Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat B5 elektryczne szyby i centralny

yarecky3 30 Wrz 2005 23:06 18717 13
  • #1 30 Wrz 2005 23:06
    yarecky3
    Poziom 15  

witam
    mam paska z 98 roku.
    zmieniłem w nim drzwi tylne na elektryczne, podpiełem kostki, zmieniłem sterownik na drzwiach kierowcy i .... nie chodzą, do tego nie chodzi także centralny zamek z tyłu.
    Czy ktoś się orientuje w temacie co i jak?
    czy może jakiegoś przekaźnika brakuje czy trzebaby instalację rozbudować?
    Do tylnych drzwi była doprowadzona ale nie sprawdzałęm czy jakiekolwiek napięcia tam są.
    proszę o radę od czego zacząć to naprawiać.
    Pozdrawiam dj

• #2 01 Paź 2005 15:41
    diesel5857
    Poziom 21  

rozumiem że to B5
    jak się dobrze orientuję to trzeba zmienić kodowanie w module komfortu
    pod nogami kierowcy

• #3 08 Lip 2006 12:59
    yarecky3
    Poziom 15  

mam maly problem z polaczeniem do poszczegolnych elementow sterownika.
    jest to zwiazane z brakiem Coma w laptopie i przejsciowka na usb. W nastepnym tygodniu zakupie port pcmcia i wtedy bede mial mozliwosc pelnej ingerencji.
    Udalo mi sie jednakze odczytac numer modulu i kodowanie:
    modul: J0959799F 0A Zentral-SG komf 0001
    kodowanie: 257
    wsc warsztatu: 5311

Co do tych drzwi to wtyczki w samochodzi i w drzwiach tez maja inne przewody. W drzwiach jest chyba jeden mniej z tego co pamietam (lub odwrotnie).
    pozdrawiam

• #4 25 Lip 2006 14:21
    yarecky3
    Poziom 15  

Gdzie moge znalezc info odnosnie kodowania komfortu?
    257 - co sie w tym zawiera?
    jakie sa inne?
    pozdrawiam DJ

• #5 25 Lip 2006 21:34
    fructon
    Poziom 33  

musisz zmienic na 04097 sa to 4 szyby i otwieranie wszystkich drzwi oczywiscie jesli wersja bez memory ale wczesniej wypada sprawdzic ze schematem czy sa prawidlowo polaczone

• #6 26 Lip 2006 13:44
    yarecky3
    Poziom 15  

niestety nie moge przecodowac tego modulu. czy trzeba sie tam moze najpierw zalogowac czy cos podobnego (pisze jak laik o tym logowaniu bo jeszcze nie wiem jak to dziala i na czym polega). w kazdym badz razie recode nie dziala, tzn nie zmienia kodowania.
    W tym przypadku o co chodzi z ta pamiecia, o ktorej wspomniales?

Spytam jeszcze czy potrzeba zmiany kodowania do dzialania centralnego zamka po zmianie drzwi?
    W sumie w starych drzwiach nie mialem tylko el szyb a centralny byl i dzialal. teraz po zmianie nie dziala. a szyby tylko czasami i przez chwile. ale jak sie juz dowiedzialem to jest tryb awaryjny.

poza tym jak lacze sie ze sterownikiem to wypisuje jakies dodatki... co to jest?
    wrzucam zrzut ekranu zeby bylo widac...

vw passat B5 elektryczne szyby i centralny

Jak ktos moze wspomoc informacja bylbym dzwieczny.
    pozdrawiam DJ

• #7 26 Lip 2006 18:02
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

A sprawdziłeś, czy nie ma błędów zapisanych.
    Zapisane błędy uniemożliwiają procedurę kodowania, adaptacji itd.

• #8 26 Lip 2006 18:53
    yarecky3
    Poziom 15  

Niestety wlasnie to sprawdzilem, Bledy byly ale wymazanie ich nie zmienia stanu rzeczy. nie moge zmienic kodowania modulu komfortu. moge zmienic kodownie innych elementow ale nie komfortu.
    Co moge jeszcze zrobic?
    Jak sie do tego zabrac?
    DJ

• #9 26 Lip 2006 22:10
    fructon
    Poziom 33  

te dodatki to wykryte jednostki sterujace obu przednich drzwi moze masz niepelna wersje programu i dlatego nie mozesz przekodowac ale wyglada ze sa bledy w polaczeniach elektrycznych i dlatego nie robi centralny zamek i reszta tak jak wczesniej zaznaczylem podstawa to dokladne podlaczenie zgodnie ze schematem

• #10 26 Lip 2006 22:37
    yarecky3
    Poziom 15  

mam rozumiec, ze nie przekoduje sterownika na 4 drzwi poki nie beda one podłaczone? Sterownik wywala mi bledy, ze jest problem z mechanizmem wiec przewody napewno sa zle podlaczone. Tylko teraz czy nie zabraknie mi zadnych? czy urzadzenie sterujace w drzwiach jest takie same w roczniikach 98 i 99? bo te nowe drzwi to z 99 roku sa i maja we wiazce o jeden przewod wiecej albo mniej (juz nie pamietam).
    teraz zabieram sie za schematy. jak powalcze dam znac.
    Pozdrowienia DJ

• #11 27 Lip 2006 22:55
    yarecky3
    Poziom 15  

Witam.
    A wiec zabralem sie za te nieszczesne drzwi tylne. Rozebralem prawe ttylne i do dziela.... ale...
    hmmmm
    moze zaczne od danych:
    A wiec w wiazce w zamochodzie (wtyczka 8 pinow) mam 7 przewodów.
    1. brazowy (masa)
    2. brazowo-bialy (+6V)
    3. czarny
    4. czarno-zolty
    5. czarno-niebieski
    6. czarno-zielony
    7. czerwono-czarny (+12V)
    i to by sie zgadzalo ze schematami jakie przewertowalem, w kazdym jest podobnie.
    problem zaczyna sie po drugiej stronie wtyczki.
    I tak wtyczka drzwi - 6 przewodów:
    1. brazowy (masa)
    2. Czerwono-bialy (+12V) (1+2 z 1+7 z samochodu dzialaja szyby)
    3. czerwono-czarny
    4. czaerwono-zolty
    5. pomaranczowo-brazowy
    6. pomaranczowo-zielony

Drzwi sa z modelu 99, samochod 98.
    Probowalem metoda prob i bledow ale nie przynioslo to efektow.
    moze ktos sie orientuje w opisie tych przewodów (szczegolnie od drzwi).
    pozdrawiam DJ

i jeszcze jedno...
    na schematach F223 to sterownik w drzwiach tylnych prawych (chyba ze sie myle). I ten sterownik ma zlacze 6 pinowe? (T6f/1...).
    Moze sie myle ale jak sciagnalem boczki z drzwi tylnych to wtyczka do sterownika miala ze 20 pinow a nie 6.
    Reasumujac wiazka samochodu konczy sie gniazdem 8 pinow, z czego jest 7 przewodów. Do tego dochodzi wtyk 8 pinow z 6 przewodami, a ta wiazka idzie do drzwi (sterownik polaczony z silnikiem szyb) i tam jest okolo 20 pinow. I z tego zlacza odchodza wiazki do przelacznikow.
    zaraz zaraz ....
    a moze do centralnego idzie wiazka bezposrednio pod aluminiowa oslone? do samego mechanizmu?
    moze ktos wyjasnic te kwestie?
    pozdrawiam DJ

a tak wogole to uzywam tego schematu...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1915503#1915503

DJ

• #12 28 Lip 2007 18:33
    Pav
    Poziom 10  

Witajcie!
    Jak wyglada moduł komfortu pod fotelem?
    czy on znajduje sie bezpośrednio pod fotelem, czy trzeba dostać się tam, zdejmujac próg?
    Moze to trochę głupie pytanie, ale nie mam tego samochodu, kolega ma kłopot i bede sie za to zabierał. Narazie odrabiam lekcje i chcę sie teoretycznie dowiedzieć.
    Nie chodzą szyby i lusterka. Rzuciłem okiem i jest moduł w drzwiach kierowcy.
    ...to narazie tyle, troche jest o tym na forum, więc coś juz wiem... a reszta się okaże. :|

• #13 29 Lip 2007 10:30
    ladamaniac
    Poziom 37  

Yarecky3 sprawdź do czego podpinasz te pomarańczowe z paskami od drzwi bo to linia CAN.

http://volkswagen.msk.ru/electro/wd_p_98.pdf
    tu masz schemat 98'
    http://volkswagen.msk.ru/electro/wd_p_99.pdf
    a tu 99'
    fajnie to nie wygląda na pierwszy rzut oka, ale się dokładnie nie przyglądałem, szczególnie różnice w zależności od kolorów podświetlenia w roczniku 98 układ anti theft i power door lock mogą trochę namieszać.

• #14 29 Lip 2007 11:44
    elekt
    Poziom 12  

chlopaku masz niekompatybilne sterowniki drzwi i chocbys pekl nic nie zrobisz ,do grupy komfortu pasuje sterownik o szczegolnym numerze i nie mozesz tak sobie wlozyc jakis sterownik bo can nie zagada
    enyoj

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo