Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Termet GCO-DP-21-13 nie odpala

Boro3379 12 Apr 2020 11:17 1635 16
Relpol
 • #1
  Boro3379
  Level 4  
  Witam, potrzebuje pilnie pomocy. Mam piec gazowy termet GCO DP 21 13 od dwóch dni nie grzeje wody ani co, nie zapala się płomień i nie działa iskrownik, słychać jedynie szum przepływającej lodowatej wody, dodatkowo na wyswietlaczu wyświetla błąd 03 W domu jest ok 16stopni, bardzo zimno, mam małe dzieci . Proszę o jakaś poradę czy mogą zrobić coś sam, pilna pomoc!!!
 • Relpol
 • Helpful post
  #2
  bro2004
  Level 29  
  Który rok produkcji kotła?
  Jest to kocioł Turbo(z zamknięta komora spalania). Zdejmij osłonę biała. Należy otworzyć pokrywę przednia. U góry jest wentylator. Jesli wentylator nie rusza to pojawi się błąd e03.
  Może być uszkodzona płyta-brak napięcia na wentylator z płyty. Uszkodzony presostat. Mała ilość tlenu do spalania. Uszkodzony wentylator.
  Jeśli nie masz zdolności manualnych to zostaw to fachowcowi.
  Sekwencja startu:pompa, wentylator, presostat, Zespół gazowy otwiera się, iskra.
 • #3
  Boro3379
  Level 4  
  Witam, piec Miniterm Turbo rok produkcji 2008, wentylator pracuje bardzo sfobodnie, nie wiem czy uda się załączyć zdjęcie
  Pozdrawiam
 • Relpol
 • #4
  bro2004
  Level 29  
  Czyli po resecie uruchamia się pompa i wentylator?
  Precyzuj wypowiedzi. Są bardzo ważne do zdiagnozowania problemu.
 • #5
  Boro3379
  Level 4  
  Przepraszam, ciężko mi się swobodnie poruszać w tym temacie. Jeśli włączana jest woda ciepła piec kompletnie nie reaguje, nic się nie załącza, dosłownie martwy, mimo ze podłączony do prądu, nawyswietlaczu dwie poziome kreski jeśli włączmy wodę błąd 03, papy nie słychać ani żadnej innej części
 • #6
  bro2004
  Level 29  
  A wiesz jak zresetować? Długo trzymasz przycisk reset nad wyświetlaczem.
  Otworzyłem pokrywę metalowa szara?
 • #7
  Boro3379
  Level 4  
  Resetowałem spróbuje nagrać filmik, ale jedynie szum wody, i poproszę żonę aby włączyła wodę w kramie ciepła Nie chce się załączyć filmik, pisze niedozwolone rozszerzenie. Po resecie sygnalizuje zielona dioda - kaloryfer na wyswietlaczu tem 17 st i zaraz wyświetla błąd 03

  Dodano po 4 [minuty]:

  Piec Termet GCO-DP-21-13 nie odpala

  Dodano po 17 [minuty]:

  Czy widziałeś zdjęcie pokrywa szara jest zdjęta Boje się zaryzykować czy mógłbym spróbować żeby np odkręcić kran na ciepła wodę, praktycznie powinien, jak sprawny, gaz w piecu się zapalić ale to nie działa, spróbować zapalić go ręcznie np zapalona zapałka lub zapalniczka, nie wiem czy w komorze spalania wydostaje się gaz
 • #8
  bro2004
  Level 29  
  Ok, teraz wyłącz kocioł z prądu. Przedmuchaj wężyki gumowe przezroczyste. Możesz dmuchać w jednego lub drugiego i zobaczyć, czy słychać pstryknięcie mikrolacznika w presostacie.
  Druga operacja jest trudniejsza, bo trzeba sprawdzic, czy wentylator pracuje. Należałoby podłączyć go do 230v. Dochodzą do niego dwa przewody brązowy i niebieski. Jak na krótko chodzi to znaczy że jest sprawny.

  Dodano po 3 [minuty]:


  Obstawiam uszkodzona elektronikę. Koszt około 390zl.
 • #9
  Boro3379
  Level 4  
  Wiec tak: w wężyk dmuchnąłem, ten dolny w prawym górnym rogu piece - słychać pstrykanie, podłączyłem wentylator do gniazdka - zasuwa jak szalony, modul elektryczny (płytka) był wymieniany 06.2010r nie pamietam czy na polski czy na włoski, raczej na włoski bo oryginał raczej był od zakupu pieca polski, 11.2019r ostatni serwis - przegląd wraz z opis serwisanta „ możliwe uszkodzenie naczynia przepływowe”
 • #10
  bro2004
  Level 29  
  To teraz musisz na włączonym kotle podmuchać w wężyki. Zrobić podciśnienie na presostacie. Może się zawiesił. Jak wentylator ruszy to będzie jasne, że elektronika jest sprawna. Jak nie to znaczy, że przekaźnik na płycie od wentylatora nie działa. Bardzo częsta przypadłość.
 • #11
  Boro3379
  Level 4  
  Niestety dmuchanie nic nie pomogło 😉 Piec dalej martwy i dalej wyświetla błąd 03 W takiej sytuacji mamy choć w 60% pewności ze to stycznik na płytce tak jak piszesz. Jeśli to ten stycznik gdzie i jak najszybciej go kupić, przede wszystkim czy zrobię to sam ??? Jeśli chodzi cześć może podeslalbys gdzie nabycia lub może jesteś serwisantami i posiadasz taka cześć możesz mi wysłać, sprzedać ???
 • #12
  Boro3379
  Level 4  
  Witam, jest szansa dokończyć naszarelacje. Proszę o odpowiedz
 • #13
  bro2004
  Level 29  
  Jako serwis nie naprawiam tych płyt. Cena nowej jest śmieszna w porównaniu z konkurencją. Przy montażu przez Autoryzowany Serwis Firmowy jest rok gwarancji.
 • #14
  Boro3379
  Level 4  
  Witam, czy posiadasz taką płytę w całości nową, czy mógłbyś mi przesłać, I czy przede wszystkim wymienię ją sam, gdzie się ona znajduje, czy jest to element do którego wchodzą wężyki w które dmuchałem ???
 • #15
  bro2004
  Level 29  
  Nie wysyłam. Do kupienia u ASF lub Dystrybutora albo w Sklepie Firmowym Termet w Świebodzicach, Radzę wezwać fachowca, bo z rozmowy niestety wynika, że nigdy tego nie robiłeś podobnego. Więcej można zepsuć niż naprawić... do tego jest to urządzenie gazowe.
 • #16
  Boro3379
  Level 4  
  Ok, mimo wszystko, bardzo dziękuję za poświęcony czas, dużo się nauczyłem we wsparciu Eksperta. Życzę dużo zdrowia w tym ciężkim dla Wszystkich czasie. Pozdrawiam
 • #17
  arczi2622
  Level 2  
  Witam wszystkich, 👋
  Mam problem z piecem Termet minimax dynamic turbo gco dp 21_03,
  Mianowicie przestał działać już kolejny raz.
  ZA pierwszym razem okazało się że sonda czy jak to się taam nazywa zwężka która znajduje się w wentylatorze Po prostu była stopiona i piec przestał działać.
  Kupiłem nowa, wymieniłem i jakiś czas działało znaczy się może tydzień i tym razem znowu ten sam problem czyli stopiona zwężka w wentylatorze i znowu przestał działać.
  Czy kto może wie dlaczego to ustrojstwo topnieje w tym wentylatorze.
  A wentylator załącza się od razu.
  Dzięki wszystkim za pomoc