Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 55'' 4K, UHD, HDR do 2,5k

drygi88 08 Apr 2020 13:48 372 18
    drygi88
    Level 5  
    Cześć,

na początek ankieta
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Raczej na wprost, ale rozważam i matrycę IPS i VA
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Jakiś stary gniot 32', nawet nie wiem jaka marka...
    4. Jaką markę preferujesz? Brak konkretnych
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Kablówka, PS, Soundbar, Słuchawki bezprzewodowe
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i mecze na kablówce, Netflix, Youtube
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? na PS
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak, dlatego zależy mi na Android TV
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Tak i tak, ale częściej wieczorem, i dodatkowo za dnia świeci mi strasznie od zachodu światło z okna.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 2,5k

Miałem typ Phillips 55PUS7334/12 (podoba mi się opcja ambilight, ale wiem, że to dodatek i może się szybko znudzić). Ogólnie większość opinii o nim było pozytywnych, jednak im dalej sięzaczałem wczytywać, tym gorzej. Podobno ludzie narzekają na jakość obrazu, a także kulejący software (np. konieczność zmieniania trybu na Gre ręcznie każdorazowo po włączeniu PS, co jest uciążliwe). Co o nim uważacie? A może jakiśinny, np. Samsung, czy Sony typu KD-55X8096, ale tutaj już wyższa cena. Co polecicie?[/b]
    swag_pinguin
    Level 17  
    Telewizor-mi-tv-4s-55

Coś w tym stylu? :D
    drygi88
    Level 5  
    Heh no myślałem nawet o nim szczerze mówiąc, ale chyba w cenie do 2,5k można wyrwać coś zdecydowanie lepszego, co?
    Ten Phillips mnie zaciekawił z ambilight, ale nie jestem do niego przekonany. Ten Sony też nieźle wygląda. Jest jeszcze Samsung 55RU8002 i on jest chyba najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym, ale nie ma Androida niestety (nie utraci nigdy wsparcia np. dla youtuba, netflixa?) i dodatkowo chyba jest obecnie trudno dostępny w sklepach..

EDIT: Ten Samsung 55RU8002 jest w x-kom i chyba nawet wersja z drugą matrycą za 2,5k. Myślicie, że to najlepsza opcja w tym zakresie cenowym? Martwią mnie troche kąty w matrycy VA oraz ubolewam delikatnie nad brakiem Ambilight i Android TV, ale jeśli ten TV będzie lepszy od Phillipsa 7334/12 , który rozpatrywałem, to może się przekonam.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    55PUS7334/12 to IPS 60Hz. Nic specjalnego. Jak już 60Hz to lepiej wersję 58 cali, bo jest na wysokontratsowej matrycy VA.

Samsung 55ru8002 to najlepszy, tani uniwersalny tv aktualnie w rozmiarze 55 cali.
    120Hz, VA, Tizen.

Każdy system Smart tv może utracić wsparcie dla youtube, Netflix etc. Aktualnie tv starsze niż 5 lat youtube w większośći nie odtwarzają (w międzyczasie youtube zmienił kodowanie)
    drygi88
    Level 5  
    Tak myślałem, że właśnie do 2.5k nic lepszego nie znajdę... Kusi mnie ten ambilight, ale wiem, ze ta matryca szału nie robi.. Ale jeszcze takie kwestie:
    -phillips ma dolby vision, jak bardzo to działa na korzyść phillipsa? Nie mogę znaleźć info na temat jasności przy hdr dla phillipsa..
    -lepsze odświeżanie w samsungu przełoży się na cos poza oglądaniem sportu? Gierki chyba i tak maksymalnie 60hz, prawda?
    -jak bardzo cierpi jakość obrazu podczas oglądanie pod kątem tego samsunga? Poszedłbym i sprawdził w sklepie, ale no...
    -soundbar samsung HW-R450 będzie dobrze grał zarówno z phillipsem jak i samsungiem? Brak tutaj dolby atmos w porównaniu do phillipsa będzie miał znaczenie?
    -co do wsparcia - rozumiem, że za kilka lat może już go nie być, ale chyba większą szansa, że będzie wsparcie dla aplikacji na androidzie niż na tym systemie samsunga?
    Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc!
    Ludwik XVI
    1. Działa na korzyść, bo detale w ciemnych scenach są lepiej widoczne i generalnie całą scena bardziej kontrastowa
    2. Gry z PC do 120Hz w FHD na Samsungu
    3, jest gorzej w VA - pooglądaj filmy na YouTube z kątami widzenia modeli
    4. Nie wiem, nie znam się.
    5. Tak, w teorii większą szansa na Androidzie. 5 lat temu był Android lolipop. Chyba youtube nadal na nim działa... Trzeba by sprawdzić w sklepie Play jakie są aktualnie wymagania YouTube.
    drygi88
    Level 5  
    To teraz już sam nie wiem co kupić kurde... Z jednej strony lepsza matryca w Samsungu, ale gorsze kąty plus dolby vision w Phillipsie.. w phillipsie trochę kuleje też soft, ale możliwe jest dłuższe wsparcie..
    Obecnie tego Samsunga można wyrwać za 2500, to dobra cena, czy można jeszcze czekać na jakieś obniżki? Phillips jeszcze dwa dni temu był za 2400, teraz po promocji 2600 spowrotem, ale można wyrwać na dobrej promce z soundbarem taniej na rtv/media..
    Dodatkowo jak będę głównie oglądał kablówkę plus Netflix to będę odczuwał duża różnice między tymi TV? A jeśli tak, to na korzyść którego? Matryca lepsza w Samsungu, ale Dolby rekompensuje trochę w Phillipsie?
    drygi88
    Level 5  
    Dzięki bardzo. Jeszcze jedno pytanie - czym się różni UE55RU8002 (dostępny w x-kom), a UE55RU8002U (po prostu z dopiskiem U i on jest dostępny w RTV). Cena taka sama w obu przypadkach.

I rozumiem, ze najlepiej celować w tą wersję z drugą matryca, v2. Nie wiem tylko, czy RTV jest w stanie mnie zapewnić, ze taka wersję dostanę, chyba nie.
  • Helpful post
    swag_pinguin
    Level 17  
    Najprawdopodobniej energooszczędność czy coś w tym stylu.
    drygi88
    Level 5  
    Czyli generalnie mogę ewentualnie brać tu i tu i nie przejmować się tym nazewnictwem? A wie ktoś jak wygląda ta matryca w RTV, czy jest v2 obecnie, czy jak się trafi? Bo fajna promka z soundbarem jest w RTV..
  • Helpful post
    swag_pinguin
    Level 17  
    Nie, moja teoria o poborze mocy jednak nie jest prawdziwa, a co do ekranu to nie jestem w stanie ci to powiedzieć i nie wiem za bardzo co oznacza dopisek U ;(

Dodano po 1 [minuty]:

drygi88 wrote:
    fajna promka z soundbarem jest w RTV..

Nigdzie nie znalazłem informacji o takiej promocji.
    drygi88
    Level 5  
    Może źle się wyraziłem. Nie ma promocji typowej telewizor+soundbar, tylko na te rabaty za zakupy do 6000zł. Chciałem wziąć ten TV po 2499 i do tego soundbar za 559, więc razem 3060zł i wtedy jest zniżka 350zł., więc za 2700 ten TV i niezł soundbar jak na mój mały pokój ;). Niestety nadzieja chyba przepadła, bo nie jest dostępny w RTV.

Niemniej, ktoś inny orientuje się na czym polega różnica między tymi modelami, o ile jakaś w ogóle jest ?
    drygi88
    Level 5  
    Niestety ten RU8002 jest niedostępny i nie wiadomo, kiedy będzie.. mówię o rtv/euro bo chciałem z tej promocji skorzystać..
    Na chwilę obecną mam do wyboru Phillips 58pus7304/12, a więc na matrycy VA za 2699, czy ta oferta jest w porządku? Chyba nie powinien odbiegać za bardzo od tego Samsunga poza różnica 50 a 100hz? Jest jeszcze samsung ue55ru7102 58cali za 2100, warto dołożyć do tego phillipsa? Czy jednak oba lepiej olac i polować na tego 8002?
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    drygi88 wrote:
    poza różnica 50 a 100hz

To akurat kluczowa różnica jeśli chodzi o telewizor.

drygi88 wrote:
    Phillips 58pus7304/12,

Konkurencja dla niego jest też 60Hz Samsung 55RU7402 lub pochodny serii RU74xx.

Tak czy tak polowałbym na RU80xx lub najtańszego Qleda czyli Q60/Q67
    drygi88
    Level 5  
    Dzięki bardzo za odpowiedzi.
    Będę polował raczej w takim razie na tego Samsunga 8002, szkoda tylko, że bez Androida i obawiam się braku wsparcia apek za parę lat, obym się mylił... I ubolewam, że nie ma go już dziś w RTV to bym go upolował razem z soundbarem, który chciałem za 2,7k a tak muszę czekać niestety.
    Będę też obserwował ceny tych OLEDow. A tutaj pytanie - 55Q67RAT - jest lepszy niż Q60, tak? Jakaś poprawiona wersja?
    Ludwik XVI
    drygi88 wrote:
    OLEDow

QLEDow. Na OLEDa nie masz budżetu.

drygi88 wrote:
    55Q67RAT - jest lepszy niż Q60, tak?

Nie, niczym się nie różnią poza kanałem sprzedaży.
    drygi88
    Level 5  
    Bo gdzieś czytałem, że oprócz koloru ramki ma 100nitow więcej i wyższy PQI..

I ostatnia kwestia i można zamykać temat - wiem, że to bardzo subiektywna kwestia, ale obecnie 8002 jest po 2.5k a Q67 jednak te 3k. Warto dokładać 5stowek, czy jednak aż takiej różnicy się nie odczuje?