Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka kosiarka do 1200 zł Husar? Ma ona silnik Loncin 6.75 KM.

07 Kwi 2020 14:02 753 17
  • Poziom 19  
    Zastanawiam się nad kupnem kosiarki spalinowej Husar, ma ona silnik Loncin 6.75 KM, oraz elektryczny starter rozrusznik. Mam do wydania max 1200 zł czy to dobry wybór?
  • Poziom 34  
    Silnik Loncin ma dość dobre opinie, a jak z resztą kosiarki to nie wiem. Wszystko zależy jak intensywnie będzie używana i jak z wygodą koszenia, czyli z wyważeniem konstrukcji kosiarki itp. sprawy. Kosić, to na pewno będzie kosić, ale jak z wygodą użytkowania i z trwałością reszty poza silnikiem to trudno określić. Zastanowić też trzeba się jak jest z dostępnością i trwałością części do całej reszty poza silnikiem (koła, napęd, i resztę "plastików" które tam występują). Elektryczne odpalanie to "bajer", nie wart zachodu, te silniki (jeżeli to "prawdziwy" Loncin) palą bezproblemowo.
    Mocy jaką tam podają (jeżeli to silnik o pojemności 196 cm sześciennych, o którym myślę) to on na pewno nie ma, no, chyba że mierzona w specyficzny sposób, ale daje radę bezproblemowo...
  • Poziom 15  
    Silnik to pewnie i chiński Loncin ale jego moc max.6,5KM przy obrotach 3600 więc normalnie będzie to jakieś max.5,0KM,natomiast reszta tak zwany gównolit więc reszta części czy podzespołów jest mizerna i dostępność ich taka sama,jest to kolejna maszyna tanich lini lotniczych Made in China,czy taką chcesz już sam musisz zdecydować mi np.szkoda by było marnować na nią czas
  • Poziom 19  
    No to co polecacie do tej cenie ?
  • Poziom 15  
    jak chcesz coś w miarę nie drogiego i wytrzymałego na chińskim silniku to tylko kosiarka GRL 530S
  • Poziom 11  
    A w czym World GRL lepszy niż reszta chińczyków? Silnik Loncin wszędzie ten sam. Szukam kosiarki na ok 900 m2. Teren deko nierówny, koszenie z koszem raz na tydzień. Napęd musi być.

Kosiarka Rozkwit DY205SMB-B z B&S 675 dogorywa po ok 7 latach. Kosiarka ma koła z zębatkami plastikowymi, silnik już wariuje i chyba już po prostowaniu wału 😁

W rejonie mam sklep Rozkwit ale z tego co się domyślam to importer czyli niczym się nie różni niż inne chińczyki. Mają w ofercie np fd51s-4-lc196el-hw https://rozkwit.com.pl/kosiarka-spalinowa-fd51s-4-lc196el-hw,3,1965,49259 za ok 1600 zł.

Z drugiej strony kusi mnie kosiarka z przednimi kołami skrętnymi - czyli NAC lub Hecht.

Chyba że oleomac? Kosa kupiona chyba z 10 lat temu tyra do dziś - silnik nie tykany, przekładnia co koszenie dobijam smaru. Serwis mam na miejscu, choć z tym konkretnym nie chciałbym mieć do czynienia...
  • Poziom 15  
    przemoprzem napisał:
    A w czym World GRL lepszy niż reszta chińczyków? Silnik Loncin wszędzie ten sam. Szukam kosiarki na ok 900 m2. Teren deko nierówny, koszenie z koszem raz na tydzień. Napęd musi być.

Kosiarka Rozkwit DY205SMB-B z B&S 675 dogorywa po ok 7 latach. Kosiarka ma koła z zębatkami plastikowymi, silnik już wariuje i chyba już po prostowaniu wału 😁

W rejonie mam sklep Rozkwit ale z tego co się domyślam to importer czyli niczym się nie różni niż inne chińczyki. Mają w ofercie np fd51s-4-lc196el-hw https://rozkwit.com.pl/kosiarka-spalinowa-fd51s-4-lc196el-hw,3,1965,49259 za ok 1600 zł.

Z drugiej strony kusi mnie kosiarka z przednimi kołami skrętnymi - czyli NAC lub Hecht.

Chyba że oleomac? Kosa kupiona chyba z 10 lat temu tyra do dziś - silnik nie tykany, przekładnia co koszenie dobijam smaru. Serwis mam na miejscu, choć z tym konkretnym nie chciałbym mieć do czynienia...

Jeżeli chcesz kosić samym silnikiem to w niczym się nie różni ale jak chcesz jeszcze mieć do tego silnika obudowę i resztę podzespołów to już różnica jest znaczna,sama kosiarka jest wagowo cięższa przez grubszą obudowę co skutkuje jej większą wytrzymałością,jak ktoś chce mieć zwykłą cienką obudowę to każda jest dobra,im cieńsza tym lepsza bo szybciej się rozleci,kosiarki typu Nac czy Hecht nawet ich nie biorę pod uwagę bo to dziadostwo a Oleomac to coś jak ten Rozkwit
  • Poziom 11  
    Oki, dlatego dopytuje.

1. Koła są z plastikowymi zębatkami? Ile kosztują koła w razie czego?
    2. Napęd paskowy? Jak z dostępem jak np pasek spadnie?
    3. Łożyska kół takie z flanszą czy coś solidniejszego a'la wprasowane?

Co sądzicie o kółkach skrętnych?
  • Poziom 15  
    Zębatki kół są metalowe, piasta noża jest stalowa a nie aluminiowa tak jak np. w Olomacu, cen części nie znam, ale wiem że są dostępne, napęd jest na pasek, łożyska standardowe, koła skrętne może i są fajne, ale przy napędzie różnicowym.
  • Poziom 34  
    przemoprzem napisał:
    3. Łożyska kół takie z flanszą czy coś solidniejszego a'la wprasowane?
    Prawie we wszystkich kosiarkach (mało w których są inne, to tylko wyjątki) są tego typu.

https://www.hsparts.pl/uniwersalne-szerokie-l...S9_3PhtgL0dJyrxEMdM2T2VJis_kxHiRoCe3EQAvD_BwE

Nawet w tzw. "firmowych" popularnych są montowane łożyska tego typu, być może są trochę lepsze jakościowo. Miałem (mam jeszcze, jest na chodzie) kosiarkę Husqvarna Jet 55 S, kupowana 18 lat temu i już w niej były łożyska tego typu, też "Made in Taiwan".
  • Poziom 11  
    Czyli tak.
    1. Silnik Loncin 196 - Rozkwit, oleomac, World = to samo.
    2. Koła - to samo
    3. Laweta - World podobno grubsza. W mastercut wytrzymała chyba z 7 lat bez przegnicia.
    4. Piasta - w starej mastercut jest stalowy adapter zakładany na wał 20 zł , ale nie wiem jak w tych nowszych. Do World kosztuje 70 zł? Oleomac widzę też adapter jest podobnie "drogi", a w sumie oprócz noża to jak się uwadzi coś to adapter też do wymiany.
    5. Przekładnia - wszędzie jakieś francuskie cudo "General Transmissions".
    6. Koła - wszędzie te same łożyska, te same koła z plastikowymi zębatkami. Regulacja wysokości (chyba) to samo.
    7. Serwis - Rozkwit 18 km, Oleomac 18 km, World - na stronie Grass w zakładce dilerzy pusto https://grass.com.pl/dealerzy?
  • Poziom 15  
    przemoprzem napisał:
    Czyli tak.
    1. Silnik Loncin 196 - Rozkwit, oleomac, World = to samo.
    2. Koła - to samo
    3. Laweta - World podobno grubsza. W mastercut wytrzymała chyba z 7 lat bez przegnicia.
    4. Piasta - w starej mastercut jest stalowy adapter zakładany na wał 20 zł , ale nie wiem jak w tych nowszych. Do World kosztuje 70 zł? Oleomac widzę też adapter jest podobnie "drogi", a w sumie oprócz noża to jak się uwadzi coś to adapter też do wymiany.
    5. Przekładnia - wszędzie jakieś francuskie cudo "General Transmissions".
    6. Koła - wszędzie te same łożyska, te same koła z plastikowymi zębatkami. Regulacja wysokości (chyba) to samo.
    7. Serwis - Rozkwit 18 km, Oleomac 18 km, World - na stronie Grass w zakładce dilerzy pusto https://grass.com.pl/dealerzy?

1.silnik to samo
    2.koła w World są lepsze,z lepszego tworzywa
    3.laweta w World jest grubsza
    4.piasta w Mastercut za 20zł stalowa ale ta stal to cienkiutka jak aluminium w Worl jest prawdziwa stalowa w Oleomac aluminiowa,nóż w world jest grubszy od Oleomaca w master nie wiem ale też pewnie cieniutki
    5.przekładnie te same
    6.łożyska te same
    7.z serwisem musisz zadzwonić do firmy Grass
    8.cena ci jeszcze została

reasumując Mastercut wraz z Oloemakiem powinny być tańsze jakieś 200zł w porównaniu do Worlda
  • Poziom 11  
    3. Ok. Choć laweta w mastercut po kilku latach oprócz odprysków to nadal w stanie ok.
    4. Grubsza, ale 3 razy droższa. Podejrzewam, że jak ktoś zawadzi to i tak poleci - i w sumie lepiej adapter niż wał. Te tanie adaptery są dostępe w "sklepie na wsi".
    8. Mastercut KCL525S/4/LC196 bez rozrusznika elektrycznego (wg mnie zbędny bajer) 1300 zł https://rozkwit.com.pl/kosiarka-spalin-mastercut-kcl525s-4-lc196,3,1965,49251. World GRL 530S ok 1450 zł w necie.
  • Poziom 34  
    Jak już pisałem to wszystkie te polecane kosiarki to jeden sort. Jedyne co trzeba brać pod uwagę to dostępność serwisu i "autoryzowanych" sklepów w których mogę "na już" kupić potrzebne części w razie jakichś drobnych awarii w trakcie "kośnego sezonu" jak mam czekać na "internetową obsługę". A jeszcze lepiej jak w przypadku poważniejszej awarii odsyłać kosiarkę kurierem do serwisu, to ja dziękuje za taki interes. Moim zdaniem można nawet zapłacić nawet ciut drożej, ale mieć pewność że jak coś siądzie to podjeżdżam do pobliskiego sklepu/serwisu i mam to co mi potrzebne...
  • Poziom 11  
    Dokładnie. Oglądam filmik o kosiarkach Grass i sory, ale np przednia oś identyko jak w starym mastercut rozkwit - od 2:10 https://youtu.be/HCtXVnCuSV0 widać mocowanie osi - to akurat kojarzę bo musiałem przerabiać. Łączenie regulacji też takie samo. Oleomac też to samo. Czyli pewnie stanie na mastercut bo faktycznie jeden czort, a przynajmniej serwis na miejscu.

Oczywiście dziękuję za argumenty wszelakie - zawsze to człowiek coś się dowie nowego.
  • Poziom 15  
    Nigdy się nie zgodzę że to jeden sort, najlepiej jest zobaczyć każdą na żywo a wtedy widać różnicę, zrobisz jak zechcesz bo dla mnie to twoja sprawa co kupisz bo to twoje zarobione pieniądze,oczywiście bliskość serwisu jest ważna szczególnie w kosiarkach awaryjnych chociaż znając realia nigdy nie wiadomo czy za rok ten serwis jeszcze będzie.
  • Poziom 34  
    zagorski-tomasz napisał:
    2.koła w World są lepsze,z lepszego tworzywa
    Zapewne z bardziej czarnego. :-? :spoko:

Dodano po 28 [minuty]:

zagorski-tomasz napisał:
    Niegdy się nie zgodzę że to jeden sort,
    Na pewno nie jeden, tylko weźmy pod uwagę inną kwestię... Ten tak niedoceniany przez Ciebie "olek" czyli:

https://www.oleomac.pl/pl-pl/

Wchodzę na tą stronę, wybieram zakładkę "Przydatne informacje", dalej w tej zakładce wybieram "Dystrybutorzy" i mam takie coś":

https://www.oleomac.pl/pl-pl/przydatne-informacje/dystrybutorzy/

Wpisuje nazwę swojej miejscowości i mam najbliższe sklepy i serwisy (wiem że tam na pewno są, bo to są moje okolice). Pokaż mi jak to np. zrobić z tym Worldem?

• Poziom 15  
    I co z tego wynika? nic,tylko tyle że jest serwis,Grass też ma serwisy a że na stronie brak to zadzwoń i zapytaj gdzie są,rozmawiamy o jakości maszyn a nie o serwisach których z resztą za pół roku może nie być,może napisz coś o samej firmie, z chęcią poczytamy wszyscy bo jak na razie niczego nie napisałeś dla czego lepszy jest Oloemac od Worlda