Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji

10 Apr 2020 11:52 774 4
  • Level 9  
    Problem polega na cyklicznych zmianach (co ok 2-3 minuty) w postaci załączenia/wyłączenia przekaźnika w nadajniku, którym towarzyszy zmiana barwy diody led z zielonej na czerwoną i odwrotnie. Sterownik ma nastawioną stałą temperaturę i nie generuje potrzeby jej zmiany - jako element układu jest chyba sprawny. Jesli zadam inną temeperaturę, żeby wymusić stan pracy nadajnik bez problemu to realizuje. Po jej osiagnięciu grzecznie wyłącza się.
    Co dziwne, zmiana stanu w nadajniku czasami powtarza się po 2-3 razy, w odstępach kilkusekundowych.

Urządzenie z ok 2013 roku.

Posiłkując się zbliżonym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2740583.html
    pomyślałem, żeby zmienić kondensatory jak to skutecznie dla rozwiązania problemów czynili inni.

W nadajniku są to dwa niebieskie dobrze widoczne na zdjęciach kondensatory:
    - większy 470 µF 16 V
    - mniejszy 47 µF 50 V
    W regulatorze:
    - 2 szt CS 470 µF 4 V ( mam rację ? )

Koszt zakupu znikomy, pewnie zamówię przez internet od razu na cały zestaw w podwójnej ilości - wyjdzie razem tyle co przesyłka Lars / Auraton :)
    Mam wątpliwości czy wysyłać do producenta bo nie wiem czy uznają naprawę w ramach dobrej woli, co prawda zyskałbym nowe oprogramowanie, ale też wolałbym uniknąć wizyty na poczcie.

Co o tym myślicie ? Jakie kondensatory optymalnie kupić: firma ? te same parametry ? który sklep www ?

Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 26  
    Kiedyś to przerabiałem. Wymieniłem tylko kondensatory w nadajniku. Nie ruszałem tych w regulatorze.
    Z tego co kojarzę były tam 0,68uF i 1uF chyba na 250v
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    O kurła...
    początkowo pomyślałem, że w miejsce niebieskich kondensatorów wstawiłeś większe 0,68uF i 1uF i zastanawiałem się gdzie je zmieściłeś :) ale dziś dopiero w trakcie wylutowywania tych niebieskich zauważyłem, że w sumie są 4 kondensatory :(
    Wymiana niebieskich nie pomogła. Zdobędę i wymienię jeszcze te prostokątne szare, załączam foto.

Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji
  • Level 14  
    cynamonik wrote:
    O kurła...
    początkowo pomyślałem, że w miejsce niebieskich kondensatorów wstawiłeś większe 0,68uF i 1uF i zastanawiałem się gdzie je zmieściłeś :) ale dziś dopiero w trakcie wylutowywania tych niebieskich zauważyłem, że w sumie są 4 kondensatory :(
    Wymiana niebieskich nie pomogła. Zdobędę i wymienię jeszcze te prostokątne szare, załączam foto.

Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji

No właśnie o te prostokątne chodzi MKP od zasilania chyba
    ...tak jak piszą ci co zakładali wczesniejszy temat o auraton. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2740583-90.html
    Spada ich pojemność(nieznacznie) i zaczynają się kłopoty...
    U mnie swieżo po zakupie było brak parowania-wysyłka na serwis...minęł trochę czasu i ponownie awaria...piec się włączał ale na 2-3 minuty i stop...wymiana dwoch kondensatorów pomogła chyba na 2 lata.
    Znowu awaria...podmieniłem ten mniejszy i hula do dzisiaj...

Mi Serwisant2000 wskazal drogę pomiarów...zmierzyć napięcie zasilania przekaźnika które powinno oscylować w okolicy 24v jeżeli spadek jest duży to c52 do wymiany-okazałosię że jest napięcie niespełna 13v...wymiana kondensatora 680nf uzdrowiła odbiornik ponownie.

Rada pseudoelektronika czyli moja jest taka...kup kondy dobrej jakości (najlepiej ze 2 pary)to pochodzą dłużej, bo moje to szit made in china i człowiek po jakimś czasie znowu się wkurza.
    Elektrolitów nie musiałem wymieniać.
  • Level 9  
    I dla mojej sytuacji firma wykazała zrozumienie i tzw gwarancję dobrej woli. Przysłali po kilku dniach nadajnik z wymienionymi właśnie tymi dużymi prostokątnymi kondensatorami oraz sterownik ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Załączam foty:

Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji
    Wymieniono elementy w czerwonym okręgu:
    Bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 RTH przerwy w komunikacji