Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za silnik elektryczny? -

Reynald 09 Apr 2020 15:52 1290 20
    Reynald
    Level 6  
    Dzień dobry. Spalił mi się chyba silnik elektryczny w betoniarce. Zaczęło śmierdzieć i silnik nie ma mocy kręcić pod obciążeniem. Czy ktoś wie co to za silnik lub co można tutaj podpasować bez wielu przeróbek? Pod dekielkiem jest napis AK11. Możecie doradzić jaki silnik tutaj najlepiej kupić? Betoniarka jest na jedną taczkę pojemności.

Co to za silnik elektryczny? - Co to za silnik elektryczny? -
    Grzegorz740
    Level 36  
    Tabliczki znamionowej brak?

Na tabliczce znamionowej są podane wszystkie parametry silnika. I silnik o takich parametrach należy zakupić.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Przewinięcie silnika.
    Reynald
    Level 6  
    Niestety tabliczki brak. Znalazłem oznaczenie AK11 w silnikach pralek frania, ale wizualnie żaden nie jest podobny
  • Helpful post
    gsminfo
    Level 21  
    Silnik 0,4 - 0,55 kW 1400 obr. Często uszkadza się kondensator. Najtaniej i bez przeróbek dać przezwoić.
  • Helpful post
    niewolno2
    Level 40  
    Jedynie koszt przezwojenia lub wymiany kondensatora może się okazać odpowiedzią na twoje pytanie. Kupić nowy silnik zawsze możesz, sprawdź za ile naprawią ten obecny ewentualnie wymienią kondensator. Zleć sprawdzenie co jest uszkodzone.
    Reynald
    Level 6  
    niewolno2 wrote:
    Jedynie koszt przezwojenia lub wymiany kondensatora może się okazać odpowiedzią na twoje pytanie. Kupić nowy silnik zawsze możesz, sprawdź za ile naprawią ten obecny ewentualnie wymienią kondensator. Zleć sprawdzenie co jest uszkodzone.

Rozebrałem ten silnik, zaizolowałem kable ale po skręceniu wałek ciężko się obraca. Silnik bez obciążenia kręci, ale z paskiem nie ma już siły i tylko buczy. Wiem, że nikt nie jest magikiem ale co to może być? Dodam, że w środku uzwojenie jest całe zalepione i stopiła się ta masa w której jest zalane po czym stała się krucha i odlatuje kawałkami
    Reynald
    Level 6  
    Naprawa silnika została policzona na ponad 200 zł, fachowiec doradził mi żeby znaleźć inny trochę mocniejszy silnik. Co byście doradzili tutaj wsadzić? Może coś na siłę?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Aż 200zł za przezwojenie takiego silniczka - nie powiem, drogawo. Coś mi się widzi że to 0,7-1,1kW, 2800obr/min (moc zależna od wielkości bębna), takie spotykałem. Czyli wychodzi na to, że nie ma co improwizować - dać do naprawy i tyle.
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Wszystko ok ceny zawsze ustala wykonujący pracę a klient albo godzi się albo nie a mając przegląd cen ma już jakieś porównanie.
    Warto też zwrócić uwagę na to kiedy został zamieszczony cennik bo może okazać się mocno nieaktualny.
    Reynald
    Level 6  
    Panowie, dodam, że przezwojenie wraz z wymianą łożysk. Cena myślę porównywalna. Nie robiąc offtopu, nadal możecie podesłać jaki silnik zamontować. Może wziąłbym coś od tego fachury, ale chciałbym mieć jakieś porównanie.
    Topolski Mirosław
    Jeśli betoniarkę chcesz tylko dla siebie używać a masz zasilanie 3-fazowe to oczywiście taki silnik natomiast jeśli wykorzystujesz ją zarobkowo to możesz założyć mocniejszy silnik jednofazowy.Większa moc niż 1,1kW nie jest tu potrzebna.
    Reynald
    Level 6  
    Topolski Mirosław wrote:
    Jeśli betoniarkę chcesz tylko dla siebie używać a masz zasilanie 3-fazowe to oczywiście taki silnik natomiast jeśli wykorzystujesz ją zarobkowo to możesz założyć mocniejszy silnik jednofazowy.Większa moc niż 1,1kW nie jest tu potrzebna.

Betoniarka na użytek własny, dosłownie na 20 worków cementu i znowu postoi kolejne 10 lat. Czyli silnik do 1kW, a z jakimi maksymalnymi obrotami może być? I jeszcze pytanie, czy ten silnik mógł spalić się przez przedłużacze słabej jakości? Betoniarka była na 3 przedłużaczach...
    Topolski Mirosław
    Reynald wrote:
    Betoniarka była na 3 przedłużaczach..

To jest zawsze jak proszenie się o kłopoty.
    Moim zdaniem wpływ mieć mógł kondensator ( utrata pojemności ) względnie przeciążenie betoniarki i brak reakcji w obu przypadkach .
    Reynald
    Level 6  
    Dziękuję, to by się zgadzało. Betoniarka padła, ponieważ została chyba przeładowana. W proporcjach po pół worka cementu wyrobiła kilka taczek, na całym worku i przy dużym pochyleniu bębna stanęła.
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Silniki stosowane były jak dobrze pamiętam 0.37-0.55KW.