Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Philips 55PUS6501 - podświetlenie matrycy

10 Kwi 2020 14:51 612 5
 • Poziom 19  
  Witam serdecznie, mam problem z podświetleniem matrycy w telewizorze Philips 55PUS6501, ponieważ ekran działa bo jak się patrzy pod światło to widać, że obraz się wyświetla coś tam.
  Nie działa podświetlenie LED matrycy.
  Diagnostykę zacząłem od płyty zasilającej i znalazłem tam gniazdko podświetlenia, a na jego pinach jest 61 V i zastanawiam się, czy do ledów to jest normalne napięcie czy za duże.
  Nigdzie nie mogę znaleźć w sieci żadnego opisu napięć dla tej płyty zasilającej.
  Jeśli okaże się, że to jest prawidłowe napięcie to pozostaje jedynie wymienić listwy podświetlające.
  Philips 55PUS6501 - podświetlenie matrycy
  To jest właśnie przewód od podświetlenia matrycy i zewnętrzne czerwone kabelki to plusy a wszystkie białe to masy i są one połączone wspólną ścieżką.
  Reszta układów:
  Philips 55PUS6501 - podświetlenie matrycy Philips 55PUS6501 - podświetlenie matrycy Philips 55PUS6501 - podświetlenie matrycy
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 30  
  Zmierz to napięcie podczas włączania telewizora najlepiej miernikiem wskazówkowym, Sprawdź czy na sekundę nie pojawia się dużo wyższe napięcie, jak tak to jest przerwa w obwodzie diod LED. Na jakie napięcie są elektrolity w zasilaczu diod LED ?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 19  
  Sprawdzałem to i sprawdzałem też , czy nie będzie wyższego napięcia jak będę na pilocie podwyższał jasności ekranu.
  I reakcji nie ma żadnej , ale miernika wskazówkowego to nie mam .
  Dodać jeszcze mogę tyle , że problem zaczął się nie nagle , tzn najpierw był pasek ciemny na ekranie jeszcze nie całkiem ale ciemniejszy niż reszta ekranu później się poszerzył a później zrobił jeszcze dodatkowo pionowy drugi pasek aż w końcu padło całkiem.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Na 100% uszkodzone listwy LED. Wymień wszystkie na nowe. Po wymianie Ustaw podświetlenie na 50% maksimum!!! Albo tryb obrazu "Eco", lub "Kino". Powodzenia.
 • Poziom 19  
  Wymiana listew LED okazała się nieopłacalna, więc zmostkowałem te niedziałające i naprawiłem również zasilacz na którym znalazłem zimne luty.