Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] - Podłączenie silnika jedno fazowego na 3 razy

Bart.tech 07 Apr 2020 15:58 243 2
    Bart.tech
    Level 3  
    Witam mam taki silniczek jak na zdjęciach. Podłączony jest pod 1 fazę. Potrzebuje z niego wykrzesać więcej mocy i myślałem że to trójfazowy . Silnik podłączony teraz jest pod jedna fazę + kondensator. Lecz po zdjęciu klapki osłony styków troszkę się rozczarowałem napisami na klapce proszę was o opinie i pomoc. Czy mogę ten silnik podłączyć do 3 faz?
    Czy jest jakiś ewentualnie inny sposób żeby zwiększyć moc??

- Podłączenie silnika jedno fazowego na 3 razy [img-0] - Podłączenie silnika jedno fazowego na 3 razy - Podłączenie silnika jedno fazowego na 3 razy
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jak chcesz pozbyć się silnika, a może i zdrowia swojego, to możesz go podłączyć na 3 fazy.
    Silnik jest przeznaczony do pracy w instalacji 1-no fazowej i nic się nie da z tym zrobić.

Dodano po 40 [minuty]:

Dodam może, że istnieje możliwość przezwojenia( nawinięcia od nowa) takiego silnika na silnik trójfazowy. Wtedy można uzyskać ok 2 kW, ale pytanie, czy koszt tego nie będzie podobny, do zakupu używanego silnika o takiej mocy, a silnik jednofazowy można wykorzystać tam , gdzie nie ma możliwości korzystania z trzech faz.
    Bart.tech
    Level 3  
    Dzięki za pomoc. Silnik zostaje na 1 fazie