Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centalny zamek sterowany pilotem?

januszek 30 Sep 2005 21:28 2234 12
 • #1
  januszek
  Level 11  
  Golf 3 '95 centralny zamek sterowany na pneumatyce. Jak go podłączyć zgrabnie do alarmu Aakonda. Wielu alarmowców nie wie, a inni coć chcą dołożyć, coś zmienić. Nie znam się na tym. Może jest jakić prosty i skuteczny sposób. Pomóżcie.
  Pozdrawiam,
 • #2
  Oporniczek
  Level 19  
  Najlepiej jest użyć specjalnego sterownika przeznaczonego do pneumatyków. Koszt porównywany ze zwykłym sterownikiem a frajda i zadowolenie murowane. Podłączenie wbrew pozorom bardzo łatwe. Pozdrawiam.
 • #3
  januszek
  Level 11  
  Czyli... znaleźć dobrego fachowca i zasugerować mu takie rozwiązanie?
  Alarm jest fajny programowalne automatyczne zamykanie zamka po włączeniu zapłonu, czy po jakimś tam czasie i taki bajery. Szkoda nie wykorzystać tego.
  Dzięki,
 • #4
  Oporniczek
  Level 19  
  Dla czego zaraz fachowca. Do każdego srerownika dołączona jest instrukcja - przecięcie jednego przewodu, podłączenie zasilania i masy oraz przewodów od alarmu chyba nie stanowi żadnego problemu! Dla chcącego nic trudnego.
 • #5
  januszek
  Level 11  
  Otóż- przemyślałem sprawę (nie znam się na elektronice samochodowej) - anakonda ma dwa przewody do sterowania centralnym zamkiem tak opisane na schemacie - 8-impuls masowy-otwórz zamek centralny (0V) i 9-impuls masowy-zamknij zamek centralny (0V). Dwa przewody zamka drzwi po stronie kierowcy - szary i zielony - sterują zamykaniem i otwieraniem. I teraz jest pytanie - jakie impulsy w te przewody daje przekręcenie kluczyka zamknij i otwórz. Jeśli są to impulsy masowe, to na chłopski rozum można by wpiąć bez rozcinania niczego impulsy z centralki CZ na przewody zamka. Zapytałem gościa, który zakładał CZ - tak robię, ale tylko w przypadku CZ sterowanego elektrycznie. W pneumatyku trzeba się wciąć przy pompie powietrznej rozcinając jeden z przewodów i dostarczyć w to miejsce impuls umożliwiający sterowanie pompą raz zamknij a raz otwórz.
  Nadal nic nie wiem...
  Może ktoś ma zrobiony CZ pneumatyczny sterowany pilotem w Golfie3'95?
  Lub ma schemat sterowania tego rocznika?
  Proszę pomóżcie - CZ bez sterowania z pilota gdy jest taka możliwość to profanacja autka.
  Pozdrawiam,
 • #6
  wloc
  Level 34  
  nie tam jest sterowanie plusem więc musisz zamienić minusa na plus przez przekażnik i będzie wszystko pracowało bez problemów
 • #7
  januszek
  Level 11  
  Dzieki. Rozumiem, że trzeba dać dwa styczniki i podać napięcie na główny wzięte tuż przed zamkiem? Czyli te dwa styczniki będą bocznikowały zamek - zamknij, otwórz?
  Dobrze zrozumiałem?
  Pozdrowienia,
 • #9
  wloc
  Level 34  
  kolega ladamaniec pomylił sterowanie dwoma plusami ze sterowaniem jednoprzewodowym także tego schematu nie stosuj
 • #10
  ladamaniac
  Level 39  
  Pogubiłem się chyba wtym co ma w aucie januszek jednoprzewodowe zamiennie +/- z rozłączaniem sterowania z drzwi, czy sterowanie dwoma plusami. Dla porządku. Zamieszczony przeze mnie powyżej schemat dotyczy jednoprzewodowego sterowania +/-. Jak chcesz zamienić sterowanie z alarmu dwoma minusami na dwa plusy zrób tak, jak na poniższym rysunku. Nie od rzeczy będzie wpięcie równolegle do uzwojenia przekaźnika diod zabezpieczających.
 • #11
  januszek
  Level 11  
  Oto zdobyty przeze mnie schemat sterowania CZ, pod warunkiem, że to w tym egzemplarzu tak jest. Według tego ostatniego schematu wynika, że w czerwony obwód podajemy masę z centralki AL - a gdy czerwony będzie włączony przed zamkiem kierowcy, czyli za modułem sterującym CZ - to nie wiem jak to zniesie moduł. Wykoncypowałem, że do obwodu sterującego przekaźnikami trzeba by doprowdzić niezależne +12V, ale z kolei nie wiem jak to zniesie centralka AL gdy na zaciskach sterujących centralki pojawi się przez 3s +12V. Jak napisałem coś nie tak, nie śmiejcie - zaczynam się uczyć, a nie jestem elektrykiem, a co dopiero elektronikiem.
  Ci alarmiści tylko trzepią kasę, a pogłówkować to nie.
  Dzięki,
  Pozdrowienia,
 • #12
  januszek
  Level 11  
  A może ktoś ma schemat CZ pneumatycznego w Golfie3 '95.
  Byłbym wdzięczny.
  Pozdrawiam,
 • #13
  wloc
  Level 34  
  tak jak ci pisałem sterowanie dwoma plusami i to co wysłałeś jest prawidłowe tak możesz podłączyć