Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nadpisanie pustego miejsca w pamięci nie działa.Samsung A40.

palmus 09 Apr 2020 19:09 300 8
    palmus
    Level 33  
    Użyłem pierwszej lepszej apki "Deleted media recovery" która przywraca pliki graficzne i inne takie.Sprobowalem nadpisać puste miejsce i na karcie i w RAM różnymi apkami, ostatnie typu shredder i "Secure wipe"
    Zawsze jest succes. Niestety ów Media recovery i tak za każdym razem przywraca skasowane pliki, których już nie powinno być.
    Co jest grane?
    procsa
    Level 31  
    Na czym chcesz skasować dane ? Dysk, pendrive, telefon ? Użyj np. "H2testw" aby zapisać miejsce innymi danymi.
    palmus
    Level 33  
    Sorry, zapomniałem podać urządzenie.Smartfon jak w tytule
    procsa
    Level 31  
    Zapełnij mu czymś pamięć, albo hard reset.
    blahfff
    Level 39  
    Wystarczy zwykly hard reset z menu. Telefon szyfrowany fabrycznie metoda FBE, nic nie przywroci po resecie.
    palmus
    Level 33  
    Ok, proponujecie brutalne narzędzie.Mnie bardziej intryguje to, dlaczego nic się nie nadpisuje/nie czyści pamięci.
    procsa
    Level 31  
    Bo nie słuchasz co do Ciebie piszemy, a używasz jakiś aplikacji (Andro Shredder) które mają w opisie takie coś "Deleting a file or directory does not remove the contents. Recovery tools can be used to restore the previous content."

Nic nie da usuwanie plików, musisz napisać całe wolne miejsce innymi danymi, albo hard reset.
    blahfff
    Level 39  
    palmus wrote:
    Mnie bardziej intryguje to, dlaczego nic się nie nadpisuje/nie czyści pamięci.

Zakladam, ze chodzi o nadpisanie danych w telefonie, to do tego potrzebujesz do tego wyzszych uprawnien - czyli roota. Bez tego mozliwosci wszelkich aplikacji sa mocno ograniczone. Root sam w sobie na poczatek wymaga w tym modelu odblokowania bootloadera (wiec reset), a zeby to zrobic poprawnie to efekt bedzie koncowy taki, ze telefon przestanie ci sie prawidlowo uruchamiac w zwiazku z pusta/pelna losowych danych partycja z danymi i bedziesz musial przywrocic ustawien fabryczne tak czy inaczej.

Jesli chodzi i karte pamieci - rowniez przydalby sie root bo bez tego mozliwosci sa ograniczone i mozesz ewentualnie sformatowac cala karte i zapchac ja innymi danymi, badz po prostu skorzystac z odpowiednich narzedzi na komputerze (chocby wspomnianego wyzej) podlaczajac karte przez jakis czytnik microSD (telefon w trybie MTP sie do tego nie nadaje).
    palmus
    Level 33  
    procsa wrote:
    Bo nie słuchasz co do Ciebie piszemy, a używasz jakiś aplikacji (Andro Shredder) które mają w opisie takie coś "Deleting a file or directory does not remove the contents. Recovery tools can be used to restore the previous content."

Nic nie da usuwanie plików, musisz napisać całe wolne miejsce innymi danymi, albo hard reset.

No jak nie słucham??
    A to: Caution: Data erased using the shredder CANNOT be recovered by any means.
    Nie tyle używam aplikacje, co sprawdzam, czy robią to, co mają w opisie: "nadpisują 0 i 1, nadpisują przypadkowe znaki itd." I ciągle nic.
    Nie chcę czyścić telefonu do białego gnata w celu sprzedaży, lecz tylko uniemożliwić wgląd w skasowane pliki.