Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI

lekopyto 12 Apr 2020 01:00 444 8
 • #1
  lekopyto
  Level 7  
  Witam. Od karty idzie HDMI do tv to wyskakują opcje 16/44 i 16/48 a ponoć HDMI ma 24/192 natomiast jeśli przywrócę sygnał/obraz na monitor to w opcjach HDMI nic nie ma. później ma iść z tv do DACa przez coaxial i tu moje kilka pytań:
  Czy jeśli podłącze to w ten sposób to DAC wypuści prawdziwe 24/192 do wzmacniacza? Czy lepiej od razu z pc przez coaxial do DACa (tylko, że z tym mam mały problem)
  Wydaje mi się, że ten sygnał z HDMI jaki idzie do tv jest faktycznie cyfrowy ale kiedy sprawdzam go w ustawieniach na tv to wygląda to jakby telewizor miał jakby swoją kartę dźwiękową która przetwarza ten dźwięk właśnie na 16/48. Czy dobrze to rozumuję? :?:
  tutaj screeny:
  HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  Co chcesz z czym łączyć i co chcesz uzyskać? Gdzie jest podłączone HDMI w TV do jakiego gniazda?
 • #3
  lekopyto
  Level 7  
  PC przez HDMI do TV. Z TV coaxial'em do DAC'a a z niego przy użyciu RCA do wzmacniacza
  jeśli chodzi o sprzęt:
  DAC FiiO D03
  Telewizor jakaś Technika z wyjściem coax
  Wzmacniacz Yamaha rx396
  Chcę uzyskać dźwięk taki jaki oferuje taishan czyli 24/192 telewizor mam podłączony od karty graficznej geforce GT220 do portu HDMI2 jeśli to coś wgl zmienia
 • #4
  staś pytalski
  Level 39  
  Zrób zdjęcia gniazd tv i wzmacniacza.
  Jeżeli tv posiada gniazdo słuchawkowe można było wyciągnąć dziwek z tego gniazda.
  I tak konwertujesz sygnał cyfrowy na analogowy, bo jak dobrze widzę ta Yamaha nie ma żadnego cyfrowego wejścia.
 • #5
  lekopyto
  Level 7  
  Wydaje mi się, że wzmacniacz nie ma tutaj na razie dużo do gadania puki co DAC'a przy sobie też nie mam ale chodzi o fakt tego dlaczego we właściwościach wyświetla te 16/48.
  Zastanawiałem się jeszcze nad próbą podłączenia tv też przez HDMI ale pod płytę główną (skoro ma wejścia video to powinna mieć jakąś integrę a na stronie producenta płyty pisze, że oferuje cyfrowe HDMI)
  HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI HDMI, coaxial i sygnał cyfrowy - Jaki sygnał przejdzie przez HDMI
 • #6
  lekopyto
  Level 7  
  staś pytalski wrote:
  I tak konwertujesz sygnał cyfrowy na analogowy, bo jak dobrze widzę ta Yamaha nie ma żadnego cyfrowego wejścia.

  Cały sens właśnie tego żeby wyciągnąć ten dźwięk do tego DAC'a a nie używać tego badziewia w tv
 • #7
  staś pytalski
  Level 39  
  Nie rozumiem? Co chcesz wyciągnąć z DAC? DAC zmienia Ci cyfrowe na analogowe? Z DAC łączysz się chinch-ami pod AUX w Yamaha - ale to analog.
  Chcesz mieć obraz i dźwięk z komputera na tv. Jak nie masz żadnych analogowych wyjść z tv to wyciągnąłeś cyfrowo poprzez DAC. DAC zmienił Ci cyfrowy dźwięk z Coax na analogowy, który chinch podłączasz pod AUX w Yamaha.
 • #8
  lekopyto
  Level 7  
  Myślałem, że jak podłącze coś pod wejście cyfrowe (hdmi, coax, toslink) to pomija to kartę dźwiękową i idzie czysty dźwięk dalej

  Dodano po 16 [minuty]:

  Dobra wiesz co mam pomysł z tego wzmacniacza mogę się jeszcze przełączać na CD czyli mógłbym zrobić wejście pod coaxial z płyty (jest spdif/0, 2 pin) a tutaj z kolei w właściwościach pisze, że jest te 24/192 to powinno grać no chyba, że nie rozumiem już tego :S Widziałem na necie takie kabelki z 2 pin do RCA. Czy coaxial mogę normalnie podłączyć pod zwykły RCA czy ma to być jakiś specjalny?
 • #9
  lekopyto
  Level 7  
  Teoretycznie nie rozwiązałem problemu bo dalej nie wiem dlaczego w tv wyświetla sie 16 bit ale podłącze DAC pod PC przez wejście cyfrowe.