Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośnik do subwoofera

Ferro Cassius 01 Oct 2005 00:04 3303 30
    Ferro Cassius
    Level 13  
    Jaki głośnik wybrać do subwoofera w cenie do ok 350 zł. Chcę uzyskać coś naprawdę głośnego żeby było słychać już z daleka :D
    Rademal
    Level 20  
    Pytanie jaki masz wzmacniacz?

Jeśli masz muzycznej około 1000 a rms 300-400. Kup głośnik 42 centymetrowy STX. Do tego obudowa band pass 50/50 i wymiatasz. Ja mam taka skrzynkę i wzmacniacz ok 250 wat rms! Wymiatam teraz głowa az boli a bass jest kontrolowany no jakosc to jakosc to nie jest HIEND ale w szyberdach zamkniety hałasuje w lusterku nic nie widać i wszystko w schowkach hałasuje nawet od bazy zarówki od tylnych świateł padają od wibracji
    Ferro Cassius
    Level 13  
    Ten głośnik już miałem w samochodzie i chciałbym coś bardziej ekscytującego jeśli chodzi o głośność.
    TerraX
    Level 12  
    to kup sobie hertza np es250. kosztuje niecale 350zl a z dobrym wzmakiem zagra lepiej niz niejeden 30cm glosnik.
    Ferro Cassius
    Level 13  
    myślałem jedynie o głośniku 30 cm
    abe
    Level 12  
    Quote:
    Ten głośnik już miałem w samochodzie i chciałbym coś bardziej ekscytującego jeśli chodzi o głośność.

A nie myslales nad zrobieniem pozadnej dobrze wyliczonej obudwy, dobrze zestrojonej, podpieciu dobrego wzmaka, ktory bedzie swobodnie kontrolowal glosnik ? Nie wiem czego wiecej chcesz, skoro u mnie nie mozna podkrecic glosno, bo pomijajac trzesienie blachami :) i ruszanie sie klapy bagaznika, to poprostu robi sie czlowiekowi nie dobrze :) Takze nie wiem po co glosniejszy sprzet. Chyba ze chodzi ci o to zeby slychac cie bylo na 500m zanim podjedziesz, to juz inna bajka... Postaw na jakosc a nie na glosnosc. Czysty, dobrze zestrojony dzwiek w aucie da wiecej przyjemnosci od glosnego lomotu a'la panowie w bmkach pod wiejskimi imprezami :D

pozdrawiam serdecznie
    irek2
    Level 40  
    ale moze kolega wlasnie chce podjezdzac pod wiejskie imprezy :)
    Glosnik samochodowy z wysoka efektywnoscia to spory klopot. Zeby miec najglosniejszy to trzeba wyprobowac kilka i wybrac najlepszy. Na forum kazdy zachwala co ma wiec trudno po tym dobrze wybrac.
    Buszmen ALX122SP byl kiedys dobrze oceniony w testach car-audio. Jest bardzo tani i ma spora moc. Oczywiscie zastapilo go juz wiele nowszych modeli ale nie wiem czy lepszych. W miare tani jest jeszcze Lanzar MAX12 (dwucewkowy)
    333kris333
    Level 15  
    podłączam sie pod pytanko...
    czy np Lanzar Max 12 przy tej samej głośności ma takiej samej jakości bass co np ten pioneer TSW 306C lub JBL GT4-12 ??
    sMaD
    Level 22  
    lanzar max12 to bajka w swoim przedziale cenowym (tylko jednocewkowy) gdyż, jest tańszy od JBL, ma prawdziwe SPL 91,9 gra dużo głośniej i lepiej od tego pioneera, wystarcza mu 40litrów BR,
    Mart15
    Level 13  
    Czytałem jak toś wpakował 40 lub 42" estradówke do bagażnika i słuchac go było na 500 m, ale na jakość nie licz i litraż tego głośnika to pewnie ze 100 litrów (nie wiem ile), ale na jakość nie licz.
    sMaD
    Level 22  
    nie stradówke, Tylko zwykłego STX 42-300-4SC, on mówi że nieźle łupie w banpass 50/50 litrów a program zaleca 56/78litrów ale co tam, trzeba spróbować wszystkiego
    irek2
    Level 40  
    Rozni sa ludzie. Ja jeszcze nigdy nie widzialem band passa z dwoma takiej samej objetosci komorami.

JBL GT4 to chyba najgorsza seria. Pioneer ladnie wyglada ale czy to dobra firma samochodowa..
    sMaD
    Level 22  
    ja tysh nie widziałem, pewnie gra to jak wygląda, są gusta i guściki,

JBL GT4 to najgorsza wersja i zarazem najtasza,

pioneer to też nic ciekawego ale to ta sama półka cenowa więc wybór jest dość trudny, JBL ma SPL, a pioneer ma moc, ja tam chyba z tych dwóch wzioł JBL jednak, wzmak 4x100rms i na zestaw zostanie w drzwi albo do drugiego JBL po następnej wypłacie:)
    Ferro Cassius
    Level 13  
    Widzę, że każdy proponuje coś innego. Pionner i JBL jak dla mnie odpadają, co jeszcze jest godne uwagi za max 350 zł ?
    333kris333
    Level 15  
    czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanko? :P
    czy np Lanzar Max 12 przy tej samej głośności ma takiej samej jakości bass co np ten pioneer TSW 306C lub JBL GT4-12 ??
    eldorado84
    Level 11  
    Ja tam proponuje LANZAR Max10D (czyli DUAL - 2 cewkowy) prawdziwe 400watów rms. śr głośnika to 25cm (w zupełności wystarczy). Większe głośniki mogą być "wolniejsze" do tego obudowa zamknięta MDF ok 20 litrów i jest git!
    sMaD
    Level 22  
    333kris333 wrote:
    czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanko? :P

JBL nie ma bassu a Pioneer nie ma jakości i zaniżone parametry, Lanzar max12 jednocewkowy to jedyna normalna propozycja w kwocie do 300zł, bo ma on 30cm średnicy i prawdziwe 91,9dB dzięki czemu wzmacniacz 300rms i jest lepsza jazda niż przy pioneerach i JBLach, skrzynia do lanzara to od 40 do 60 litrów bassreflex, lanzar ma swoją jakość, mi ogólnie sie podoba jak on gra

Dodano po 9 [minuty]:

eldorado84 wrote:
    Ja tam proponuje LANZAR Max10D (czyli DUAL - 2 cewkowy) prawdziwe 400watów rms. śr głośnika to 25cm (w zupełności wystarczy). Większe głośniki mogą być "wolniejsze" do tego obudowa zamknięta MDF ok 20 litrów i jest git!

tratatata chodzi ci o skrzynie zamkniętą oczywiście?!?!?!?bo ma duże QTS i małe SPL ok 85db więc rewelacji z niego nie masz, bo przez małe SPL i dwie cewki potrzebny ci jest wzmacniacz 400rms żeby to kontrolować, lepiej dożucić 40zł kupić Lanzara Max12 jednocewkowego i cieszyć sie normalnym graniem, i przy 300wattach rms już twój model zostaje daleko w tyle, i z zasilaniem nie ma raczej kłopotu bo Carpower HPB-1502 ma 500rms w mostku i kosztuje 380zł, jak wiadomo nie od dzisiaj każde 3dB w parametrze SPL to złudzenie dwa razy głośniej, co za tym idzie max12 ma o 7dB więcej od twojego max10D, czyli tyle co twoje 3, tylko że zasil sobie te trzy sztuki max10D, reszte sobie sam dopowedź
    eldorado84
    Level 11  
    jak byś przeczytał dokładniej mój post byś nie zadawał pytań " czy chodzi mi o skrzynie zamkniętą" bo chodzi mi (bo tak napisałem). A kupiłem max 10d bo ma 25cm śr. i ma 400watt rms a ten max 12 ma "tylko" 300watt rms. Oczywiście wiedziałem co kupuje bo teraz mam zamiar kupić wzmacniacz macAudio mac attack 600 dane:
    6x100watt
    4x100watt + 1x200watt
    2x100watt + 2x200watt (i te 2x200 idzie na mój głośnik więc nie potrzebnie sie martwiłeś czym ja ten głośnik pociągne)

A, i jak widać już sobie odpowiedziałem a tu jeszcze jest ważne jaki sie ma bagażnik w samochodzie (bo ja mam CRX-a) więc dobrze wybrałem. Bo moja skrzynia ma dokładnie 18,5 litra(zamknięta) a tu pisałeś wcześniej że na tego max12 trzeba z bassreflexem ok 40-60 litrów czyli moja jest ponad 2 razy mniejsza a różnica aż taka napewno nie będzie odczuwalna a i jeszcze jest o 40 zł tańszy i mniejszy co za tym idzie "szybszy". Więc???
    sMaD
    Level 22  
    nie zapytałem czy zamknięta tylko stwierdziłem że to oczywiste,

daj opis do tego wmaka, bo ja znalazłem jakiś dziwny u ruskich
    4x100 + 2x100 (rms 4x40 + 2x50 lub 2x80 + 1x130(briget) i pisze tam jeszcze że ma filtr tylko na te ostatnie dwa kanały, wiec mu dasz na jedną cewke 130z filtrem, na drugą 80 bez co najlepsze to moc przy 14,4V I 4ohm, czyli bez kondesatora jej nie uzyskasz, będzie grało świetnie,

nie wiedziałem że CRX ma bagażnik 30litrów

skrzynie br grają lepiej

jakby miał 300rms to by sie rozpadł przy wzmaku 600rms a tego nie robi, on ma ok tych 500 tylko duży SPL sprawia, że przy 300 można z niego wyciysnąć prawie max, w końcu on nie ma XMAX 10cm! to nie jest głośnikk do dBDragu
    eldorado84
    Level 11  
    Ten wzmacniacz to:
    http://www.okazii.ro/catalog/1085015/foto-ele...tor-AUTO-macAudio-MacAttack-600-6xCanale.html

A dokładnie CRX ma 196 litrów obj. bagażnika (w bagażniku jest: subwoofer, butla z gazem, plecak z kluczami, wzmacniacz) może nie dużo mam w bagażniku ale też to nie jest ok 430 litrów obj. jak np: w audi80 czy BMW e-36

Co do br to jak kto woli i jakiej muzyki dana osoba słucha, ma swoje minusy jak i plusy taksamo zamknięta.
    Ferro Cassius
    Level 13  
    Czy skrzynia br o pojemności 42l będzie odpowiednia do głośnika Lanzar Max 12 ?
    kraz73
    Level 28  
    Tak, tylko dobrze wylicz ten br i skrzynię, liczy się wymiar wewnętrzny nie zewnętrzny. Skrzynie delikatnie wytłum na ściankach i bedzie ok.
    sMaD
    Level 22  
    TAK!

reveland ma chyba 41litrów ja mam 44 to są objętości które lubi ten głośnik
    olzel
    Level 12  
    czy jesteś w stanie mi pomóc widze że jesteś na forum mój nick to olzel ,mam problem ze skrzynią jaką wybrać oraz wzmacniacz
    raveland
    Level 28  
    objetosc skrzyni jest idealna do tego glosnika niebardzo rozumiem tylko po co 2 porty b-r z tylu i przodu jak dla mnie bezsensowne a to z tego wzgledu ze zeby zestroic tak samo jak przy jednym b-r to trzeba przy dwoch b-r dac 2x dluzsza rurke niz przy jednym a tu nie ma takiej mozliwosc gdyz sa naprzeciwko siebie pozostaje tylko zatkac ten z tylu i dac z przodu
    ja sam mam 2 porty ale mam z boku dzieki temu moglem dac dluzsze oba maja po 35cm
    a tu wejda gora 15cm oda jezlei dobrze zrozumialem zamierzenia projektanta

olzel wrote:
    czy jesteś w stanie mi pomóc widze że jesteś na forum mój nick to olzel ,mam problem ze skrzynią jaką wybrać oraz wzmacniacz

o co ci chodzi kto ma ci pomoc do kogo kierujesz pytanie ??
    napisz dokladnie to ci sie pomoze
    Ferro Cassius
    Level 13  
    Tam jest tylko jeden port bass-reflex o średnicy 102 mm