Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna Arka Radom 653 - kółko pasowe się kręci, ale igła nie chce szyć.

07 Kwi 2020 21:16 228 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam taki problem - żonie przestała szyć maszyna. Silnik działa, reaguje na pedał, duże kółko z paskiem się kręci, ale cały wał już nie. Gdy kręcę małym kółkiem to wał się kręci i igła pracuje.
    Gdzie może być problem? Dodam, że niezbyt znam budowę maszyn, a w czasie jaki mamy teraz nie za bardzo uśmiecha mi się wybierać do serwisu, a żona chciała spróbować sił w szyciu maseczek :) Z góry dziękuję za pomoc.
    Maszyna Arka Radom 653 - kółko pasowe się kręci, ale igła nie chce szyć. Maszyna Arka Radom 653 - kółko pasowe się kręci, ale igła nie chce szyć. Maszyna Arka Radom 653 - kółko pasowe się kręci, ale igła nie chce szyć.
  • Poziom 36  
    To czarne kółko z trzema wypustami w w kole pasowym to chyba regulacja docisku sprzęgła. Dokręć to.
  • Poziom 11  
    Tam gdzie są te trzy wypustki wkręca się to małe białe koło, a ten element z wypustkami jest ruchomy. Rozumiem to tak, że gdy kręci się duże koło to przy odpowiednio mocnym dokręceniu małego koła dociska ono do niego i ono kręci wałem. U mnie nawet po dokręceniu tego małego koła że sprzęgłem duże koło się kręci ale małe już nie co wiąże się z tym że wałek też się nie kręci czyli nie rusza igła.
  • Poziom 36  
    Teraz widzę. To jest taki zabierak.
    Tylko, że po dokręceniu tym małym kołem między zabierakiem a duzym kołem nadal jest luz.
    Może załóż go odwrotnie. Na zdjęciu nie widac dlaczego jest ten luz po dokręceniu kółka.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak na szybko może wytnij z np. katronu takie kółko do podłożenia pod ten zabierak.

Dodano po 7 [minuty]:

A może po przeciwnej stronie koła pasowego, od strony maszyny, jest kontramutra, przeciwnakretka. Tak aby skasować luz krecąc od maszyny.
  • Poziom 11  
    Wstyd się przyznać, no ale trzeba. Ten zabierak miał być odwrotnie. Wtedy te dwa ząbki działają jak sprzęgło /docisk i to małe kółko dociska wtedy do dużego kółka i wal się kręci. 3 godziny kombinowania a wystarczyło tak prosta rzecz zrobić ehh.

Żona dziękuję za pomoc, a ja stawiam wirtualne piwko :)
  • Poziom 36  
    Damiano88 napisał:
    ja stawiam wirtualne piwko

Dziękuję. Wystarczy, że tez się przyczynię do tego szycia.