Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kuchnia gazowa Mastercook MK-1306 - piekarnik po nagrzaniu gaśnie

10 Apr 2020 19:46 597 3
  • Level 9  
    Witam, szukałem takiego problemu lecz nie znalazłem. Otóż problem polega na tym, iż piekarnik gdy dojdzie do ustawionej temperatury gaśnie. Gdy zimna, zapala się ok, nie muszę trzymać pokrętła nie wiadomo ile. Płomień podczas nagrzewania się jest ok, natomiast gdy powoli osiąga zadaną temperaturę, płomień maleje (co jest normalne), natomiast gdy już osiągnie temperaturę zmaleje tak bardzo (słychać że płomień "walczy" aby się utrzymać, przerywa/buczy, nie wiem jak to opisać), że zgaśnie i po chwili słychać "cyknięcie". Ponowne zapalenie od razu nie jest możliwe, muszę delikatnie pokrętło przekręcić na wyższą temperaturę lub trochę wystudzić piekarnik aby zaskoczył. Wtedy po chwili gdy się nagrzeje robi to samo, potrafi tak zrobić do 5 razy aż w końcu coś zadziała i nie gaśnie i można piec. Zaznaczam, że gdy już zadziała, płomień nie maleje aż tak bardzo, aby zgasł, lecz jest idealnie do utrzymania temperatury (nie rośnie ani nie maleje temperatura) Podobna sytuacja gdy nagrzeje piekarnik np do poziomu 6 i chcę zmniejszyć do poziomu np 3, wtedy znowu jest tak mały ten płomień, że zaczyna się go słyszeć i po chwili gaśnie.
    Czytałem coś o regulacji płomienia minimalnego/oszczędnościowego, lecz wszędzie regulacja ta jest pod pokrętłem, a u mnie tego nie ma.
    Górną termoparę wymieniłem jakiś rok temu bo przewód już się oderwał, + iskrownik do jednego z 4 palników również. Dolna termopara wygląda na sprawną.
  • Helpful post
    Level 20  
    A może regulacja jest w ośce zaworu?Bardzo cienki płaski śrubokręt i pół obrotu w lewo.
  • Level 9  
    Niestety, otwór w ośce zakończony jest stożkiem. Nic tam nie ma.
  • Level 9  
    Problem rozwiązany, okazało się, że regulacja jest dość głęboko. Musiałem ściągnąć przedni panel. Ćwierć obrotu pomogło.