Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki używany amplituner pod wzmacniacz Deno i kolumny Heco Xenon 400 kupić?

lukas92p 12 Apr 2020 15:56 516 16
    lukas92p
    Level 9  
    Witam myślę o zakupienie amplitunera do salonu ok 30m2. Salon z kuchnią. Obecnie mam wzmacniacz deno i kolumny heco xenon 400. Zastosowanie głównie filmy praca w systemie stereo 2 kolumny i ewentualnie subwoofer. Kolumny prawdipidobnie mają 4ohm z tylu pisze 4-8ohm. Jakiej firmy najlepiej kupić? Niektórzy mówią że nie każda firma się nada. Mowa o używanym sprzęcie
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bumble
    User under supervision
    Do salonu to pewnie i do oglądania tv. Nie lepiej pomyśleć o kinie domowym?
    lukas92p
    Level 9  
    Wołał bym aby to było stereo zwłaszcza że mam już głośniki wiem że mogę sprzedać i kupić jamo lub prismy.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale nie chce się pchać w wiele kanałów wiem że czyste kino 5.1 może zagrać lepiej i wrażenia będą podobne jak w kinie ale co porównywać do domowego odsłuchu z pro dźwiękiem kinowym
    grzehu82
    Level 19  
    Mogę śmiało polecić dobrze wyposażone Onkyo TX-8150 w tej kwocie, a amplituner 5.1 w tej kwocie będzie raczej kiepski w stereo.
    lukas92p
    Level 9  
    To Onkyo wcale nie jest głupie i trafi się lekko ponad 1000zł. A zwłaszcza że amplituner Denon x1000 i seria 3805 teoretycznie nie mają możliwości pracy z kolumnami 4ohm. A czy polecisz coś od Marantz? Kolumny moje mają po 160w taką informację znalazłem w sieci a są to firmowe heco.
    Powiedzcie jeszcze czy 2 kolumny podłogowe i centralny oraz subwoofer ma sens? Czy lepiej zbudować zestaw audio z 2 kolumn i subwoofera?
    Ps to Onkyo ma 120w czy nic się nie stanie jak podłącze kolumny trochę mocniejsze?
    bumble
    User under supervision
    Dwie i subwoofer. Centralny nie ma sensu. I tak nie zagra w stereo. Jak centralny ti i satelity. Zerknij na denona x2000 albo wyższe. Marantz też jest dobry. Rozważałem go przy Denonie ale nie dostałem w dobrej cenie.
    lukas92p
    Level 9  
    Lepiej szukać Denon? Jak Marantz to jaki model? I co sądzisz o Yamaha Pioneer i Onkyo? Bo rozważam też Onkyo to tx8150.

Dodano po 5 [godziny] 9 [minuty]:

Ps. Mam 2 kolumny heco 160w 4-8ohm i pytanie czy pasowały by do nich 2 monitory i centralka innej firmy do tego subwoofer, nadal rozważam czy kino 5 .1 czy stereo 2.1
    bumble
    User under supervision
    Oczywiście że onkyo też. Yamahę i Pioneera sobie daruj. Mogą być innej firmy. Nie ma problemu byle były to faktycznie monitory i centralny bo te maja inna charakterystykę częstotliwości. Amplituner i tak zrobi pełna kalibracje pomieszczeni9a z rozstawionymi głośnikami.
    bumble
    User under supervision
    Ja też o amplitunerach. Daruj sobie yamachę i pionera. Mogą być magnat ja mam w domu KODY. https://allegro.pl/oferta/zestaw-kina-domowego-koda-av-707-mkii-black-7619121325 I te w duecie z pioneer vsx 820 i denonem avr x2000 graja na denonie zdecydowanie lepiej. Teraz mam HK głosniki i suba wharfedale 150W i tez jest dobrze z denonem.

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.johnlewis.com/harman-kardon-bds-6...-ray-dvd-player-with-wired-subwoofer/p1971469
    Mam od tego głosniki i ampli denona i suba wharfedale.
    bumble
    User under supervision
    Co to znaczy według ciebie prądowo są słabsze? Ampli ma określona moc wzmacniaczy końcowych i tyle.
    lukas92p
    Level 9  
    Miałem na myśli słabsze

Dodano po 3 [minuty]:

[quote="bumble"]Ja też o amplitunerach. Daruj sobie yamachę i pionera. Mogą być magnat ja mam w domu KODY. https://allegro.pl/oferta/zestaw-kina-domowego-koda-av-707-mkii-black-7619121325 I te w duecie z pioneer vsx 820 i denonem avr x2000 graja na denonie zdecydowanie lepiej. Teraz mam HK głosniki i suba wharfedale 150W i tez jest dobrze z denonem.

Zmień post zamiast podawać link do ogłoszenia lepiej podać sam nr od. Z tego co pamiętam podawanie linków do ogłoszeń jest niezgodne z regulaminem elektrody
    grzehu82
    Level 19  
    Jeśli ma być najnowszy (nowy), to dobre opinie ma też Amplituner Pioneer SX-N30AE. Jeśli nie zależy ci na odbieraniu z bluetooth, to możesz wziąć np.starsze TX-8050. Chyba ze wogóle nie potrzeba ci wejść cyfrowych to porównywalna jest np Yamaha RS-700, ale ta gra ostrzej niż Onkyo czy Pioneer.
    Nie gra marka tylko konkretny model (a stare to nawet egzemplarz) tak ze opinie że z sony dobrze a z denonem słabo to można o ....

Dodano po 9 [minuty]:

Jeśli ma być najnowszy (nowy), to dobre opinie ma też Amplituner Pioneer SX-N30AE. Jeśli nie zależy ci na odbieraniu z bluetooth, to możesz wziąć np.starsze TX-8050. Chyba ze wogóle nie potrzeba ci wejść cyfrowych to porównywalna jest np Yamaha RS-700, ale ta gra ostrzej niż Onkyo czy Pioneer.
    bumble wrote:
    w duecie z pioneer vsx 820 i denonem avr x2000 graja na denonie zdecydowanie lepiej

Nie gra marka tylko konkretny model (a stare to nawet egzemplarz) a porównanie ampli KD do stereo jest bez sensu.
    grzehu82
    Level 19  
    Jak HDMI ARC to wtedy tylko ampli KD w tych $ znajdziesz.
    bumble
    User under supervision
    HDMI arc i do tego kompatybilność hdmi cec. Załączasz tv i załącza się ampli i dekoder tv sat. Dźwięk sterowany z pilota tv w ampli.