Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung / LE40C650 - Downgrade firmware Samsung C650 (T-VALDEUC) (PVR / Nagrywan

mrqwert 12 Apr 2020 16:52 1608 11
    mrqwert
    Level 9  
    Cześć wszystkim!

Chciałbym w moim leciwym już telewizorze Samsung LE40C650 uruchomić funkcję nagrywania (PVR).
    Przeczytałem na forach (tu, HDTV, SamyGo), że można tego dokonać z poziomu menu serwisowego.

Sprawdzałem i w moim wypadku nie ma takiej opcji. Obstawiam, że problemem jest zbyt wysoki firmware, który zainstalowałem.

Obecnie posiadam firmware w wersji 3015 T-VALDEUC.

Mam dwa pytania:
    1. Jaki firmware powinienem pobrać i zainstalować w moim TV? (udało mi się znaleźć 1016, ale z trudem, bo większość linków dostępnych na forach już dawno wygasło)
    2. Jak powinienem przeprowadzić downgrade? (Próbowałem tego manuala: Link ale linki do pobrania pliku, o którym piszą, już wygasły)

Druga sprawa:
    Kiedy przechodzę z pilota na Content -> Internet@TV pokazuje mi się komunikat, że powinienem się połączyć z internetem, żeby w pełni korzystać (itd...).
    Kiedyś w tym miejscu miałem poinstalowane różne aplikacje - teraz mogę tylko kliknąć Enter i próbować połączyć się z Internet@TV.
    Kiedy wciskam Enter pojawia się ekran oczekiwania z kolorowymi ikonami i tyle. Po kilkunastu sekundach telewizor wraca do zwykłej telewizji (wyświetlanie kanałów naziemnych).
    Dodam, że telewizor jest połączony z internetem za pomocą karty WiFi - wszystkie testy przechodzi OK.
    Na forach czytałem, że problem może leżeć w ustawieniach IP telewizora (próbowałem i automatyczne i statyczne IP) lub w ustawianiach zegara (tez ustawiałem ręcznie lub auto) - niestety bez rezultatu.
    Czy to może też być problem firmware?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
    sosarek

Level 43  
    Jeśli chodzi o aplikacje to telewizor już dawno nie ma wsparcia.
    Co do nagrywania - chcesz nagrywać audycje z wbudowanego tunera? Z jakiej anteny?
    mrqwert
    Level 9  
    Cześć,

Tak - wiem, że telewizor jest już dawno nie wspierany (to jeden z tych modeli, które nie chcą się zepsuć a że działa nadal - szkoda wyrzucić).
    Dokładnie tak, jak piszesz - audycje z wbudowanego tunera, telewizja naziemna (antena zewnętrzna - nie znam modelu).

Będę wdzięczny za pomoc przy downgrade firmwaru.

Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    mrqwert
    Level 9  
    Dzięki za link.
    Widziałem ten wątek, ale mam wątpliwości bo piszą w nim o serii B65x a mój telewizor to C65x (LE40C650).
    Na dole listy modeli piszą wyraźnie:
    No other models supported, you can brick TV if use other!
    Use at your own risk.

Czy próbowałeś tej metody na serii "C" albo masz informacje, że zadziała?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    mrqwert
    Level 9  
    Ten też czytałem (ale przeczytam jeszcze raz dla pewności).
    Niestety (tak, jak pisałem w pierwszym wątku) linki do pobrania plików wygasły :(

Edit:
    napisałem do autora wątku - może ma jeszcze pliki...
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    mrqwert
    Level 9  
    Na początku dziękuję za próbę pomocy.
    Na prawdę doceniam szybkość i merytorykę odpowiedzi.

Zanim wydam parę złotych na wykupienie transferu w Chomikuj wolę zapytać:
    W wątku, który podrzuciłeś (Link) jest mowa o zmodyfikowanym firmware w wersji 0000.
    (jak zrozumiałem wątek - modyfikacja polega na tym, że TV nie protestuje, że wgrywasz mu starszy firmware niż aktualnie zainstalowany)

Na Chomiku natomiast jest plik LE37C650L1W Upgrade File T-VALDEUC-2004.0.exe (jak rozumiem do wersji 2004) i nie ma nic mowy o tym, żeby był zmodyfikowany.

Czy nie jest to więc "normalny", stary plik firmware, którego nie będę mógł użyć? (bo TV zaprotestuje mając wgrany już nowszy firmware)

Pozdrawiam,
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Przejrzyj cały temat który podlinkowałem, jest tam parę porad i odpowiedzi.
    mrqwert
    Level 9  
    Dzięki - przekopałem jeszcze raz (od deski do deski), ale nadal nie znalazłem tam rozwiązania.
    Może gdyby linki działały udało by się pobrać wersję zmodyfikowaną 0000, która umożliwia wgranie na już posiadany, nowszy firmware.

Dodano po 25 [minuty]:

OK - pobrałem z Chomika firmware 0000 i udało się zrobić downgrade! :)
    Teraz próbuje włączyć nagrywanie i wtedy zaktualizować do 3009 (podobno to ostatnia wersja, w której nie jest zablokowane PVR).

@sosarek - dziękuję za pomoc!

Dodano po 11 [godziny] 38 [minuty]:

Częściowo rozwiązałem mój problem.

Znalazłem odpowiedni firmware 0000 i obniżyłem go do wersji 2004v, następnie odblokowałem PVR z menu serwisowego.
    Niestety mój [bt] Internet @ TV [/ b] jest nadal niedostępny :(
    mrqwert
    Level 9  
    Dzięki - przekopałem jeszcze raz (od deski do deski), ale nadal nie znalazłem tam rozwiązania.
    Może gdyby linki działały udało by się pobrać wersję zmodyfikowaną 0000, która umożliwia wgranie na już posiadany, nowszy firmware.

Dodano po 25 [minuty]:

OK - pobrałem z Chomika firmware 0000 i udało się zrobić downgrade! :)
    Teraz próbuje włączyć nagrywanie i wtedy zaktualizować do 3009 (podobno to ostatnia wersja, w której nie jest zablokowane PVR).

@sosarek - dziękuję za pomoc!

Dodano po 11 [godziny] 38 [minuty]:

Częściowo rozwiązałem mój problem.

Znalazłem odpowiedni firmware 0000 i obniżyłem go do wersji 2004v, następnie odblokowałem PVR z menu serwisowego.
    Niestety mój [bt] Internet @ TV [/ b] jest nadal niedostępny :(

Dodano po 1 [minuty]:

Pobrałem z portalu Chomikuj odpowiedni firmware 0000 a po wgraniu podniosłem firmware do wersji 2004.
    W tej wersji firmware przeszedłem do menu serwisowego i z tego poziomu odblokowałem funkcję nagrywania PVR.