Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tecumseh prisma 37 wertykulator

09 Kwi 2020 18:53 141 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam wertykulator z silnikiem Tec umseh Prisma 37 i mam taki problem: silnik zapala i pracuje w miarę dobrze na wolnych obrotach ale gdy chcę dodać gazu zaczyna strzelać w tłumik samoczynnie otworzy przepustnice na maksa i gaśnie . Czasami odpala bez problemu a czasami aby uruchomić muszę włączyć ssanie i wtedy zaskoczy. Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże?
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    hevet2 napisał:
    Przytkana dysza w gaźniku.

Witam. Miałem gaźnik na stole,czyściłem wszystko sprężonym powietrze, przekłuwałem szydełkiem i dalej to samo. W pewnym momencie przy dodaniu gazu strzeli wtedy otworzy przepustnice i gaśnie.
  • Poziom 28  
    Co przekłuwałeś szydełkiem dyszę? To szukaj gaźnika. W ogóle wejdzie kiedykolwiek na obroty czy nie? Luz zaworowy sprawdzony? Jeżeli tak to nieszczelności w dolocie lub gaźnik do czyszczenia a po tym szydle to raczej do wymiany.
  • Poziom 2  
    Rozebrałem jeszcze raz gaźnik i faktycznie w duszy siedziało coś takiego jak wazelina,wyczyściłem i ustawiłem regulator obrotów tak jak gdzieś wyczytałem i silnik zaczął działać prawidłowo. Nie próbowałem jeszcze wertykulatora w ogrodzie ale mam nadzieję że da rade i nie będzie gasł. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc