Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens TK76K573 - Sprzęgło spieniacza mleka

09 Kwi 2020 13:31 519 14
 • Poziom 6  
  Witam.

  Mam problem z ekspresem Siemens TK76K573, a w zasadzie z tym jak podawane jest mleko. Poniżej zamieszczam filmik poglądowy. Cały sprzęt został oczywiście odkamieniony i wyczyszczony.

  Zwróciłem się z prośbą o pomoc do north.pl i dostałem podpowiedź, że może to być wina sprzęgła spieniacza mleka. W jaki sposób mogę to zweryfikować? Gdzie w ogóle znaleźć ten element?

 • Poziom 25  
  Sprzęgło to element do którego podpinasz spieniacz. Oprócz spieniacza i sprzęgła w całym układzie jet jeszcze zawór który tym wszystkim steruje.
 • Poziom 6  
  Dzięki, już wiem, o który element chodzi. Pytanie tylko czy jego wymiana rozwiąże problem...
 • Poziom 19  
  Witam. Na początek proponuję sprawdzić sam spieniacza - wygląda na problem ze spieniacza. Jeśli jest taka możliwość proszę podstawić od sprawnego urządzenia. Podejdzie od eq7, nie wykluczone też że sprzęgło szwankuje lub jego uszczelki.
 • Poziom 6  
  Niestety nie mam dostępu do innych ekspresów, z których mógłbym podebrać te części. Wygląda na to, że będę musial je w ciemno sprawdzić.
 • Poziom 19  
  Na początek proszę sprawdzić czy uszczelka w spieniaczu- po rozebraniu po obwodzie nie jest oderwana itd. można spróbować ścisnąć obydwie części do sprawdzenia, uszczelki spieniacza i gumkę napowietrzającą warto wymienić.
 • Poziom 6  
  Rozebrałem spieniacz i wszystkie uszczelki w górnej części wyglądają w porządku. Z tego co widziałem, to cała para ucieka wylotem spieniacza, czyli nieszczelności w górnych częściach raczej nie ma. Co mnie bardziej niepokoi to wygląd właśnie tego wylotu (załączam zdjęcia).

  Ekspres Siemens TK76K573 - Sprzęgło spieniacza mleka Ekspres Siemens TK76K573 - Sprzęgło spieniacza mleka Ekspres Siemens TK76K573 - Sprzęgło spieniacza mleka
 • Poziom 19  
  Proszę rozebrać sam spieniacz-jego górną część. Jeśli na Jago wierzchu są strzełki to należy przekręcić i wyciągnąć jeśli niema to wyciągnąć. Pozdjęciu górnej części ukaże się silikonowa uszczelka po obwodzie. Wylot raczej ok.
 • Poziom 6  
  Tak jak pisałem w poprzednim poście, silikonowa uszczelka w górnej części spieniacza jest nienaruszona.
 • Poziom 19  
  Osobiście obstawiam spieniacza do wymiany. Można spróbować ścisnąć górę spieniacza z korpusem np paskiem elektrycznym i sprawdzić czy coś się poprawi jednak to nie jest wyznacznik
 • Poziom 6  
  Ale co te ściśnięcie zmieni? Ciśnienie nie ucieka nigdzie na miejscu łączenia obu części spieniacza.
 • Poziom 11  
  Czy udało się naprawić ten problem. Mam trochę podobny i też jedną z przyczyn może być spieniacz. Próbuję go dobrze przeczyścić i spradzić czy i jak działa...
  Wydaje mi się, że w jednym z kilku kanałów ma on zawó jednostronny (albo się tak dziwnie zapchał) i szukam potwierdzenia....
 • Poziom 19  
  W spieniacza nie ma żadnego zaworu proszę wyczyścić porządnie co trzeba
 • Poziom 11  
  Wyczyściłem już kilka razy. Był odmoczony w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń, wyczyszczony małym wyciorem a miejsca głębsze wacikiem "do uszu".
  Jest wszystko czyste na 100%.

  Na załączonym zdjęciu spróbuję wytłumaczyć moją wątpliwość. Widać to po otworzeniu spieniacza.
  Otwór 1 (do którego podłącza się wężyk z końcówką do mleka) jest połączony wyraźnie z otworem 3 (widać to) i z komorą (mniejszą dziurką) w której chyba następuje spienianie mleka - z komory mleko spływa na dół.
  Otwór 2 jest podłączony trochę dziwnie, bo bardzo małą dziurką z "kanałem" idącym od otworu 1 do 3. I to połączenie działa w jedną stronę (zielona strzałka).
  Sprawdzam to tak, że palcem zatykam otwór 3 i mniejszy otwór w "komorze" spieniania, wtedy przykładam usta do otworu 1 i dmucham. Jak dmucham to nie ma przepływu powietrza, jak wciągam powietrze to z pewnym oporem ale leci. Stąd wniosek że za otworem 2 jest zawór jednostronny. Z tego co mi się udało "wypatrzyć" to widzę tam chyba kawałek jakiejś gumki...

  Pytanie czy tak powinno być, czy może ten otwór (między 2 a 1) się tak specyficznie przytkał, że się zrobił "jednostronny" ?
 • Poziom 6  
  Wymieniłem dyszę i niestety nic się nie poprawiło. Zakładam w takim razie, że w moim przypadku problemem jest sprzęgło spieniacza, ale po rozebraniu obudowy stwierdziłem, że daruję sobie tę naprawę. Za dużo zabawy, a wezwanie serwisanta + koszt nowego sprzęgła jest zdecydowanie za wysoki. Pozostaje męka w obecnych warunkach :(