Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ciągłe boostowanie na Ryzen 5 3600, przy tym wkurzająca zmiana pracy wentylatora

swag_pinguin 08 Apr 2020 23:32 1437 16
    swag_pinguin
    Level 17  
    Witam, co mógłbym zrobić z tym że za każdym razem gdy przeglądam internet, oglądam youtube lub po prostu coś robię to procesor ciągle boostuje przez co dobija do 60 stopni przy czym wentylator postanawia sobie się też podbić do większych obrotów po czym wszystko znowu wraca i tak w kółko. Nie chce tracić na wydajności, cooler boxowy, procesor AMD Ryzen 5 3600, Windows 10 home 1909 MSI B450 Tomahawk MAX. Wentylator w ustawieniu Cool n' Quiet.
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    Tomequ123 wrote:
    game boost

Nie jest włączone bo gdy chciałem to przetestować i włączyłem stress test to się przeraźiłem :D

Tomequ123 wrote:
    cool & quiet

Jest włączone, zamiast AUTO jest enabled.
    Tomequ123 wrote:
    Ustaw krzywą wentylatorów, żeby nie zmieniała się tak ostro.

Ale przecież wtedy Cool & Quiet będzie zbędne, to on przecież za to odpowiada, tak?
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    Tomequ123 wrote:
    Zen 2 średnio wypada na boxowych, tuż po ich premierze było to widać.

Dlatego mam problem, chce kupić dobre chłodzenie ale chce kupić też monitor i wtedy mam problem z budżetem :|

Dodano po 2 [minuty]:

https://www.x-kom.pl/p/422728-chlodzenie-proc...r-master-masterliquid-ml240l-rgb-2x120mm.html
    Marzy mi się takie AiO albo coś na powietrze co by też cicho chodziło w SilentiumPC Regnum RG4T.
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    A te AiO jest nieopłacalne? A jakie chłodzenie byś polecał do 200/250zł (wydajniejsze od Fortisa 3) i czy warto narazie inwestować w chłodzenie czy lepiej kupić w końcu jakiś monitor zamiast grać na telewizorze? :D
    swag_pinguin
    Level 17  
    A Scythe Ninja 5? Co o nim myślisz? Max 15 decybeli, a teraz jak zauważyłem w cichym pomieszczeniu bez obciążenia jak głośno chodzi wentylator boxowy to aż mnie tylko kusi by go wymienić.

Dodano po 3 [minuty]:

Ten scythe ninja 5 jest dosyć masywny i duży, zmieścił by mi się w ogóle w obudowie?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    Czyli powiadasz że opłacało by się takie chłodzenie? Zależy mi też na tej dobrej kulturze pracy i dobrych temperaturach, a jak na tych testach te chłodzenie trzyma temperatury pod 8700k z OC takie jak ja na stockowych i boxie, to raczej jest wydajne. Zakres wentylatorów jest od 300 RPM do 800, nie jest to trochę mało?
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    A jakieś OC by było możliwe na tym chłodzeniu? Takie powiedzmy do no 4Ghz/3,8Ghz?

Dodano po 5 [minuty]:

A i jeszcze kwestia wysokości RAMu, HyperX Predator 2666Mhz cl13, wejdzie to chłodzenie? Przypominam jeszcze raz. obudowa SilentiumPC Regnum RG4T.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    swag_pinguin
    Level 17  
    Biorę tego Scythe Ninja 5. Dziękuje za poradę.