Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CT200 jak podłączyć do Bosch GC2300iW

qbadm 11 Apr 2020 23:07 4368 12
Bosch
    qbadm
    Level 19  
    Cześć, posiadam kocioł jednofunkcyjny Bosch GC2300iW, do niego podłączony sterownik stykowy Euroster 4030txrx (tak jak na foto). Pytanie moje takie: jak podłączyć sterownik termostatyczny Bosch CT200? Aktualna konfiguracja podłączeń na zdjęciu, wiem, że należy odłączyć aktualny sterownik, a nowy podłączyć do szyny (BUS) EMS, co jednak z widoczną niebieską pętlą i do czego może służyć?
  • Bosch
    krzyzak11
    Level 19  
    Ale euroster jest źle podłączony
    Brązowa kostka (czy też czerwona) czyli druga od prawej to złącze bezpieczeństwa. Tam musi być mostek.
    Ct200 podłączasz na busa. Na niebieskiej albo zapinasz czujnik zewnętrzny, albo nic . Mostka ma być brak.
    Jeżeli nie masz czujnika zewnętrznego to ct200 może czytać temperature z internetu

Kto podpinal eurostera? Na pewno nie autoryzowany serwis.

Pamiętaj aby mieć gwarancję na kocioł musi go uruchomić autoryzowany serwis Junkers-Bosch
    qbadm
    Level 19  
    krzyzak11 wrote:
    Ale euroster jest źle podłączony
    Brązowa kostka (czy też czerwona) czyli druga od prawej to złącze bezpieczeństwa. Tam musi być mostek.
    Ct200 podłączasz na busa. Na niebieskiej albo zapinasz czujnik zewnętrzny, albo nic . Mostka ma być brak.
    Jeżeli nie masz czujnika zewnętrznego to ct200 może czytać temperature z internetu

Kto podpinal eurostera? Na pewno nie autoryzowany serwis.

Pamiętaj aby mieć gwarancję na kocioł musi go uruchomić autoryzowany serwis Junkers-Bosch

Euroster działał bez problemu. Wyczytałem w instrukcji dziś, że mostek musi być na brązowym zlaczu - tak też zrobiłem, pod BUS podpiąłem CT200 i śmiga... Co do gwarancji to gwarantem jest deweloper bo piec i instalacja C.O. była częścią lokalu jaki nabyłem...
    Szydlowsky
    Level 2  
    Mam ten sam kocioł i sterownik Euroster 2006TXRG , eurostera podpiąć pod BUSA ?
  • Bosch
    krzyzak11
    Level 19  
    Nie,
    do BUSa podłączasz oryginalne regulatory Bosch (CW400, CW100, CR100, CR10)

Regulatory on/off czyli takze Two podłączasz pod niebieską kostkę
    Szydlowsky
    Level 2  
    Dziękuje za odpowiedź ,
    jeszcze jedno laickie pytanie , czy kolejność przewodów ma jakieś znaczenie ?
    qbadm
    Level 19  
    Euroster to sterownik stykowy, więc nie ma znaczenia +/-... Ja jednak radzę zamienić go na CT200, bo sterowanie stykowe to żadne sterowanie tak naprawdę...
    Szydlowsky
    Level 2  
    Dzięki za radę , też tak myśle , jednak są inne priorytety w tej chwili :)

Pozdrawiam i jeszze raz dzięki za pomoc .
    qbadm
    Level 19  
    Też tak myślałem, do pierwszego rachunku za gaz :) Na zwlekaniu z zakupem niestety nie oszczędzisz :(
    Cziff
    Level 2  
    Witam, odgrzebie trochę temat, ale potrzebuję pomocy czy listwa Tech L9 jest dobrze podłączona pod ten kocioł (Bosch Condens GC2300iw 1 funkcyjny) czy powinna być wpięta w inna kostkę?CT200 jak podłączyć do Bosch GC2300iW
    qbadm
    Level 19  
    Cziff wrote:

Podłączone dobrze, ale czemu nie CT200? Wtedy sterownik moduluje pracą pieca, w tym przypadku masz sterowanie piecem jedynie on/off
    Cziff
    Level 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Jak hydraulik to robił miałem w tym temacie zerowe pojecię, a na hurtowni skąd brałem materiały polecili mi sterowanie Techa. Wszystko razem działa tylko tak jak mówisz, działa to on/off.
    cichy koksik
    Level 15  
    Widzę,że już kilka tematów powstaje o ct200 i fajnie bo mam w planach zakupić owy sterownik wraz z kociołkiem 1f lub 2f-jeszcze nie wiem.

Pytanie.
    Czy sam ct200 (bez głowic) pełni funkcję regulatora pokojowego?
    Czy ma ktoś z Was uruchomioną opcję sterowania pogodowego?
    Ogólnie jak oceniacie ten regulator? Duży plus,że działa on na zasadzie modulacji a nie on/off-oczywiście z dedykowanym kotłem.
    No i na koniec jak oceniacie sam kocioł?