Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Telewizja i internet w jedym kablu LAN RJ45

09 Kwi 2020 21:16 300 7
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie! Mam bardzo dziwny (wed逝g mnie) problem z internetem w domu. Mianowicie chodzi o to, 瞠 od niedawna posiadam internet 鈍iat這wodowy razem z telewizj. Standardowo, przyjechali monterzy i zamontowali router HUAWEI HG 8546M, do kt鏎ego wchodzi 鈍iat這w鏚. Z tego routera pod陰czy貫m kabel LAN do portu "IN" w moim dotychczasowym routerze, jakim jest ASUS RT-N66U. Po skonfigurowaniu wszystko dzia豉, lecz jeden problem. Chodzi o to, 瞠 telewizor wraz z dekoderem mam zamontowany na pi皻rze. Kabel jest zamurowany w 軼ianie. Na parterze kabel wchodzi do routera HG8546M, a wychodzi na pi皻rze. Jest to kabel RJ45 i nim pod陰czony jest dekoder. Po przepi璚iu kabla na parterze z routera HG8546M do RT-N66U, telewizja nie dzia豉. Po陰czenie nie jest wykrywane. Zakupi貫m specjalny tester i sprawdzi貫m, kt鏎e piny w kablu LAN, s u篡wane do transmisji telewizji. S to piny: 1,2,3,6. Na pi皻ro mam poci庵ni皻y tylko jeden kabel internetowy. Nie ma nawet mo磧iwo軼i przeci庵n望 drugiego. Telewizja dzia豉 tylko z routera HG8546M, a z RT-N66U nie dzia豉. Z internetem jest na odwr鏒: dzia豉 tylko na routerze RT-N66U, natomiast pod podpi璚iu kabla RJ45, do routera HG8546M, na komputerze dostaje komunikat: "sie niezidentyfikowana". Teraz moje pytanie: Czy tym jednym zabetonowanym w 軼ianie kablem mog poprowadzi sygna od telewizji i internetu jednocze郾ie? Z tego co wyczyta貫m, internet 100mbps wykorzystuje tylko 4 篡造 w kablu, co w po陰czeniu z telewizj daje 8 篡. Problem w tym, 瞠 internet ma pr璠ko嗆 750mbps, a w routerze RT-N66U s same gniazda 1-Gigabitowe.

Potrzebny jest jaki konwerter, czy mog bezpo鈔ednio pod gniazdo 1Gbps wpi望 kabel 4 篡這wy i b璠zie dzia豉這 z maksymaln pr璠ko軼i do 100mbps? Posiadam wszystkie narz璠zia do robienia (zakuwania) kabli RJ45, jak i 50m kabla oraz 50 ko鎍闚ek, wi璚 mo積a kombinowa.
    Dok豉dnie chodzi mi o wpuszczenie sygna逝 z dw鏂h router闚 do jednego kabla (oddzielnie, nie mieszaj帷 ich), a nast瘼nie na pi皻rze o rozdzielenie tych sygna堯w na dwa od siebie nie zale積e, jeden pod陰czaj帷 do komputera, a drugi do dekodera.
    Czy jest to mo磧iwe?
    Mam nadzieje, 瞠 wyja郾i貫m to do嗆 zrozumiale.
    Z g鏎y dzi瘯uje za zainteresowanie tak zawi造m tematem i jak彗olwiek pomoc!
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Rozszywasz kabel i robisz jeden wtyk
    1. b.pom
    2. pomar
    3. b.ziel
    6. ziel
    W drugim wtyku
    1. b.nieb
    2. nieb
    3. b.br您
    6. br您
    Z drugiej strony kabla tak samo.
    Co do pr璠ko軼i - sprawd.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Albo 2 x "splitter RJ45".

• Poziom 43  
    @_cheetah_ Na jedno wychodzi ale skoro ma sprz皻 i ch璚i niech kombinuje ;)
  • Poziom 3  
    Co do splitter闚, raczej niechcia豚ym wydawa na to jakichkolwiek pieni璠zy, cho takie rozwi您anie wydaje si najprostsze.
    Sosarek, bardzo dzi瘯uje Ci za pomoc, pomog這, po w豉郾ie takim rozdzieleniu kabli uzyska貫m telewizje na 4 篡豉ch (b.pom,pom,b.zie,zie). Internet pod陰czy貫m tak samo i pr璠ko軼i jakie uzyska貫m wynosz:
    Ping: 7ms
    Download: 99235Kbps
    Upload: 99788Kbps
    I jestem z nich bardzo zadowolny.
    Naprawd dzi瘯uje za pomoc, bo ju my郵a貫m, 瞠 czeka mnie k逝cie w 軼ianach i przewiercanie sufitu. Jeszcze jedna sprawa. Internet ten (z pi皻ra 100Mbps) b璠zie musia wchodzi do switcha i by rozdzielony na dwa urz康zenia. Moje pytanie:
    Czy switch rozdzieli sygna造 jako 2x50mbps, czy jako zrobi tak, aby te pr璠ko軼i by造 takie same?
    Pierwsze urz康zenie podpi皻e do switcha b璠zie pracowa這 24/7, poniewa jest to tak jakby "baza" pod kamery sieciowe, a drugim urz康zeniem, b璠zie komputer.
    Switch to D-link DGS-105.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @sosarek - i tak, i tak si na zaciska... ;)

• Poziom 43  
    Switch nie dzieli w 瘸den spos鏏.

Dodano po 3 [minuty]:

PROgamerEvil napisa:
    D-link DGS-105.

We go na pr鏏 zapnij przy sprz璚ie dostawcy, wepnij w niego kable od sieci i tv, na drugim ko鎍u sprawd po kolei dzia豉nie routera i pr璠ko軼i oraz tv. Mo瞠 uda si mimo wszystko nie ogranicza pr璠ko軼i internetu.