Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-J100 komunikat maintenance 4

08 Apr 2020 12:42 942 9
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z drukarką Brother DCP-J100. Puszcza puste strony. skaner działa z pdf drukuje . Znalazłam na innym forum ,, Co do pustej kartki.
    Wyciągnij kabel zasilający,
    Naciśnij klawisz menu
    Włóż kabel zasilający
    Puść klawisz menu
    Strzałkami do góry/na doł wybierz 7 potem OK
    Następnie 6 ok
    Następnie 4 ok
    Wciśnij mono start
    Potem czerwony (stop/przerwanie drukowania)
    Wybierz 0 (strzałkami) ok
    Wybierz 9 (strzałkami) ok
    Napisz czy coś się zmieniło"
    Zrobiłam to i teraz wyświetla się komunikat MAINTENANCE 4. i nic nie drukuje. Proszę o pomoc
  • Level 37  
    Czy po włączeniu pojawiał się maintenance 4, czy po przejściu wyżej wymienionych kroków na wyświetlaczu cały czas się święci maintenance 4?
  • Level 26  
    Ta procedura jest do opcji serwisowego napełniania.

Po pierwsze!! Ważne. Sprawdź czy są zewrane folie od odpowietrznika na tuszach - 50% przypadków to ta nieszczęsna folia o której niektórzy zapominają.

Wejdź w maintenance mode. (menu - start mono - 4x strzałka do góry)
    Strzałkami góra dół do 7 i OK
    do 6 i OK
    do 4 i mono start
    powinna pójść procedura serwisowego napełniania.
    Możesz zweryfikować wytrukiem testowym 09 (test page). 0 i ok, 9 i ok.

Po zakończeniu wpisz 99 ( 9 - OK, 9, OK) powinna się zrestartować.
  • Level 2  
    zrobiłam wszystko i nic się nie wydrukowało tylko teraz wyświetla się Przeinst. powoli Nie można wykryć Tusz magenta. to samo sie wyświetla po ponownym włączeniu
  • Level 38  
    Anulek85 wrote:
    zrobiłam wszystko i nic się nie wydrukowało tylko teraz wyświetla się Przeinst. powoli Nie można wykryć Tusz magenta. to samo sie wyświetla po ponownym włączeniu

Zapewne po czyszczeniu serwisowym skończył się tusz.
    Do takiego czyszczenia trzeba użyć nowych atramentów, które wystarczą na 2 takie czyszczenia.
  • Level 2  
    Ona w tym tygodniu drukowala skany i z pdf jak chciałam wydrukować coś z Worda to szły puste kartki no i wykonałam to czyszczenie i pochrzanilo się wszystko. Mam rozumieć że nowy tusz mam kupić i to zalatwi sprawę?
  • Level 38  
    Jest duża szansa że tak
  • Level 37  
    MaRciNoOs wrote:
    Długo ta drukarka stała?

A także, czy drukarka jesteś odłączna z zasilania - sieci?
  • Level 26  
    Jak dla mnie wygląda to na brak zerwanej folii na odpowietrzniku kaset z tuszem. Czyżby na pewno są one zerwane z tuszy???
    Jak Pani nie wie co oznacza komunikat "przeinstaluj tusz" to przypuszczam że problem może leżeć w tej folii. Chyba że stała bez prądu pół roku i najzwyczajniej zaschła.