Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pełne oświetlenie dyskoteki - czy ktos moze mi doradzić?

30 Wrz 2005 19:44 9345 34
  • Poziom 19  
    Witam.

Chcę zasięgnąć rady w sprawie oświetlenia dyskoteki (sali tanecznej). Czy jest ktos taki na elektrodzie kto by się na tym znał i mógłby mi doradzić. jesli tak to prosze dac odpowedź na forum a ja podam szczeguły
  • SterControl
  • Poziom 26  
    Pisz kolego... a my spróbujemy Ci pomóc!
  • Poziom 19  
    Witam

Sala taneczna ma wymiary 15m x 25m

Na rysunku przedstawiłem konstrukcje jakie będą podwieszone ( oczywiście jestem otwarty na propozycje zmian)

1 - konstrukcja w kształcie wiazdy szerokośc około około 6m
    2 - konstrukcja w kształcie okregu średnica około 9m
    3 - konstrykcja w kształcie okrędu średnica około 5m
    4 - konstrukcja taka jak jak w punkcie 1
    5 i 6 - beki na których zmierzam zamontowac oświetlenie do oświtlania podestu

na ścianie naprzeciw balkonu zamieżam zamontować 2 telebimy
    dj ka będzie się znajdowała pod balkonem

plan tan przedstawia piętro ale ale na pratrerze jest niemal identycznie zawyjątkeim balkonu.

w razie nie jasności prosze pytać.

Prsze o radę ile jakich urządzeń powinienem kupić na której konstrukcji je powiesić ( a może dodac jakies jescze konstrukcje) czym sterowac ten sprzęt?
  • SterControl
  • Moderator na urlopie...
    mavarick87 Hmm

Dla mnie to bym nie dawał żadnych flowerów czy jak tam się nazywa tylko same głowice ruchome, stroboskopy i jeden laser Możesz dać na tą konstrukcje jakieś neony ale nie polecam To już stare :) i wszędzie spotykane (trzeba czym się wyróżnić o innych :) )

Aby wybadać dobre oświetlenie to proponuje obejrzeć kilka filmików i według ich można coś wymyśleć. Polecam te filmiki:

ClubTrance http://www.id-t.com/videoarchief/te2002-clubtrance.wmv
    HardStage http://www.id-t.com/videoarchief/te2002-hardstage.wmv
    Trance Energy (event video) 3 min http://www.id-t.com/videoarchief/trance-energy2005-event.wmv
    Sensation White (video clip) 25.6 MB http://www.idt.com/videoarchief/clipsensationwhite2004.mpg
    Sensation Black (video clip) 32.5 MB http://www.idt.com/videoarchief/clipsensationblack2004.mpg
    Trance Energy video-special: MARCO V http://www.id-t.com/videoarchief/marcovte2005.wmv
    Trance Energy video-special: DJ JEAN http://www.id-t.com/videoarchief/jean-te2005.wmv
    Qlimax 2004 162MB
    http://downloads.q-dance.nl/2004-11_27-november_qlimax/after/Qlimax_2004.zip

Myślę że sobie coś wybierzesz :) A sterujesz tym wszystkim przesz sterowniki DMX
    A jeśli chcesz kupić sprzęt nagłaśniający to polecam ta hurtownie :) www.westmusic.pl

Pozdrawiam
  • Spec od akustyki
    A ja bym nie urzywal samych glowic tylko mieszal je ze skanerami skanery najlepiej kilka tj 4-6 wiekszych opartych na lampie mocnej np 575W ktore beda mialy goba rotacyjne i rotacyjna pryzmy i 8-12 sztuk na slabszych lampach tj 150-200W oczywiscie tylko lampy wyladowcze o takich skanerach na halogenach zapomnij do tego kilka glowic nie muszaq byc duze wystarcza podstawowe np lampach 150-200W .
    Do tego jakis konkretny efekt centralny mocny tj np 1200W typu concord modeli i firm nie podam bo to zalerzy od zasobnosci portfela pewno milo by bylo sie wyposazyc w firmowe swiatelka martina clay-paky czy grivena ale tu pewno bys sie w 150tys zł nie zmiescił. Na tym kóleczku widze ladnie 4 glowice i np po 1-2 na gwiazdkach plus dookola sali skanerki ale to po rysunku trudno stwierdzic jak bedize wygladac na sali w rzeczywistosci :/

Jeszcze jedno odnosnie calego projektu i wybrania osiwtlenia mozesz zwrócic sie do prolight www.prolight.com.pl oni maja w tym spoere doswiadczenie
  • Poziom 19  
    na całe oświetlenie wraz z streowaniem konstrukcjami i okablowaniem mogę przeznaczyć około 200tyś. piszecie o oświetleniu inteligentnym a co z tardycyjnymi parami...
  • Spec od akustyki
    zwykle urzywa sie kilkudziesietu sztuk mieszanek par 36 i 56 (64chyba za mocne) sterowane tez z dmxa przez konce mocy umozliwiajace sterowanie dmxem raczej jak osiwtlenie bardziej zaawansowane to najlepiej miec mozliwoc sterowania wszystkiego z jednego sterownika oczywiscie nie mozna zapomniej o odpoeiedniej ilosci stroboli i pewno sporej ilosci swietlówek UV
  • Poziom 19  
    zamieżam użyć 4 stroboskopów po 1500W każdy - czy do nie zadużo?
  • Poziom 25  
    Proponuje skanery Martina albo Discotech minimum 6. Trzeba liczyć się z koszetm żarówek do skanerów. Przeważnie skanery sprzedawane są bez żarówek (Martin tak sprzedaje). Pary bym polecał 36 i 56. Na tą powieżchnie powinny wystarczyć 2 stroboskopy ale 4 to już lepiej. Odpowiedia ilośc świetlówek Uv są fajne oprawki z siatką zabezpieczającą aby nikt nie ukradł świetlówki. Przydały by się mniejsze inteligentne światełak, które sterowane śa magistralą dmx. Możesz takaże użyć węży świetlnych są w różnych kolorach i są sprzedawane na merty i oczywiście do tego sterowniczek. Lepiej samemu wykonać instalacje i kupować sprzęt bo przeważ nie firmy ciągną od klienta który nie bardzo zna się na sprzęcie. No oczywiście trzeba wykonać staraną instalacje elektryczną i sterującą efekty. No i bym zapominał możesz dać kule lustrzaną, chyba największe są metrowe (mogę się mylić). Znam trosze firme disco or, mieszka niedaleko Bytomie :|
  • Poziom 19  
    po przeanalizowaniu wsztkiego wstępny mój plan wygląda następująco

konstrukcja nr 1 i 4 - gwaizda

- 2x FUTURELIGHT PHS-220 ruchoma głowa PRO-Head SPOT
    - 1x Navigator efekt centralny 575W ze sterownikiem
    - 40xPar 36 + żarówka 30W + filtr
    - 8 x Par 56 + żarówka 300W + filtr
    - 1x Stroboskop DMX 1500W

konstrukcja 2 - okręg o średnicy 9m

- 7x Par 56 + żarówka 300W + filtr
    - 4x FUTURELIGHT PHS-220 ruchoma głowa PRO-Head SPOT
    - 2x Stroboskop DMX 1500W

konstrukcja 3 okręg o promieniu 5m

- 25x Par 36 + żarówka 30W + filtr
    - 8x Par 56 + żarówka 300W + filtr
    - 2x FUTURELIGHT PHS-220 ruchoma głowa PRO-Head SPOT

belki 5 i 6 nad podestem

- 4x Skaner Firestorm, ELC 250W
    - 4x Par 56 + żarówka 300W + filtr

dodatkowo na bocznych ścianch 8x(4x na strone) Skaner Firestorm Rotoscan, ELC 250W

do tego jescze 2x wideoprojektor Toshiba TDP-S25
    laser pełnokolorowy Multicolor Lasersystem Mystiqe 300
    4x dymiarka Antari Z-1500 DMX

sterowanie

4x dimmer Ultralite D650 (6x5 kW wyj. Harting)
    sterownik oświetlenia Par Showtec Showmaster 48
    sterownik oświetlenia inteligentnego GLP Show Designer SD2

co wy na taki zestwa urzdzeń, moze czegoś za mało napisałem a czegoś za dużo - prosze o radę
  • Spec od akustyki
    wywornice dymu :D przy takiej wydajnosci to wystarcza ci 2 sztuki a mozesz sie pokusic o zakup wentylatorów do nich takich co beda ladnie ropylac caly dym robi sie tak czasem na estradzie

- 4x Skaner Firestorm, ELC 250W tego bym nie wzial wez jakikolwiek skaner na lampie wyladowczej np na 150W philipsie trwalosc 6000h w stosunku do 50 zwyklych elc
    np taki Skaner Eurolite TS-255 DMX (obrotowe gobo, MSD250)
    co prawda nie jest na tej lampie 6kh tylko 2kh ale to jest co najmniej 2 lata pracy przy 3 dyskach w tygodniu cena niezbyt wygórowana obudowa fajna futyrystyczna co prawda producent nie pierwsza liga ale znam ludzi co urzywaja ich skanerów i sa zadowoleni.

Jak masz jeszcze miesce to kilka mniejszych/wiekszych kul lustrzanych nawet bez oswietlaczy .
    jak jeszcze mi cos przyjdzie do glowy to napisze
    Gdzie bedzie ta dyskoteka :D
  • Poziom 26  
    toadi napisał:

Gdzie bedzie ta dyskoteka :D

Właśnie! Zapowiada się ciekawie :D

Aha co do tematu:
    Święta racja! jeśli skanery to tylko na "wyładowczych" i z obrotowymi gobosami!!!

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    a co powiecie o sterowniu?
  • Poziom 13  
    jeśli chodzi o sterowanie to polecam wyroby firmy Proxima nie wiem jak sterowniki firmy Behringer ale miksery mają słabe potencjometry i szybko zaczynają siadać , a co do neonów to mam gościa co robi na zamówienie jakie chcesz.

Co do potencjometrów to wiele slyszałem a ale się tym wcale nie przejmowałem i kupiłem do klubu 700 i po jakimś czasie (około 2 miesięcy) pierwszy a zaraz po kolejnej imprezie drugi . Ale fakt faktem za takie pieniądze to czego można się spodziewać>:D
  • Spec od akustyki
    sterwnik to bym firmowy kupil chodz mniej jak 1 tys za behringera to zadne pieniadze wiec mozna kupic.
    Co do potencjometrów w behringerze nie wiem skad wy to bierzecie ze siadaja mam PMH5000 mam tez stycznaosc z ddxem jak rownierz kumpel operuje DJXie 700 i nie slyszalem ani nie zauwazylem zadnych problemów a w niektórych swoich mikserach urzywaja alpsów chyba nie powie mi nikt ze sa zle w kazdym razie jak kumpel urwał croosa od vestaxa za ponad 6 kola to byla jego wina jak by urwał od behringera za 700zł to wina ch@#$%^go miksera
  • Poziom 14  
    Sterownik "pilot" albo COMPULITE D-LITE on jest wypasiony :-)
  • Spec od akustyki
    no w kazdym razie po swoim doswiadczeniu moge powiedziec ze nie kupuj pcdmx znaczy takich kart do kompa przezywalem chwile meki jak obslugiwalem takiego martina
  • Poziom 10  
    Sory a mógł bym sie dowiedzieć gdzie ta dyskoteka bedzie może ją odwiedze.
  • Poziom 19  
    woj małopolskie okolice tarnowa..... ale upłynie jeszcze troszke czasu zamin zostanie ona otwarta. Widzę że mam już pierwszych imprezowiczów
    Może darmowe wejściówki ;) dla elkowiczów za pomoc ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    No to daleko nie jest. Jak cos to Disco-Or albo Lj Bungee chetnie pomoga... :-)
  • Spec od akustyki
    Okolice tarnowa co ty nie powiedz mieszkam rzut kamieniem od tarnowa co rpawda juz od dluzszgo czasu nie chodze po dyskotekach ale tu moge sie wybrac
  • Poziom 10  
    Jestem z okolic Wałbrzycha, ale jak by co to na 100% wpadne bo liczy sie dobra zabawa a nie kilometry !!
  • Poziom 14  
    Haha, dyski jeszcze nie ma a juz Elektrowicze jada :-) czuje ze bedzie fajnie jak powstanie clubik :-D
    CLUBIK DLA ELKOWICZÓW!!! Hehehe :)

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    okolice tarnowa a konkretnie ?? bo mieszkam niedaleko :)
  • Poziom 14  
    Jak chce ktoś kupić używane ale nie zniszczone stóły: MARTIN Case pro2, idealny do dyskoteki, (taki był użyty na MAYDAY 2005, w połączeniu z innymi stołami oczywiście), lub AVOLITE AZURE Shadow, lub profesjonalne lasery (kilka różnych) prosze o kontakt. Do małej dyskoteki polecam AVOLITa ze względu na cene, pozatym to jest jedna z najlepszych producentów stołów oświetleniowych. http://www.avolites.org.uk/products/azshadow.htm
    Jako głowy polecam produkty Martina typu spot np MAC250, sprawdzają sie dobrze w małych pomieszczeniach. Jak ma ktoś DUŻO kasy to lepsze by były oczywiście produkty Claypaky albo VARI-LITE tylko że za 200tyś to mozna kupić około 2 takie głowy :-). Na allegro ktoś ostatnio wyprzedaje studio niemieckie, jest dużo maków są tez vari*lite po nawet atrakcyjnych cenach