Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat wyłącznika do baterii

09 Kwi 2020 21:10 426 18
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam problem dotyczący wyłącznika zasilania. Mam w planie zrobić oświetlany 10 diodami model. Tylko teraz mam problem dotyczący sekcji zasilania. Mam przełącznik jak na zdj. I nie wiem jak do niego podłączyć baterie 18650. Wystarczy czerwony kabel do nóżki z jednej strony, a czarny z drugiej strony. Czy wszystkie nóżki muszą być zajęte?
  • BotlandBotland
  • Poziom 41  
    Jest kolega pewien że to wyłącznik?
    to raczej switch :D
  • BotlandBotland
  • Poziom 3  
    No tak mój błąd.

Dodano po 10 [minuty]:

Dobra jednak chodziło o taki przełącznik. Dałem nie to zdjęcie.

• Poziom 43  
    Zwiera środkowe piny ze skrajnymi w zależności od położenia "pipka" .
    Jednak sądząc po treści Twojego postu (1) to mam poważne obawy czy aby na pewno w ogóle wiesz co robisz. Może chociaż narysuj schemat tych połączeń, bo coś czuję, ze wiele rzeczy masz źle.
  • Poziom 3  
    Plan jest taki, będzie więcej led'ów ale to mniejsza z tym. Nie wiem tylko w którym momencie należy dać przełącznik. (Aż tak źle?)

398216 Usunięty napisał:
    Zwiera środkowe piny ze skrajnymi w zależności od położenia "pipka" .
    Jednak sądząc po treści Twojego postu (1) to mam poważne obawy czy aby na pewno w ogóle wiesz co robisz. Może chociaż narysuj schemat tych połączeń, bo coś czuję, ze wiele rzeczy masz źle.
  • Poziom 43  
    kalox napisał:
    w którym momencie należy dać przełącznik.
    Najpoprawniej na przewodzie z plusa zasilacza .
  • Poziom 42  
    Jeżeli chcesz to podłączać do Arduino, to ten switch nie jest wcale głupim wyborem. Jednak będziesz musiał jakoś to oprogramować.
  • Poziom 3  
    Właśnie z powodu programowania wydaje mi się ze ten przełącznik będzie lepszą opcją. Tylko nie wiem jak go podłączyć.

yogi009 napisał:
    Jeżeli chcesz to podłączać do Arduino, to ten switch nie jest wcale głupim wyborem. Jednak będziesz musiał jakoś to oprogramować.

Dodano po 10 [minuty]:

Do dobra ale jak będę chciał go podładować to obwód będzie zamknięty a wtedy, nie dojdzie prąd tak? Z tego wynika, że chyba należy go dać pomiędzy ta niebieską płytką a arduino jakoś.

398216 Usunięty napisał:
    kalox napisał:
    w którym momencie należy dać przełącznik.
    Najpoprawniej na przewodzie z plusa zasilacza .
  • Poziom 42  
    Można fizycznie odłączyć zasilanie tego modułu wyłącznikiem. Switch i tam prawdopodobnie Cię nie ominie. Programowo można uśpić mikrokontroler, wtedy pobór prądu jest bardzo mały, w wielu przypadkach pomijalny. Przykładem są chociażby mocne latarki z diodami Power LED, one nie mają wyłączników, można je takim switchem wprowadzić w stan uśpienia. Wtedy pobierają jakieś mikroampery prądu...
  • Poziom 3  
    Jednak dalej zostanę przy tym ze chce fizycznie odciąć prąd. Ma ktoś pomysł w którym miejscy, jakimi kabelkami, to zrobić ? Bo ja wiem tyle ze są trzy nóżki a ja mam 2 kable.

Bo zanim znajdę kogoś kto by to ogarnoł to ojoj

Chyba ze masz takie umiejętności to słucham.

yogi009 napisał:
    Można fizycznie odłączyć zasilanie tego modułu wyłącznikiem. Switch i tam prawdopodobnie Cię nie ominie. Programowo można uśpić mikrokontroler, wtedy pobór prądu jest bardzo mały, w wielu przypadkach pomijalny. Przykładem są chociażby mocne latarki z diodami Power LED, one nie mają wyłączników, można je takim switchem wprowadzić w stan uśpienia. Wtedy pobierają jakieś mikroampery prądu...
  • Poziom 36  
    Przetnij czerwony przewód idący od ładowarki do arduino. Jeden koniec podłącz do środkowego pinu przełącznika, a drugi do "skrajnego" pinu (obojętnie którego). W ten sposób osiągniesz to, co Ci jest potrzebne.
  • Poziom 41  
    kalox napisał:
    Jednak dalej zostanę przy tym ze chce fizycznie odciąć prąd. Ma ktoś pomysł w którym miejscy, jakimi kabelkami, to zrobić
    W przypadku trzech nóżek, to: środkowa oraz jedna ze skrajnych.
    Arduino zasilane jednym ogniwem (3,7V)?
  • Poziom 36  
    Wydaje mi się, że to ogniwo jest tylko jako "zasilanie rezerwowe", a całość będzie zasilana z jakiegoś zasilacza 5V. Ale to tylko "moje domysły" :D
  • Poziom 3  
    Dzk za schemat.

A odpowiadając to według mnie ta jedna bateryjka starczy chyba. Będzie to oświetlenie do modelu samolotu. Także mi tam wystarczy jak 10 min nawet pomryga. A ty jak sądzisz mimo to za mało ?

Gienek napisał:
    Wydaje mi się, że to ogniwo jest tylko jako "zasilanie rezerwowe", a całość będzie zasilana z jakiegoś zasilacza 5V. Ale to tylko "moje domysły" :D
  • Poziom 41  
    Gienek napisał:
    Wydaje mi się, że to ogniwo jest tylko jako "zasilanie rezerwowe", a całość będzie zasilana z jakiegoś zasilacza 5V
    A co z różnicą napięć (5V>3,7V)?
    Moim zdaniem należałoby użyć przetwornicę Step Up 5V.
  • Poziom 3  
    To dzk za pomoc

gumisie napisał:
    kalox napisał:
    Jednak dalej zostanę przy tym ze chce fizycznie odciąć prąd. Ma ktoś pomysł w którym miejscy, jakimi kabelkami, to zrobić
    W przypadku trzech nóżek, to: środkowa oraz jedna ze skrajnych.
    Arduino zasilane jednym ogniwem (3,7V)?
  • Poziom 41  
    kalox napisał:
    A ty jak sądzisz mimo to za mało ?

Oj tam, ja zastanawiam się czy napięcie 3,7V będzie odpowiednie do prawidłowej pracy Arduino.
    Ja spróbowałbym zastosować w tym projekcie, np. taki moduł (dwa w jednym): Link
  • Poziom 3  
    Oglądałem na yt ze podłączyli 18650 i działało.

gumisie napisał:
    kalox napisał:
    A ty jak sądzisz mimo to za mało ?

Oj tam, ja zastanawiam się czy napięcie 3,7V będzie odpowiednie do prawidłowej pracy Arduino.