Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Nivona 758 Brak ciśnienia podczas zaparzania

11 Apr 2020 11:03 1029 10
  • Level 8  
    Hej, mam problem z ekspresem nivona 758. Problem jest chyba pompy, objaw to przy włączeniu jest zawsze czyszczenie układu i tu woda po prostu kapie zawsze leciała ciurkiem. Ważniejsza sprawa to podczas parzenia kawy proces zaparzania trwa dużo dłużej i również zaparzona kawa kapie, a nie leci. Początkowo myślałem że może wężyk zakamieniony (choć czyszczę raczej regularnie) ale po rozebraniu nie stwierdziłem aby gdzieś był osad. Podczas zaparzania tylna pompka pracuje bo ją zdecydowanie słychać. Teraz Pytanie, jak zdiagnozować czy pompa funkcjonuje właściwie? Miernikiem? Tylko jak bo nigdy tego nie robiłem.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    Mało prawdopodobne żeby pompa szwankowała. Jeżeli chałasuje bardziej niż zwykle to nie pobiera wody albo za mało, jeśli cichnie w trakcie nalewania to coś przytkane. Można zacząć o czyszczenia tabletką, może być przytkane sitko w bloku, do sprawdzenia ewentualnie zawór 4bary między boilerem, a zaworem drenażowych- może być ZAKAMIENIONY. Czy gorącą wodę podaje normalnie?. Jeśli jest zamontowany filtr claris w zbiorniku proponuję go odkręcićzdemontować.
  • Level 8  
    Hmm myślalem że są dwie pompy jedna do wody druga do cisnienia na kawe. Sitko z zewnatrz wydaje się czyste. Właśnue strzelił jakiś wężyk bo od spodu jest przeciek kawy który powinien lecieć z wylotu. Zaraz jeszcze raz w takim razie rozbiorę 😞
  • Level 21  
    Może być do wyczyszczenia kanał odpływowy pod drenażem za zaparzaczem-klapka na 5 torksów😉.
  • Level 8  
    Kanał właśnie wyczyściłem, co prawda drożny ale sprężynka zabita konkretnie fusami. Skąd one... 🤷‍♂️
    Wężyki od drugiego "silniczka" (w zaznaczeniu) drożne ale te cienkie i na wyjście do pompy nie wiem bo nie dam rady przedmuchać... tu już inne siły idą. Zaraz test na sucho będzie.
  • Level 8  
    Co prawda kawa jest zaparzana ale wciąż metodą kropelkową, z dużym oporem a momentami buczenie pompy jest głośniejsze i jakby bardziej metaliczne. Jak sprawdzić czy wydajność pompy jest dobra? Może to sygnał że jej żywot dobiega końca?
  • Level 25  
    Pompy nie sprawdzisz w domowych warunkach, jedynie podmiana na nową.

Woda nie trafia do tacki ociekowej w czasie parzenia/płukania?
  • Level 8  
    Ogólnie wyglada to dobrze, cały proces parzenia kawy odbywa się od ppczatku do końca, woda trafia do tacki. Problemem jest że kawa przestała leciec ciurkiem tak jak zawsze to się odbywało a zaczęło kapać. Trwa to znacznie dłużej i pompa głośniej zaczęła momentami pracować. Kawa pomimo że dużo dłużej pracuje to pojemność po cyklu wygląda na taką jaką się ustawiało. Całe wrażenie pracy ekspresu wygląda na takie że expres przepycha wodę tak jakby był przytkany system. Po rozbieraniu nie zauważyłem aby cokolwiek było przytkane w jakimś stopniu. Może faktycznie pompa nie pracuje w 100% sprawności a w 60% i przez to dlużej yo wszystko trwa i przez to nie ma odpowiedniego ciśnienia na wylocie ...
  • Level 25  
    Głośna pompa to przeważnie brak ciśnienia (uszkodzona lub zapowietrzona).
  • Level 21  
    Pompę bym zostawił w spokoju. Proszę poszukać innej przyczyny- jak pisałem wcześniej . Warto sprawdzić przepływomierz. Tabletka była? Zaworek w górnym tłoku zaparzacza do wyczyszczenia. Filtr wyjęty?...... Brak info o tych elementach.
  • Level 8  
    Muszę w takim razie poszukać lokalizacji tych części bo nie wiem gdzie one się znajdują. Do tej pory sprawdziłem przewody, zaparzacz i system drenażowy. Sitko miało kilka dziurek zatkanych, drenaż był zapchany a przewody drożne. Niestety tabletki nie było :| czy jej brak może taką usterką się objawiać?
    Zaworek w górnym tłoku? czy chodzi o tę część która jest w zaparzaczu nad tłokiem?? Jeśli tak to ona ma przepływ jednostronny tj. jakby tam było ujście powietrza z ciśnienia.
    Filtra nie wyjmowałem, tzn był wymieniany za każdym razem ale teraz nie zwracałem na niego uwagi.