Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EW6S426BPI - uszkodzona ?

11 Kwi 2020 08:09 441 9
  • Poziom 4  
    Witam, odebrałam nową pralkę ze sklepu internetowego Media Expert, opakowanie było całe natomiast po odpakowaniy okazało się, że górna pokrywa jest porysowana tj. Przetarcia i głębokie zadrapania napewno nie od transportu, drzwi też mają miarową pionową rysę, wyświetlacz na łączeniu pęknięty lub źle sklejony, z przodu dołem obudowa na rogach nie styka się z drugą częścią pralki, bęben lata po pralce tył przód, a w czasie prania i wirowania obija się o boki pralki, a pralka wydaje dziwne odgłosy, klapa od odpływu się nie otwiera.

Ogólnie też mimo, że pralka poziomowana, stoi na 4 nogach stabilnie to jest mało stabilna, źle wyważona? Lata po podłodze, a stoi w otwartej kuchni, kupiona bo miała być w miarę cicha, przynajmniej bez dźwięków nie związanych z pracą, a rzęzi gorzej niż stara.

Zgłosiłam reklamację do sklepu, ale pytanie czy te pralki wąskie tak mają (poprawka mamie kupiłam LG slim i działa normalnie, żadnych luzów i powyższych problemów) i mam wzywać serwis czy mogę domagać się wymiany sprzętu na inny bo trafił mi się bubel, ewentualnie skoro nie minęło 14 dni od zakupu to czy mogę odstąpić od umowy?
    Pralka Electrolux EW6S426BPI - uszkodzona ?
    Możliwość wyboru mam ograniczone bo głębokość do 50cm, a wys. do 84.8 więc tylko Electrolux, Bosch i Beko.
    Pralka Electrolux EW6S426BPI - uszkodzona ? Pralka Electrolux EW6S426BPI - uszkodzona ?
  • Specjalista AGD
    Z owymi zarysowaniami może być różnie. Tu raczej temat do sklepu.

Kasia Szk napisał:
    z przodu dołem obudowa na rogach nie styka się z drugą częścią pralki,

W pewnych granicach możliwe ze względu na demontowalny przód

Kasia Szk napisał:
    bęben lata po pralce tył przód,

prawidłowo

Kasia Szk napisał:
    w czasie prania i wirowania obija się o boki pralki,

Jeśli będą prane pojedyncze ciężkie rzeczy jest to możliwe

Kasia Szk napisał:
    klapa od odpływu się nie otwiera.

sprawdzić w instrukcji obsługi jak się ją otwiera.

Kasia Szk napisał:
    Ogólnie też mimo, że pralka poziomowana, stoi na 4 nogach stabilnie to jest mało stabilna, źle wyważona? Lata po podłodze,

wystawić pralkę i dokładnie wysprzątać miejsce w którym stoi, rozumiem, że wszystkie blokady transportowe należycie zdemontowane ?

Kasia Szk napisał:
    kupiona bo miała być w miarę cicha, przynajmniej bez dźwięków nie związanych z pracą, a rzęzi gorzej niż stara.

Kto mówił że bedzie cicha ? To jest pojęcie względne i dyskusyjne. Znam wiele starych pralek które nają ponad 20 lat i pracują kulturalniej od nowych.

Kasia Szk napisał:
    skoro nie minęło 14 dni od zakupu to czy mogę odstąpić od umowy?

O ile pamiętam owy przepis działa pod warunkiem, że sprzęt jest nieużywany, ten już rozpakowany podłączony i śmigany.

Kasia Szk napisał:
    mam wzywać serwis czy mogę domagać się wymiany sprzętu na inny bo trafił mi się bubel,

drogi są dwie, albo rękojmia w sklepie, albo serwis i ewentualna naprawa, ale coś mi się zdaje, że w kwestii serwisu to niewiele będzie tu do przyczepienia się.

Kasia Szk napisał:
    Możliwość wyboru mam ograniczone bo głębokość do 50cm, a wys. do 84.8 więc tylko Electrolux, Bosch i Beko.

Z tych trzech moim zdaniem najrozsądniejszy był by Bosch, Electroluxa bym w ogóle odrzucił, ewentualnie Beko jako wybór mocno budżetowy.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedź, ale uważam, że pralka nowa nie z outletu czy wystawy powinna być bez żadnych uszkodzeń. Miałam już pralkę bęben w niej nie latał w każdą stronę, mamie kupiłam też pralkę slim z inwerterem i też nie lata i nie robi tyle hałasu. Pralka wypoziomowana, miejsce wysprzątane po starej pralce, nóżki stabilnie stoją na podłodze a pralka jakby się miała rozpaść za chwilę. Pralka fakt ma prać, ale nie może też wydawać dźwięków jakby miała za chwilę paść. Wg. instrukcji klapie należy nacisnąć w odpowiednim miejscu- naciskam i nic, trzeba ją prawie wyrwać, ale nie będę tego robić żeby nie uszkodzić. Zareklamowałam do sklepu z tytułu rękojmi bo uważam, że trafił mi się felerny egzemplarz. Dołączyli też zaślepki do miejsc po blokadach, które do tego nie pasują. Pierwszy raz mam coś Electrolux i zachęciłam się gabarytami i pozytywnymi opiniami, ale już nigdy więcej, mam tylko nadzieję że wymienią na pralkę innej firmy lub oddadzą pieniądze.
  • Poziom 37  
    Kasia Szk napisał:
    Dziękuję za odpowiedź, ale uważam, że pralka nowa nie z outletu czy wystawy powinna być bez żadnych uszkodzeń. Miałam już pralkę bęben w niej nie latał w każdą stronę, mamie kupiłam też pralkę slim z inwerterem i też nie lata i nie robi tyle hałasu. Pralka wypoziomowana, miejsce wysprzątane po starej pralce, nóżki stabilnie stoją na podłodze a pralka jakby się miała rozpaść za chwilę. Pralka fakt ma prać, ale nie może też wydawać dźwięków jakby miała za chwilę paść. Wg. instrukcji klapie należy nacisnąć w odpowiednim miejscu- naciskam i nic, trzeba ją prawie wyrwać, ale nie będę tego robić żeby nie uszkodzić. Zareklamowałam do sklepu z tytułu rękojmi bo uważam, że trafił mi się felerny egzemplarz. Dołączyli też zaślepki do miejsc po blokadach, które do tego nie pasują. Pierwszy raz mam coś Electrolux i zachęciłam się gabarytami i pozytywnymi opiniami, ale już nigdy więcej, mam tylko nadzieję że wymienią na pralkę innej firmy lub oddadzą pieniądze.

I dla tego uważam że w sklepie powinni demonstrować pracę, każdego typu sprzedawanej pralki. Tak aby kupujący mógł wyrobić o sprzęcie sobie zdanie.
  • Poziom 4  
    Dokładnie teraz to tylko problem, a nawet nie ma gdzie sprawdzić bo sklepy agd są zamknięte, takiej porysowana też nie stawiają w sklepie na wystawie, ta pralka wg parametrów na papierze powinna być bardziej cicha niż moja stara bosch wae, która już na koniec pracowała tylko na obrotach 1000 i słychać było jak silnik odrzutowca, natomiast electrolux przy obrotach 800 wali po bokach, tył i przód tak, że trzeba ją trzymać próbowałam na załadunku standardowym ponad pół bębna czyli nie mało i nie dużo, przy praniu też bęben wali w każdą stronę jak się obraca, wstawiłam jedno pranie na próbę więcej nie ryzykuje i czekam na odpowiedź sklepu.
  • Specjalista AGD
    Kasia Szk napisał:
    uważam, że pralka nowa nie z outletu czy wystawy powinna być bez żadnych uszkodzeń

Owszem, nie powinna, tu się zgadzam, kwestia czy uda się to wywalczyć z sklepem.

Kasia Szk napisał:
    Miałam już pralkę bęben w niej nie latał w każdą stronę, mamie kupiłam też pralkę slim z inwerterem i też nie lata i nie robi tyle hałasu.

W tej kwestii każda pralka jest inna i inaczej się zachowuje. Electroluxy mają dość "miękkie zawieszenie zespołu"

Kasia Szk napisał:
    Pralka fakt ma prać, ale nie może też wydawać dźwięków jakby miała za chwilę paść.

To jest subiektywny temat niestety.

Kasia Szk napisał:
    ta pralka wg parametrów na papierze powinna być bardziej cicha niż moja stara bosch wae, która już na koniec pracowała tylko na obrotach 1000 i słychać było jak silnik odrzutowca,

Ło masz, zmienił stryjek siekierkę na kijek. Było w Boschu wymienić łożyska i jeszcze by posłużył a posłużył. Kto wie czy nie dłużej od tej nowej która ją zastąpi.
  • Poziom 4  
    Ta stara pralka to trochę inna sprawa, nie tylko kwestia wirowania, trzeba było 2razy wirować aby wywiesić na suszarkę, Jak prała i wirowała to może nie skakała, ale pracę było słychać na klatce schodowej, niszczyła ubrania, mimo czyszczenia białe rzeczy były w plamach czarnych. Myślałam, że nowa będzie ok a tu takie coś. Mam nadzieję, że pożegnam się z tą pralką tak szybko jak była zamówiona.
  • Poziom 39  
    Pralki Electrolux już od ładnych kilku lat nie są tym czym były kiedyś, dziś to sprzęt bardzo awaryjny i nie trwały a i wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Tak jak wspomniał kolega @Mrice to już Beko wypada lepiej. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie i zostaną zwrócone pieniądze to warto skierować uwagę w stronę Bosch. Wiele modeli pralek slim spod znaku Bosch są w pełni serwisowalne.
  • Poziom 4  
    Bardzo dziękuję za informację, będę walczyła o uznanie reklamacji bo nie są to tanie rzeczy i o ile na rysy można przymknąć oko to pralka jest bardzo słabej jakości, bęben też jest jakoś krzywo zamontowany bo między lewą a prawą stroną jest z centymetr różnicy, drzwiczki nie przylegają do gumy tylko są luźne, no i przy otwartych drzwiach można zrobić pranie bo żadnej informacji przy pobieraniu wody, że drzwi otwarte, bosch nie ruszył jak nie były zamknięte . Gdyby nie to, że pralka musi mieć mniej niż 85cm wysokości to nie byłoby problemu, może uda się Boscha 84.8 upchnąć, ale będzie na styk.
  • Poziom 4  
    Sklep przyjął reklamację