Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel od skrzynki do domu.

Ciacho9423 07 Apr 2020 22:01 426 7
    Ciacho9423
    Level 3  
    Witam, wkrótce będę miał podłączony prąd na działce ROD. Kabel do skrzynki ziemny YKY 3x2,5mm².

Będę budował altanę drewniana do której muszę pociągnąć kabel około 5m oraz do studni na pompę do gniazdka też około 5m. I moje pytanie. W obu przypadkach ciągnąć też taki sam kabel jaki idzie do skrzynki, czy może być inny? Jeśli inny to jaki?

Rozumiem że jak doprowadził bym kabel do altany ziemny YKY 3x2,5mm², to muszę zrobić kolejny bezpiecznik w domu?
    Może głupie pytanie ale chcę wiedzieć jak to ma wyglądać i co ewentualnie będę musiał kupić i na jakie koszta się przygotować. Dziękuję za pomoc.
    jakubek56
    Level 31  
    Jaka jest moc twojego przyłącza?
    Przewód 2,5mm² to trochę mało.
    Slawek9022
    Level 6  
    Proszę się upewnić czy napewno 3x2,5mm² będzie wchodził do skrzynki energetycznej z zakładu gdzie będzie licznik w środku i zabezpieczenie przedlicznikowe.
    Radziłbym pociągnąć 3x4mm² w miedzi i oczywiście skrzynka w środku z rozdziałem na obwody gniazda i oświetlenie, można nawet różnicowkę wstawić jeżeli budżet na to pozwala.
    Pozdrawiam.
    Slawek9022
    Level 6  
    Kolego RCD jest tylko dla bezpieczeństwa użytkowników instalacji, nie jest wymagana ale jak ma kolega fundusze to nie zaszkodzi wstawić, ale nie zaznaczam że nie jest obowiązkowa.
    Shadowix
    Level 30  
    Slawek9022 wrote:
    Kolego RCD jest tylko dla bezpieczeństwa użytkowników instalacji, nie jest wymagana

A wręcz przeciwnie! Jest wymagana we wszystkich obwodach gniazd oraz w łazienkach.
    Magic_moon
    Level 29  
    1. Nie wiem skąd zasilasz domek ( jaka odległość )
    2. Na pewno kabel YKY 3x2,5 to za mało.
    3. Uważam że zatrudnienie kumatego elektryka pomoże. Nie to że nie chcę ci pomoc, ale trudno pomóc komuś kto nie ma pojęcia o instalacjach elektrycznych.