Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego roleta z silnikami radiowymi z detekcją przeszkód zacina się?

Jba87 09 Apr 2020 18:35 303 2
 • #1
  Jba87
  Level 2  
  Witam,
  Mam problem z jedną roletą (silniki radiowe mobilusa z detekcją przeszkód)
  Najpierw roleta zjechała do połowy okna i cykala góra/dół -przyjechał serwisant i ja zaprogramowal, niby jakieś przegięcie ja rozregulowalo.
  Po tygodniu powtórka.
  Zdająłem obudowę wszedlem w tryb programowania ustawiłem górną krancowke.
  Zrobiłem próbę z klawisza (nie mam pilota) zjechała do końca, podnioslem ją, teraz nie chcę zjechac, gdy nacisne przycisk od podnoszenia to sie blokuje na górnej krancowce. Gdy próbuje wejść w tryb programowania nie zapala się zielona ani czerwona dioda.

  Edit. Gdy podam prąd na opuszczanie cyka. Wygląda tak jak by krancowke dolna była ustawiona tak samo jak gorna i dlatego nie można opuścić. Niestety nie mogę ustawić opcji programowania na silniku
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mobilusmotor

  Level 10  
  Dzień dobry,
  Proszę spróbować w pierwszej kolejności zresetować napęd do ustawień fabrycznych, ale proszę o więcej informacji dotyczących napędu - co to za model, z którego roku.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Przepraszam, z opisu widzę, że to napęd SENSO - proszę o zresetowanie, najlepiej włączając i wyłączając dwukrotnie zasilanie dla tego, konkretnego napędu (uwaga: jeżeli zrobi to Pan w całym mieszkaniu/domu to wprowadzi Pan wszystkie napędy w Tryb Programowania). Po tej operacji, jeżeli wszystko jest ok, napęd powinien wykonać krótki ruch dół góra i zaświecić zieloną diodą. W tym momencie należy przytrzymać kierunek/kalwisz DÓŁ i można przejść do ustawień pozycji krańcowych. WAŻNE - ustawiamy w pierwszej kolejności krańcówkę dolną. Proszę o informację, czy się udało.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Jeżeli nie ma możliwości innej jak włączenie/wyłączenie zasilania wszystkich napędów, to proszę po prostu ustawiać ten jeden konkretny napę - pozostałe po około 20 sekundach same wyjdą z Trybu Programowania - proszę w tym czasie nic przy nich nie wykonywać, nie sterować pilotem ani klawiszami.