Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SDR# RTL EDACS unitrunker - Nie znajduje czestotliwosci

07 Kwi 2020 13:41 411 13
  • Poziom 8  
    Odpalam unitrunker, konfiguruje, podaję częstotliwość gdzie jest sygnał EDACS96. Wyświetla ładnie nowe okno po odpaleniu, sygnał bardzo dobry ale nie znajduje żadnych rozmów (gdzie w sdr jak widzę rozmowe i kliknę to normalnie słyszę rozmowy czyli nie jest kodowany). Przeszukałem w okolicy tej częstotliwości wszystkie sygnaly edacs i nic, tylko na tym jednym jakies dane odbiera, czasem jakieś kanały znajdzie ale są na częstotliwości 000.000. Wiadomo raczej o jakie służby chodzi. Dodam że demodulator tetra w sdr działa poprawnie i słyszę rozmowy. Moje okolice to Warszawa SDR# RTL EDACS unitrunker - Nie znajduje czestotliwosci .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Dobra, to co zrobić żeby się automatycznie przełączało? Bo żeby ręcznie to wychwycić to ciężko. I czemu unitrunker znajduje edacs?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    edek2020 napisał:
    Żeby wszystko zadziałało potrzebne są częstotliwości dla poszczególnych LCN'ow (których ilość będzie się zwiększać w tabeli w miarę upływu czasu, w zależności od zajętości sytemu). Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie podawał szyków systemu MSWiA, to nie są informacje jawne!

Ok. Nie jestem jakimś specem w tym. Sygnał EDACS co widać na zdjęciu znalazłem, po całym dniu przybyło kilka linijek z zerami i o to mi chodzi, czy coś jest nie bardzo i dlatego same zera znajduje, czy tam trzeba samemu wpisać częstotliwości jakoś je znajdując? Nawet nie myślę, że ktoś mi poda i jeszcze będzie z tego zadowolony, tylko proszę o jakieś porady jak mam sobie z tym poradzić. Co do wpisu z 2007r, Warszawa ma teraz TETRA i z tym bez problemu poszło.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ok. To może prościej żeby każdy zrozumiał. Mam LCN. Co mam z tym zrobić? Nie pytam o coś co jest tajne tylko jak się tym posługiwać.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Mam ten sam "problem". Wszelkie "instrukcje" jakie widziałem/czytałem opisują że częstotliwości LCN'ów wskakują same, jeżeli nie, to używamy ikony kalkulatora (tej ikony nie widzę, testowałem różne wersje UT). Testowałem na jednym i dwóch odbiornikach ...
    Jak autor posta znajdzie rozwiązanie to proszę o publikację.
    Mam jeszcze jedną zagwozdkę ... czy EDACS we Wrocławiu leci na Aegis'ie ? Jeżeli tak to czy to zdekodować, ProVoice wiadomo, analog wiadomo... a Aegis ?

Potestuje jeszcze automatyczne nadanie częstotliwości za pomocą RadioReference i postaram się dać znać co i jak, chociaż widzę problem z aktualizacją tej bazy danych...
  • Poziom 8  
    Kolega edek2020, częstotliwości odpowiednie muszę po prostu znać, czy one się same znajdują? Albo wiesz co i jak z czym i w jakiej kolejności, i o to pytam, albo udajesz, albo nie chcesz się tym podzielić. Jeżeli to ostatnie to nie nabijaj sobie zbędnych komentarzy. Nie rozumiem tylko tego, że system TETRA poszedł bez problemu, EDACS gdy widzę rozmowe, klikam i słyszę ale żeby to działo się automatycznie to już większy problem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ok, już trochę jaśniej. Tak czy inaczej, będę dalej z tym walczył, nie mam nic do stracenia a może ktoś pomoże w jakiś sposób. Mam postawiony serwer, antena wzmacniacze. Dostęp zdalny i tak to chodzi, więc nic nie szkodzi popróbować.