Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iphone 8 - oprogramowanie wyświetlacza.

Allx84 09 Apr 2020 12:18 1401 8
    Allx84
    Level 13  
    Witam, chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość zaprogramowania (drugiego) wyświetlacza oryginalnego, nie mając dostępu do pierwszego oryginału? Tak, aby automatyczna jasność pracowała jak należy.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Tak, mozna zczytac te dane bezposrednio za pomoca np 3utools z telefonu i odtworzyc.
    Allx84
    Level 13  
    fajnie, że się da, czy można prosić o więcej szczegółów? Chyba, że to wiedza "zastrzeżona".
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Zadna tajemna, potrzebny ci tzw MtSN, czyli cos co jest opisane jako Cover Board Number w 3utools i widoczne po podlaczeniu telefonu. Potem w sofcie programatora odbudowujesz serial wyswietlacza na podstawie tego. https://www.youtube.com/watch?v=ZcsaKDI4INg - tu akurat z JC, ale w iCopy tez to dziala.

Swoja droga, prawidlowy serial powinien miec wplyw tylko na funkcje True Tone i nie wplywac w zaden sposob na regulacje jasnosci.
    Allx84
    Level 13  
    Zamówiłem icopy jak przetestuję dam znać.
    pp13dhkoty
    Level 13  
    Siema, w razie gdybyś miał problem z programowaniem mogę pomóc (zaprogramować) - mam JC Pro1000S ;)
    Allx84
    Level 13  
    Otrzymałem icopy. Czy ktoś może wie, jak programować wyświetlacz bez oryginału?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Zapomnialem calkiem o tym temacie. Jesli jeszcze potrzeba, w programie do obslugi iCopy wybierasz Chip, potem wybierasz color restore without original LCD i pojawi ci sie okno jak na screenshocie z zalacznika. W to miejsce podajesz Cover Board Numer zczytany za pomoca 3utools - opcja Device Details.

Tak odbudowane dane zapisujesz potem do wlasciwego ekranu, o ile oczywiscie dany ekran pozwala sie zaprogramowac bo spora czesc zamiennikow nie ma takiej opcji, i jesli wszystko sie uda to True Tone powinno sie pojawic w ustawieniach.

Soft i nowszy firmware do programatora mozesz pobrac stad: https://qianli.space/pages/downloads
    Allx84
    Level 13  
    Wg instrukcji.