w niektórych przypadkach 0 i 10 gram, najgorsza miała 10 i 15 gram na alufelgach.
  • Poziom 39  
    A ja założyłem imperiale allseson driver 235/55/ZR19 XL wielosezon do auta i oponiarz był w szoku , opony suv 19" wyważone z ciężarkami max 20-35g . DOT 0220, i na nic nie musiałem czekać, opony były za 3 dni od zamówienia. Chińczycy od kilku lat na europejski rynek produkują dobre opony. Te są ciche, dobrze trzymają na wodzie i na suchym, a auto waży 1900kg. Wcześniej miałem 3 letnie yokohamy , które są prawie 2 x droższe, głośniejsze, gorzej trzymały na wodzie.
    Mam na lagunie 2,0 turbo chińskie HIFLY , jazda bardzo dynamiczna, i nie udało mi się tych opon "wyprowadzić" z równowagi: trzymają na zakrętach, czy przy gwałtownym hamowaniu, na mokrym i suchym pewne prowadzenie. Za to szybko się zużywają , ale to teraz wszystkie tak mają nawet te za 6-7 stów za sztukę , dobre parametry przyczepności, miękkie mieszanki i dynamiczna jazda robią swoje.