Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka pradu stalego

01 Paź 2005 09:38 8517 9
  • Poziom 10  
    witam mam pytanie, czy zna ktos moze sposob na wykonanie niewielkiej spawarki pradu stalego? jezeli tak to prosilbym o opis. Chodzi mi o spawarke do spawania balch samochodowych elektroda max 1.5 mm.
    Bede wdzieczny za pomoc..
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    temat jest mi znany dotyczy spawarki pradu zmiennego, podobno istnieje cos takiego jak spawarki pradu stalego... i chcialbym dowiedziec sie cos o budowie takiego sprzetu...
    Z tego co wiem mialy one jakas pradnice itd, byly samowystraczalne i mogly pracowac w terenie....
    Podrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    tak... zdecydowanie chodzi mi o taka spawarke.. dziekuje.
    Czy mogłbym cie prosic o wiecej informacji dotyczacych takich spawarek?
  • Poziom 14  
    A ja w kwestji formalnej ,jaka jest różnica w samym wykonanym spawie wykonanym spawarką na prąd zmienny a stałym .??Jaka jest różnica między tymi rodzajami spawania ??
    Jakoś na konkretną odpowiedż dotyczącej tej kwestii do tej pory nie trafiłem . Może ktoś coś o tym wie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Widzę ,że rozmowa zeszła na jakieś domysły a nie na fachową odpowiedź. Spawarki wirowe faktycznie posiadają prądnice i silnik na jednym wale-ale ta prądnica jest stroną spawającą-silnik jest napędzającą-dobre rozwiązanie ale niestety są one budowane jako DUŻE maszyny.Nie widziałem letszej od ok. 100 kg.!!!! Jak na twoje wymagania potrzebna Ci jest spawarka transformatorowa i może być podłączona na stronie wtórnej diodami mocy które przemienią prąd zmienny transformatora na stały. Prądem stałym lepiej spawa się cińsze materiały jak blacha. Wszystkie spawarki na drut spawalniczy są na prąd stały lub posiadają możliwość regulacji charakterystyki prądu. PS. nie jestem spawaczem ale to jest prawda.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jeśli ktoś chce zbudować spawarke wirową, to posiadam szczotkotrzymacze.